Nowy numer 28/2018 Archiwum

Poświęcenie kaplicy św. Ojca Pio i projekcja musicalu o życiu świętego, Katowice, 20 września

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach 20 września o godz. 16. zostanie poświęcona kaplica św. Ojca Pio. Z tej okazji tego samego dnia o godz. 18. w kinoteatrze "Rialto" odbędzie się projekcja musicalu o życiu świętego, a także spotkanie z jego twórcami, grupą teatralną Carlo Tedeschi’ego z Teatro Leo Amici we Włoszech.

"Un fremito d’ali - la vita di Padre Pio vista dagli angeli" - to oryginalna nazwa musicalu napisanego i wyreżyserowanego przez Carlo Tedeschiego, włoskiego pisarza, autora i reżysera teatralnego. Tytuł musicalu przekłada się na język polski jako: "Trzepot skrzydeł - życie Ojca Pio widziane przez aniołów".

To piękna, muzyczna opowieść o postaci ojca Pio, stworzona przez grupę teatralną Carlo Tedeschiego z Teatro Leo Amici we Włoszech. Grupa ta składa się z młodych artystów, zarówno amatorów, jak i zawodowych aktorów. Projekcja musicalu "Trzepot skrzydeł" w kinoteatrze "Rialto" będzie pierwszą prezentacją tego spektaklu w Polsce. 

19 września o godz. 16. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się spotkanie, w którym swój udział zapowiedzieli twórcy spektaklu, na czele z kompozytorem Stefano Natale, a także odtwórcą głównej roli ojca Pio, włoskim aktorem Michele Zattarą oraz tancerzem Patrickiem Rubino.

Grupa teatralna Carlo Tedeschiego zrealizowała wiele spektakli i musicali o treści religijnej. Poza "Trzepotem skrzydeł", najważniejsze to: "Chiara di Dio" (opowieść o św. Klarze), "Greccio, notte di Natale 1223" (opowieść o św. Franciszku i jego pierwszej szopce), "Patto di Luce" (legenda o narodzinach ludzkości), "L’uomo dal turbante rosso" (opowieść o antycznym Rzymie, Egipcie i Jerozolimie z czasów Jezusa), "Gabriele dell’Addolorata" (o postaci Gabriela Possenti) i ostatnio "Svarieta, made in Italy" (muzyczna podróż po Italii i Broadwayu). Stefano Natale jest autorem muzyki do prawie wszystkich wymienionych musicali.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama