Nowy numer 30/2021 Archiwum

Warsztaty i koncert "Gen Verde", Katowice, 22-26 kwietnia

Katowice. Warsztaty edukacyjno-artystyczne projektu "START NOW. Dialog, pokój, jedność... zaczyna się ode mnie" rozpoczną się 22 kwietnia. Zakończy je koncert zespołu "Gen Verde" 26 kwietnia o godz. 20 w sali koncertowej NOSPR przy placu Wojciecha Kilara 1.

Gen Verde to zespół złożony z 21 artystek z 13 krajów: Argentyny, Brazylii, Chile, Korei Południowej, Salwadoru, Ekwadoru, Irlandii Północnej, Włoch, Meksyku, Panamy, Portugalii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Ta różnorodność wnosi w ich produkcje muzykę, oryginalność i żywotność różnych krajów i kultur. Grupa Gen Verde związana jest z Ruchem Focolari.

Wartości pokoju, solidarności, jedności i braterstwa promowane są za pomocą pasjonującego połączenia muzyki, świateł i kolorów. Czerpiące z różnych gatunków muzycznych, dominujące cechy koncertów Gen Verde to: radość, optymizm i nadzieja, przekazywane z niezrównanym zapałem.

Od założenia w 1966 roku koncerty i musicale Gen Verde odbywają się w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. W dorobku artystycznym zespołu jest 65 albumów oryginalnej muzyki w różnych językach. Skład zmieniał się na przestrzeni lat, ale u podstaw jego celów artystycznych jest zawsze szerzenie prostego, a jednocześnie bardzo aktualnego przesłania: świat potrzebuje przemiany, a my możemy się do niej przyczynić już teraz.

W koncercie wezmą udział młodzi uczestnicy warsztatów śpiewu, tańca, teatru i perkusji, prowadzonych przez Gen Verde w Katowicach.

Więcej na Facebooku.

Warsztaty i koncert "Gen Verde", Katowice, 22-26 kwietnia  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama