Nowy numer 42/2021 Archiwum

Razem dla pokoju, Rybnik, 9-11 kwietnia

Międzynarodowa modlitwa o pokój dla miasta i świata odbędzie się w tygodniu po  Wielkanocy. Razem z mieszkańcami Rybnika będą modlić się goście: Włosi, Francuzi, Ukraińcy i Nigeryjczycy.

Modlitwa zacznie się w czwartek 9 kwietnia o godz. 18.00 od Mszy św. w kościele Matki Bożej Bolesnej. Po niej - czuwanie ze świadectwami. O godzinie 20.40 - procesja z Najświętszym Sakramentem, z pochodniami i kadzidłem, do bazyliki św. Antoniego.

W piątek 10 kwietnia w bazylice św. Antoniego w godz. 8.30 - 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, a o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. za miasto Rybnik oraz o pokój dla miasta i świata.

Wreszcie w sobotę 11 kwietnia organizatorzy zapraszają rybniczan i gości na wycieczkę w Beskidy z Towarzystwem Ciemnych Typów (paczka przyjaciół, która razem chodzi po górach i razem się modli; pierwsze takie towarzystwo założył w 91 lat temu w Turynie błogosławiony Pier Giorgio Frassati). O godz. 9.30 - zbiórka na rynku w Ustroniu i wymarsz szlakiem na Czantorię. W okolicy jej szczytu około południa zostanie odprawiona Msza święta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama