400 ludzi na pokładzie, 2700 kilometrów do przebycia, 35 godzin na torach. Finał – u francuskiej Maryi.
Budynek znajduje się nad brzegiem rzeki Gave de Pau, naprzeciw bazyliki sanktuaryjnej. Funkcjonuje prawie jak szpital, na miejscu są dyżurki lekarskie, gabinety zabiegowe, wózki dla chorych i osłabionych, miejsce to jest w stałym kontakcie ze szpitalem w Lourdes. Nasi pielgrzymi skorzystają z 2-, 3- i 6-osobowych pokoi.
Razem z pielgrzymami pojadą lekarze, pielęgniarki oraz wolontariusze. Jednak chorzy wymagający indywidualnej opieki muszą mieć swojego opiekuna. – Lekarze płacą pełną kwotę. To nie będzie luksus, odpoczynek. Jednak to, że pielgrzymują z chorymi, jest dla nich bardzo cenne. Odbierają to jako łaskę – przyznaje ks. Tabath.
Nasi chorzy w Lourdes zobaczą miejsca związane z życiem św. Bernadetty, będą mogli pomodlić się przy Cudownej Grocie, w bazylice Niepokalanego Poczęcia, w tzw. bazylice różańcowej, w podziemnej bazylice św. Piusa X. Razem z pielgrzymami z całego świata będą także uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez abp. Wiktora Skworca. Odprawią Drogę Krzyżową, będą uczestniczyć w wieczornych nabożeństwach i procesjach ze świecami. Chętni będą mogli skorzystać również z kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródła.
Pielgrzymka będzie jedną z form świętowania 90. urodzin naszej diecezji. Udział w niej osób chorych, modlitwą i cierpieniem wypraszających szczególne łaski dla Kościoła, jest też podziękowaniem za ich codzienne, duchowe wsparcie biskupów, kapłanów i świeckich
Zapisy do 27 lutego. Na adres Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Archidiecezji Katowickiej (ul. Warszawska 58, 40-008 Katowice) należy przesłać kartę uczestnika (dostępną na pielgrzymki.katowice.pl lub w kancelariach parafialnych), ksero dowodu osobistego oraz potwierdzenie wpłacenia zaliczki (500 zł). Więcej informacji pod nr. tel. 32 356 90 50 oraz na tutaj.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się