Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rozmowa poranka: Restrukturyzacja - "tak", likwidacja - "nie"

Prezydent Zabrza: Program rządu jest powierzchowny i nie ma w nim konkretów.

- Program, który rząd zaproponował, jest powierzchowny i nie ma w nim konkretów, na które czekają związkowcy - powiedziała dziś w "Rozmowie Poranka" Radia eM prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W ten sposób skomentowała wczorajsze rozmowy na temat górnictwa, które delegacja rządu z premier Ewą Kopacz na czele prowadziła w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ze związkowcami, a także z samorządowcami z kilku śląskich miast. O ile samorządowcy po spotkaniu z szefową rządu wyrażali umiarkowany optymizm, o tyle dalsza część rozmów, już tylko w gronie rząd-związki, zakończyła się w nocy fiaskiem.

Prezydent Zabrza podkreślała na antenie Radia eM, że wczoraj propozycje rządowe zabrzmiały nieco łagodniej. - W sobotę słyszeliśmy dość kategoryczne informacje, że program musi być realizowany w formie, w jakiej został przedstawiony, natomiast w rozmowie z panią premier widzieliśmy postawę elastyczną. Inaczej odnosiła się do wielu propozycji - mówiła Małgorzata Mańka-Szulik. Zaznaczała jednak, że wciąż brak konkretów. - Chodzi o to, żebyśmy sobie powiedzieli dokładnie, o czym mówimy: czy o restrukturyzacji czy o likwidacji, bo na restrukturyzację na Śląsku jest przyzwolenie, natomiast na likwidację nie ma ani przyzwolenia, ani nie ma takiej możliwości - powiedziała prezydent Zabrza.

Posłuchaj całej rozmowy Sylwestra Strzałkowskiego z Małgorzatą Mańką-Szulik:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy