Nowy numer 3/2019 Archiwum

Arcybiskup składa życzenia Czytelnikom "Gościa"

"Bóg jest tak potężny, że zechciał stać się słaby i wyjść nam naprzeciw jako bezbronne dziecko, abyśmy Go mogli pokochać…" - pisze na samym początku abp Wiktor Skworc, cytując Benedykta XVI.

Drodzy Archidiecezjanie!

Tajemnica Nocy Betlejemskiej, którą po raz kolejny przeżywamy, uświadamia nam bezgraniczną miłość i wszechmoc Boga.

Rodząc się z Maryi Dziewicy, przyjmując słabość i pokorę niemowlęcia złożonego w żłobie, Jezus czyni nas dziećmi Boga samego i dziedzicami Wiecznego Królestwa.

Niech łaska i pokój Nowonarodzonego towarzyszą nam każdego dnia, wypełniając serca, rodziny, parafie i wspólnoty Kościoła.

Niech Jego światło rozjaśnia naszą codzienną pracę i trud, dodając blasku chwilom pomyślnym i radosnym.

Czytelnikom „Gościa Niedzielnego” oraz wszystkim mieszkańcom naszej Śląskiej Ojcowizny życzę obfitych darów „Słowa, które ciałem się stało” (J 1,14) na czas świętowania Bożego Narodzenia oraz na cały Nowy Rok 2015!

† Wiktor Skworc

abp metropolita katowicki

Ślązacy biskupów będą mogli spotkać również na Pasterkach w trzech kościołach archidiecezji. Arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Pasterce w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Biskup nominat Marek Szkudło - w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju, w której przez wiele lat był proboszczem. Biskup nominat Adam Wodarczyk - w bazylice ojców franciszkanów w Panewnikach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy