Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pielgrzymka z Pszczyny na Jasną Górę, 2-7 sierpnia

Jubileuszowa XXX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z pszczyńskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej w sobotę 2 sierpnia, wczesnym rankiem. Grupa prawie 100 osób wyjdzie na pielgrzymi szlak po porannej Mszy św. i rozpocznie 6-dniową wędrówkę trasą liczącą 170 km. W środę do Leśniowa dojedzie druga grupa pielgrzymów i wspólnie pokonają ostatnie kilometry na Jasną Górę, gdzie dotrą w czwartek 7 sierpnia.

Pielgrzymowanie z tej parafii na Jasną Górę wiąże się z rozpoczęciem budowy kościoła. Od tamtej pory - od roku 1984 - co roku pątnicy wyruszają, by powierzać swoje troski i intencje w ręce Maryi.

Pielgrzymi są w różnym wieku - idą zarówno małe dzieci, jak i starsi ludzie. Najmłodszym pątnikiem jest niespełna 3-letni Jasiu, z kolei najstarszymi są pan Jerzy - 65 lat i pani Krystyna - 66 lat. Będą szli głównie Jurą Krakowsko-Częstochowską. Połączy ich modlitwa i spędzenie 6 dni we wspólnocie, wspólna droga i trudy pielgrzymowania, upał i deszcz, chwile radosne i ciężkie. I ten sam cel - Jasna Góra i modlitwa u stóp Matki.

Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w czwartek 7 sierpnia. O godz. 19.30 w kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się Msza św. Mogą się do niej włączyć także ludzie, którzy przyjadą samochodami czy autobusami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama