Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wystawa prac Piotra Czadankiewicza, Katowice, 29 maja

W Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach w czwartek 29 maja o 17.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac Piotra Czadankiewicza "Szkice do szkiców Hioba".

Prace inspirowane są starotestamentalną postacią sprawiedliwego Hioba. Problem dotkniętego nieszczęściem i zmagającego się z losem człowieka jako motyw neoekspresjonistycznych wizji. Wystawa malarstwa i rysunku prezentuje agresywne i osobiste widzenie świata, wyrażone często tylko przez gest malarski.

Piotr Czadankiewicz, urodzony w Bielsku-Białej, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskał w 1983 roku. Od 1995 roku prowadzi Galerię Środowisk Twórczych w Bielsku-Białej. Jest organizatorem Spotkań Twórców w Kalwarii Zebrzydowskiej, będących forum dyskusyjnym wybitnych polskich artystów wizualnych. Na swoim koncie ma udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Artysta realizuje cykle problemowe skupiające się na paradoksalności i niepewności ludzkiego bycia oraz szukaniu źródeł sensu egzystencji. W swojej twórczości zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, tworzy instalacje oraz podejmuje projekty i działania autorskie.

Wystawa potrwa do 26 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy