Nowy numer 24/2021 Archiwum

Warsztaty muzyczne przed Mszą św. za miasto Rybnik, 16 i 17 oraz 23 i 24 maja

Organizatorzy akcji ewangelizacyjnej "Frassati w Rybniku. Student, alpinista, święty", organizowanej przez parafie dekanatu Rybnik przy współpracy z miastem, zapraszają do współpracy chórzystów, schole parafialne, organistów i wszystkich miłośników śpiewu.

W piątki i soboty, 16 i 17 oraz 23 i 24 maja w godz. od 15 do 19 (w piątki) oraz od 9.30 do 14 (w soboty) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Braci Szafranków przy ul. Powstańców Śląskich w Rybniku odbywać się będą warsztaty muzyczne. Ich owocem ma być stworzenie "wielkiego chóru rybniczan", który z towarzyszeniem szkolnej orkiestry symfonicznej wykona w czasie Mszy św. za miasto 24 maja o godz. 18 w bazylice św. Antoniego tradycyjne pieśni wielkanocne w opracowaniu Henryka Jana Botora.

Warsztaty poprowadzą pedagodzy Szkoły Muzycznej. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Damian Zimoń.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Nie ma ograniczeń wiekowych dla ich uczestników. Dla dobrego przygotowania organizatorzy proszą jedynie o zapisy w parafiach, szkołach lub pod adresem: frassatiwrybniku@gmail.com. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają pamiątkowe teczki z nutami.

Więcej o warsztatach, jak i o całej akcji dowiedzieć się można na stronie internetowej: www.frassatiwrybniku.pl oraz na profilu facebookowym o tej samej nazwie.

Warsztaty muzyczne przed Mszą św. za miasto Rybnik, 16 i 17 oraz 23 i 24 maja  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama