Nowy numer 24/2018 Archiwum

Spodek na raka

Kolorowe podświetlenia Spodka w ostatnią noc marca stało się symbolem rozpoczęcia specjalnej akcji przeciw chorobie nowotworowej.

Akcja "Granat na Raka. UŚwiadamiamy" powstała z inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego podczas marcowego posiedzenia Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich. Przyjęto wtedy memorandum w sprawie powołania Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Skutkiem tej decyzji Uniwersytet Śląski - jako pierwsza uczelnia - rozpoczyna działania na rzecz profilaktyki raka szyjki macicy w środowisku akademickim. W ostatnim dniu marca w rektoracie UŚ odbyło się pierwsze poświęcone jej spotkanie wśród kobiet ze społeczności akademickiej. W tym dniu także Spodek został oświetlony na fioletowo, bo ten kolor jest symbolem walki ze wspomnianą chorobą. Kolejne debaty odbędą się 9 kwietnia na Wydziale Filologicznym w Katowicach oraz 29 kwietnia w IV LO im. Maczka w Katowicach.

Celem przedsięwzięcia, wpisującego się w działania Śląskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, której inicjatorem i wiceprzewodniczącym Rady Programowej jest poseł na Sejm RP dr Jerzy Ziętek, są działania na rzecz realnej poprawy sytuacji w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy wśród kobiet ze społeczności akademickiej - studentek i pracownic oraz żon pracowników. Dlatego w kwietniu UŚ wraz z posłem Ziętkiem, Centrum Medycznym "Femina", Kuratorium Oświaty w Katowicach, PZU, NZOZ Przychodnią "Kamed" i Kamsoft SA zorganizuje szereg działań, które mają w tym pomóc. W ramach akcji profilaktycznej każda z pań będzie mogła bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne w przychodni przy ul. Uniwersyteckiej 4. W każdy wtorek i czwartek kwietnia od godz. 9 do 15 będą je przeprowadzać specjaliści z Centrum Medycznego "Femina". Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Śląskiego, a formularz e-rejestracji jest dostępny tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama