Zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w południowej części archidiecezji katowickiej.
Obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w czasie peregrynacji w kościele św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim-Radlinie II Przemysław Kucharczak /GN Ludzie modlili się przed nim w drugiej połowie lutego 2014 roku w Suszcu, w trzech parafiach Wodzisławia Śląskiego, w Gorzycach, Świerklanach i w Rybniku-Kamieniu.
Trzykroć Przedziwna Matka i Zwycięska Królowa z sanktuarium w Szensztacie pod Koblencją w Niemczech, od 2009 roku pielgrzymuje po całej Europie. W Polsce jej obraz przebywa od 10 stycznia do 15 czerwca 2014 roku. Siostry szensztackie podkreślają, że Maryja chce wzmocnić i na nowo zjednoczyć ludzi w Europie wokół Chrystusa w jedną Rodzinę Bożą. Chce też ożywić chrześcijańskie korzenie, które są dziś w Europie w fazie uśpienia.
Jak Matka Boża działała w czasie tej peregrynacji? – Z tego, co mi mówili ludzie, Matka Boża przede wszystkim jednoczy ich rodziny – mówi siostra Celina z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. – Zwłaszcza późnymi wieczorami na apele i modlitwę różańcową przychodziło w czasie tej peregrynacji mnóstwo ludzi – ocenia.
Pielgrzymowanie wizerunku Maryi wiąże się też z jubileuszem 100-lecia Ruchu Szensztackiego, który będzie obchodzony w październiku 2014 roku. Ten Ruch skupia zarówno świeckich, jak i duchownych.
Oprócz peregrynacji głównego obrazu, mniejsze obrazy Maryi Trzykroć Przedziwnej pielgrzymują regularnie po mieszkaniach członków Ruchu. W archidiecezji katowickiej jest dziś 140 kręgów Ruchu Szensztackiego, działających w 39 parafiach.
Peregrynacja obrazu Maryi Trzykroć Przedziwnej w archidiecezji katowickiej zakończyła się 1 marca w parafii św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim-Radlinie II. Stąd obraz został przewieziony do diecezji opolskiej.