Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pogrzeb Wojciecha Kilara 4 stycznia

Wielki kompozytor spocznie na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Odbędzie się w Katowicach w sobotę 4 stycznia 2014 roku.

Dzień przed pogrzebem, w piątek 3 stycznia w południe, w parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie, do której należał Wojciech Kilar, odbędzie się eksportacja zwłok.

Zgodnie z życzeniem zmarłego, jego ciało zostanie poddane kremacji. W sobotę 4 stycznia o 10.15 urna z prochami kompozytora zostanie wniesiona do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Będzie wtedy czas na osobistą modlitwę za duszę zmarłego, której będzie towarzyszyć napisana przez niego muzyka.

Msza św. pogrzebowa Wojciecha Kilara rozpocznie się o 11.00. Jej imponującą oprawę muzyczną zapewnią wybitni muzycy, z którymi współpracował kompozytor. Gotowi do wykonania utworów Kilara w czasie jego pogrzebu są Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” i Orkiestra Kameralna Miasta Tychy „Aukso”.

Po Mszy świętej zgromadzeni, prawdopodobnie przy dźwiękach orkiestry jednej z katowickich kopalń, odprowadzą wielkiego kompozytora na cmentarz przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Prochy Wojciecha Kilara spoczną w grobowcu obok jego żony Barbary.

Więcej informacji o śmierci i pogrzebie Wojciecha Kilara można znaleźć na stronie katowice.gosc.pl/Kilar.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama