Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wychowanie chrześcijańskie. Czyli co?

Każdy człowiek ma prawo do wychowania zgodnie ze swoją kulturą i wartościami. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Dokumenty Soboru Watykańskiego II. Omówione zostały Konstytucje i Dekrety. Przyszła pora na Deklaracje. Dokumenty, w których Kościół coś mówi światu, zatem nie nakazuje tylko proponuje. Dziś: deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim. Dokument powstał w latach 60-tych XX w. W czasie boomu edukacyjnego. Wyedukowane społeczeństwo pogłębia swoje poczucie podmiotowości i pragnie dalszego kształcenia.

Każdy człowiek ma prawo do wychowania zgodnie ze swoją kulturą i wartościami. Co to jest wychowanie chrześcijańskie?

Część druga i dokumenty II Synodu Plenarnego. Misyjny Adwent II Tysiąclecia. Czyli właściwie co?

Gościem trzeciej części rozmów o Synodzie jest ks. Arkadiusz Wuwer. Komisja ds. Społecznych.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma