Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wykład o cząstce Higgsa, Katowice, 12 listopada

Odkrycie poszukiwanej od dziesięcioleci, brakującej cząstki modelu standardowego - cząstki Higgsa - zostało przed kilkudziesięciu dniami uhonorowane Nagrodą Nobla.

Wykład poświęcony odkryciu, głównie jego aspektom eksperymentalnym, odbędzie się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach 12 listopada o godz. 17.30. Wykład popularnonaukowy - w ramach tradycji „Drzwi otwarte - otwarty świat” - wygłosi prof. Jan Kisiel z Uniwersytetu Śląskiego, który przez wiele lat pracował w ośrodku CERN w Szwajcarii.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama