Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cantate Deo od piątku

XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej odbędzie się w Gliwicach Sośnicy.

Festiwal rozpocznie się Eucharystią w kościele św. Jacka 5 lipca. Następny dzień ma charakter konkursowy. Wystąpi 8 solistów i 5 zespołów, wyłonionych spośród 33 zgłoszeń, które dotarły na czas do organizatorów. Chęć występu na gliwickim festiwalu zgłaszali muzycy z całej Polski, a jedna aplikacja dotarła nawet z Białorusi. - Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się naszym festiwalem i wysłali swoje zgłoszenia. Wysoki poziom wokalno-instrumentalny sprawił, że jurorzy mieli trudność w wyborze tych, którzy zakwalifikują się do następnego etapu – przyznał dyrektor "Cantate Deo" ks. Piotr Sikora.

Wieczorem w sobotę przewidziany jest występ Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej, który zaproponuje m.in. repertuar w stylu gospel. W niedzielę odbędzie koncert laureatów i występ Kabaretu "RAK".

Muszla koncertowa w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy   Muszla koncertowa w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy Klaudia Cwołek /GN Jury I etapu festiwalu obradowało w składzie: Piotr Baron, Krystyna Krzyżanowska–Łoboda, Jolanta Sznajder, ks. Franciszek Koenig.

Do II etapu konkursu – występu 6 lipca „na żywo”  zostali zakwalifikowani soliści:

Artur Biniek – Rataje, Natalia Borowik – Swarzędz, Adrianna Maksymowicz – Prusice, Julia Meżyńska – Swarzędz, Wiktoria Szydłowska – Ogonów, Wojciech Władek – Zamość, Sylwia Zelek – Żmiąca, Mirela Waleczek - Kędzierzyn Koźle oraz zespoły: Selah – Gdańsk, Magdalenki - Karłowice Wielkie, Przebudzenie – Pyskowice, Dotyk Anioła – Pcim, Zakręt w Górę – Łódź.

Festiwal poprowadzą aktorka Barbara Lubos-Święs i dziennikarz Paweł Jurek. Będzie to ich druga wspólna praca podczas "Cantate Deo".


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama