GN 37/2021 Archiwum

Casting do megawidowiska "Pieśń o św. Franciszku" w Spodku, Katowice, 26 czerwca

Marzysz o występie w katowickim Spodku? Zgłoś się na casting do megawidowiska "FRANCISZEK - wezwanie z Asyżu".

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Grupa eM Media zapraszają na casting do wielkiego widowiska, które odbędzie się w Dniu Papieskim 16 października 2013 roku w katowickim Spodku.

Spektakl będący estradową adaptacją „Pieśni o św. Franciszku" śląskiego Teatru „A”, opowiadający historię życia Świętego, został napisany w oparciu o źródła historyczne.

Barwne kostiumy, porywająca muzyka, dojrzałe kreacje aktorskie składają się na przedstawienie o niezwykłej plastycznej urodzie.

Widowiskowość spektaklu pozostaje jednak w równowadze z intymnym wymiarem opowieści.

W centrum historii pozostaje Franciszek – pogodny święty, człowiek miłości i ubóstwa, mistyk, cudotwórca, asceta, nauczyciel dialogu - Brat wszelkiego stworzenia.

Poszukiwani są aktorzy, wokaliści i recytatorzy, grupy i zespoły teatralne.

PRZESŁUCHANIA odbędą się 26 czerwca 2013 r. w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach – Scena w Malarni, od godziny 14:00.

Zgłoszenia do castingu, zawierające imię i nazwisko, nazwę grupy, wiek uczestników, numer telefonu, adres -mail oraz krótką notkę biograficzną należy przesłać drogą mailową na adres: pr@rok.katowice.pl do dnia 25 czerwca 2013 roku.

Do castingu należy przygotować czterominutowe wystąpienie: piosenkę, wiersz lub fragment własnego programu artystycznego.

W jury zasiądą m.in.: reżyser widowiska – Mariusz Kozubek oraz odpowiedzialna za wokal Marzena Lamch-Łoniewska.

Wykorzystaj niepowtarzalną szansę! Czekamy właśnie na Ciebie!

Szczegółowe informacje: Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, tel. 32 251 75 63 wew. 118, pr@rok.katowice.pl oraz na stronie internetowej www.franciszekwspodku.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama