Nowy numer 09/2024 Archiwum

„Nie zmarnuj swojego życia”, koncerty, pokazy, Bieg Radości, Ruda Śl., 20 -25 maja

Pod takim tytułem cały tydzień w Rudzie Śląskiej Prezydent Miasta Ruda Śląska i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dedykuje rodzinom, zapraszając dzieci i starszych do wspólnej zabawy, aby pobyć razem. Bycie z rodziną to antidotum i najlepsze lekarstwo na kryzysy i zagrożenia.

Wspólne „Biegi radości”, które poprowadzi ultramaratończyk Pan August Jakubik, „kino pod chmurką” w bielszowickiej „Strzelnicy” czy zabawy rodzinne, to okazja, aby zobaczyć jakie bogactwo posiadamy na codzień. Obecność najbliższych, radość naszych dzieci, uśmiech rodzica, czego więcej potrzeba? Musimy to docenić, zauważyć i cieszyć się tym każdego dnia.

Stąd właśnie pomysł na wspólne świętowanie, które stwarza okazje do rozmowy i słuchania, a tego za żadne pieniądze kupić się nie da. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na nowobytomski rynek, a we wtorek na bielszowicką „Strzelnicę” na niezapomniane wydarzenia: występy klaunów – Pompona i Bąbla, pokaz Rudzkiego Klubu Karate Kyokushin, pokaz samoobrony w wykonaniu Straży Miejskiej, zumby z udziałem Fitness Studio Maximus, pokazy zespołów z ODK „Pulsar”, występ zespołu „Blask”, prezentację sprzętu rudzkich służb mundurowych oraz szereg koncertów. Wystąpią między innymi zespoły: „Ścigani”, „Bez Nazwy”, „Terra Bite”, „Universe” oraz Łukasz Bęsiu, który na własnej skórze doświadczył, co to uzależnienie. W poszczególnych dniach tygodnia, każde dziecko będzie mogło wziąć udział w licznych konkursach, mile spędzić czas w towarzystwie animatorów zabaw oraz pobaraszkować na dmuchanych zamkach, trampolinie czy w kuli sferycznej.

Poniedziałek 20 maja br. „Trzeźwo, zdrowo na sportowo”

„Życie na celowniku”, czyli nie daj się zmanipulować. To tytuł konferencji, która odbędzie się w Domu Kultury w Bielszowicach, a przeznaczona jest między innymi dla pracowników oświaty. Specjalista ze Śląskiego Centrum Informacji o Sektach, Dariusz Pietrek, przekaże jak pomóc młodzieży w poszukiwaniach sensu życia
i chronić przed zagrożeniami sekt. Tutaj odbiorą nagrody laureaci konkursu plastycznego „Nie zmarnuj swojego życia”.

Rynek Jana Pawła II Nowy Bytom

15:10 -Bieg Radości - trasa biegu prowadzi wokół Placu Jana Pawła II, przebiega na trzech dystansach dostosowanych do odpowiedniej kategorii wiekowej:

I - ok. 15.10 – dzieci do 10 lat na dystansie 500 metrów

II - ok. 15.20 – młodzież od 11 do 15 lat na dystansie 1000 metrów

III - ok. 15.25 – dorośli na dystansie 3000 metrów.

W każdej kategorii trzech najlepszych biegaczy (dziewczęta i chłopcy, kobiety
i mężczyźni) otrzyma medal, dyplom oraz adekwatną do kategorii nagrodę.

Organizatorem jest ultramaratończyk August Jakubik - ukończył 60 ultramaratonów oraz 133 maratony. W 2012 roku przebiegł 40 maratonów w 42 dni z czego ostatnie 26 maratonów codziennie, uzyskując średni czas 3h 44m 53s. Jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez biegowych takich jak: Biegowa Korona Himalajów, Biegowa Korona Ziemi, Panewnicki Dziki Bieg, biegi 24 h i 48 h. Ponadto będzie można spędzić sportowo czas z Fitnes Studio Maximus, zobaczyć pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu przedstawicieli WOPR, posłuchać zespołu „Blask” z gimnazjum nr 7 oraz „Muza” z ODK RSM.

Wtorek 21 maja br. „Więzi rodzinne ważniejsze niż wszystko inne” Park „Strzelnica” Bielszowice

15:00 Zabierz rodzinę do Parku „Strzelnica” w Bielszowicach! Tutaj będzie można zobaczyć i posłuchać występów zespołu z ODK RSM „Pulsar”, „Blask” z gimnazjum nr 7 oraz „Sillium”. Około godziny 20.00 „Kino pod chmurką”, czyli familijne oglądanie na trawce „Asterixa i Obelixa w służbie jej królewskiej mości”.
Ponadto cały dzień towarzyszyć nam będzie Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych „In-ni”, ZHP z Hufca Ruda Śląska oraz dmuchane zamki, trampolina
i kula sferyczna „Zorbing”.

Czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji i rodzinnych konkursów!

Środa 22 maja br. „To nie żart czyli ostrożność nigdy nie zawadzi” Rynek Jana Pawła II Nowy Bytom

13:00 - Teatr Nie-Wielki „Pompon z Bąblem” przypomną naszym milusińskim
o zasadach bezpiecznych wakacji. Na rynku o tej porze nie może zabraknąć żadnego dzieciaka! „Pompon i Bąbel” zapewniają świetną zabawę, konkursy
i wspólne śpiewanie kapitalnych piosenek, które uczą i przypominają jak się zachować, żeby było bezpiecznie.

Ponadto wydarzenie jakiego jeszcze nie było! Prezentacja klas mundurowych
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Orzegowie oraz pokaz sprzętu wszystkich służb mundurowych Miasta w jednym miejscu – na Rynku Jana Pawła II.

15:30 – Występ znanego już rudzianom Big Bandu działającego przy Zespole Szkół Muzycznych pod kierownictwem Dyrektora Mirosława Krause.

16:00 -"Uczę się doceniać chwile” zaśpiewa Maciek Lipina z zespołu „Ścigani”.

Grają tradycyjnego rocka z dużą dozą bluesa. Zagrane z pasją i energią utwory, nawiązują brzmieniem i produkcją do czasów muzyki rockowej lat 60 i 70.
Tego trzeba posłuchać!

Tutaj także nasi najmłodsi pobawią się pod czujnym okiem animatorów z Sali Zabaw „Maxymek”. Ponadto zapewniamy liczne atrakcje – dmuchane zamki, trampolina, kula sferyczna, wata cukrowa, konkursy i dobrą zabawę.

„Całe Miasto pisze wiersz na czacie”

20:00 - Weź udział w czacie internetowym i napisz wspólnie z innymi wiersz
o Rudzie Śląskiej! 22 maja br. O godz. 20:00 zaloguj się na www.emultipoetry.eu w zakładce czat (moderuje Michał Zabłocki).

Czwartek 23 maja br. „Nie zmarnuj swojego życia…”, Rynek Jana Pawła II Nowy Bytom

15:30 „Nie zmarnuj swojego życia…”, czyli koncert Łukasza Bęsia

19:00 - koncert Bęsia w kościele św. Michała w Orzegowie

Jako czternastoletni chłopak „zbuntował się”. Zaczął spotykać się z kumplami starszymi od siebie i brać narkotyki. Począwszy od marihuany, przez amfetaminę po mocniejsze specyfiki. Nie widział sensu życia, myślał tylko o tym, jak zdobyć kolejną „działkę”. Co zmieniło życie Bęsia? Tego dowiemy się z jego koncertu.

Bęsiu - raper, urodzony w roku 1988 w Jeleniej Górze, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2006 roku. Jest założycielem i współtwórcą muzycznego zespołu RYMCERZE, kompozytorem i autorem tekstów. Na swoim koncie ma 3 płyty i ponad 200 koncertów w kraju i za granicą, Na jego drugim albumie pt. „Paruzja” wystąpiło gościnnie 18 raperów z USA, Kanady, Jamajki oraz Hiszpanii. Obecnie oprócz tworzenia muzyki, prowadzi zajęcia w szkołach oraz placówkach opiekuńczych. Jest zapraszany do ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych, udziela wywiadów w prasie i internecie. Utwór "Pułapka" zajął 1 miejsce na liście Muzycznych Darów w 2011 roku, a piosenka „Prawda” w 2012 została okrzyknięta Debiutem Roku 2011.

17:00- Happening „Wiersze chodnikowe”.

Wraz z młodzieżą z Domu Kultury w Bielszowicach wymalujemy kilkadziesiąt kopii wiersza specjalnie na tę okazje napisanego. Przyłączcie się do malowania i zróbcie wspólnie z nami swoją kopię na chodniku przy domu Kultury w Bielszowicach oraz na chodnikach wokół placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu.

Piątek 24 maja br. „Muzyka dobra na wszystko…”, Rynek Jana Pawła II Nowy Bytom

15.00 – Zebranych na rynku przywita Pani Prezydent i zaprosi do wspólnej zabawy, którą rozpoczniemy z grupą artystyczną z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Halembie. Będziemy mogli podziwiać występ przygotowany przez nasze najmłodsze pociechy z Miejskiego Przedszkola nr 34 oraz Scholki „PISTIS". „Pistis” to grupa dziewcząt z Orzegowa, które zajęły I miejsce w XX Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej w Kostuchnie.

16:30 - Zespół „Bez Nazwy” na co dzień zajmuje się muzyką i prowadzi swoje studio nagrań. Zagrają to, co najlepsze na piękny majowy dzień - muzykę lekką, łatwą i przyjemną, przy której można się wyśmienicie bawić!

17:30 - raper Bęsiu zaśpiewa o tym, co najważniejsze w życiu.

19:00 - Zespół Terra Bite, czyli rudzianie na scenie!

Zespół istnieje od początku 2012 roku. Podczas swojego pierwszego występu
w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie spośród 50 zespołów
z całej Polski zajął on 2 drugie miejsce. W swoich tekstach Terra Bite traktuje głównie o sytuacjach, z którymi każdy spotyka się na co dzień. Są to, podobnie jak w życiu, momenty wesołe i smutne. Jednak z każdej sytuacji można wyciągnąć lekcję na przyszłość! I o tym właśnie „Terra Bite” przekona swoich słuchaczy!

20:00 - „Casting” i „Rodzinny Bal z Nereuszem” to niespodzianki przygotowane przez Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza. W „Castingu” główne role zagrają zwykli ludzie… Zwykli, a jakże niezwyczajni… - rodzice dzieci uczęszczających do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. Zobaczymy, jak z dużą dozą dobrego humoru można przedstawić codzienność. Do „Rodzinnego Balu z Nereuszem” zaproszą nas Kluby Młodzieżowe prowadzone pod czujnym okiem Pana Darka Kowalskiego.

I wreszcie… niespodzianka pod gwiazdami! Która, niech do końca pozostanie niespodzianką.

20:30 - Występ zespołu Universe o którym nie trzeba mówić. Wszyscy znamy Universe! Teraz możemy posłuchać zespołu, powspominać, pomarzyć…

W całym dniu towarzyszyć nam będzie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”, które zapewni najmłodszym i tym troszkę starszym wyśmienitą zabawę pod czujnym okiem animatorów. Ponadto, jak codziennie nasi najmłodsi mogą skorzystać z darmowych dmuchanych zamków, trampoliny, kuli sferycznej
i wielu innych atrakcji i konkursów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy