GN 24/2018 Archiwum

Koncert "God’s Property" (Własność Boga) - Tychy, 20 kwietnia

Koncert premierowy debiutanckiej płyty zespołu God’s Property – Własność Boga - sobota 20 kwietnia godz. 18:00.
Aula Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach przy Al. Niepodległości 53.
Gość specjalny: Peter Francis, znany instruktor gospel z Wielkiej Brytanii.
Wstęp wolny.  
Pieniądze które uda się zebrać podczas koncertu zostaną przeznaczone na pomoc dla Olka i Zosi, dzieci chórzystów, które wymagają rehabilitacji.

God’s Property - Własność Boga to katolicki chór wykonujący muzykę gospel nieprzerwanie od siedmiu  lat. Zespół działa przy Parafii św. Marii Magdaleny i Miejskim Centrum Kultury w Tychach. W jego skład wchodzi charyzmatyczny dyrygent Adam Ryszard Saczka, czterech muzyków Łukasz Piechota (pianino), Łukasz Kurek (perkusja), Michał Palka (gitara), Kosma Kalamarz (gitara basowa) oraz trzydziestu chórzystów.
Mimo, iż łączy ich przede wszystkim  muzyka, chcą także tworzyć wspólnotę ludzi, którzy wspomagają się duchowo i są dla siebie wsparciem w każdych życiowych chwilach. Celem działalności chóru jest głoszenie Ewangelii oraz wspieranie duchowe i fizyczne osób potrzebujących. To nie przypadek, że nazywają się God’s Property. Są przekonani o tym, że są Własnością Boga i tak też odczytują swoje powołanie.
  Członkowie  God’s Property koncertowali w wielu miejscach, przede wszystkim na Śląsku, ale nie tylko. W swoim dorobku mają organizowanie koncertów charytatywnych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz współorganizację warsztatów gospel. Na ich zaproszenie swoim doświadczeniem jako instruktorzy podzielili się m. in. Peter Francis, Ruth i Emmanuel Waldron, czy Karen Gibson.
W 2012 roku chór nagrał swoją pierwszą płytę. Muzyka, jaką wykonuje zespół, niesie ze sobą konkretny ewangeliczny przekaz. Co ważne, chór na potrzeby płyty dokonał przekładu tekstów utworów wykonywanych dotąd po angielsku na język polski. To spowodowało, że teraz przekaz jest ten jeszcze bardziej czytelny i wydaje się trafiać jeszcze głębiej do odbiorcy. To daje się zauważyć na Godsowych koncertach. To pełne żywiołu i radości występy, gdzie – tak właściwie – zaciera się granica między wykonawcą a odbiorcą, zachodzi pełna interakcja, która staje się wspólnym uwielbianiem Boga.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama