Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czym się różni Pismo Święte od Objawienia?

Odpowiedź podaje ks. Grzegorz Strzelczyk w pierwszej części audycji, więc nie będziemy zdradzać tajemnicy. Rozmowy o Synodzie w toku.

W Rozmowach o Synodzie rozpoczynamy kolejny cykl. Tematem będzie Konstytucja Dogmatyczna o Słowie Bożym Dei Verbum. Jak wygląda koncepcja Objawienia Bożego w Kościele. Co to znaczy, że tekst Pisma Świętego jest objawiony? Jak Kościół to rozumie? Czy można Pismo Święte interpretować?

W drugiej części audycji dokumenty I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dziś: zakony żeńskie. Dlaczego tylko żeńskie? Skąd dyskryminacja zakonników?

W trzeciej części - jak zwykle - prezentacja kolejnej komisji. Dziś o Komisji ds. Duchowieństwa opowie jej przewodniczący ks. Andrzej Marek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama