Nowy numer 25/2018 Archiwum

Abp Skworc: otoczmy modlitwą Benedykta XVI

Metropolita katowicki skomentował na antenie Radia eM rezygnację papieża Benedykta XVI.

Metropolita katowicki spotkał się z Benedyktem XVI ostatni raz 30 stycznia, podczas audiencji. Zauważył wtedy u Ojca Świętego zmęczenie. Abp Skworc odniósł się też do słów oświadczenia wygłoszonego przez papieża w związku z rezygnacją, w którym czytamy m.in.: "Jestem w pełni świadom, że ta posługa w jej duchowej istocie powinna być spełniana nie tylko przez czyny i słowa, ale w nie mniejszym stopniu także przez cierpienie i modlitwę". Jak powiedział metropolita katowicki, nawet po rezygnacji z urzędu Benedykt XVI  będzie dalej służył Kościołowi.

Na internetowej stronie archidiecezji katowickiej pojawiła się zachęta do modlitwy w intencji ustępującego papieża: "Wspólnota Kościoła górnośląskiego w tych szczególnych chwilach otacza swoją modlitwą osobę umiłowanego Papieża Benedykta XVI. We wdzięcznej pamięci zachowamy każde dobro, które za sprawą Jego Piotrowej posługi stało się udziałem naszej Archidiecezji. Prośmy jednocześnie Dobrego Boga o asystencję Ducha Świętego na czas wyboru następcy Benedykta XVI".

Wypowiedź abp. Skworca:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama