Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pokazy "October Baby", Katowice, Sosnowiec, 3-7 stycznia

Film "October Baby", inspirowany prawdziwą historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję, można już zobaczyć w Katowicach i Sosnowcu. „Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – opisywała swą reakcję po jego zobaczeniu Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała w swoim życiu dwóch aborcji.

Bohaterką filmu jest Hannah, grana przez Rachel Hendrix. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Mimo że nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza wypisuje na karteczce słowa przebaczenia dla niej. „Będąc kobietą, która dokonała aborcji, prawdziwie wierzę, że ta scena w filmie uleczała mały kawałek mojej duszy. Śni mi się, że słyszę ‘przebaczam ci’. Może pewnego dnia” – pisze Kelly Clinger, obecnie matka dwójki dzieci.

Pokazy "October Baby" w naszym regionie:

Czwartek 3 stycznia 2013, godz. 19.00 - Sosnowiec, Dom Katolicki, ul. Kościelna

Piątek 4 stycznia 2013, godz. 19.00 - Katowice, Restauracja "Marchołt", ul. Warszawska 37

Poniedziałek 7 stycznia 2013, godz. 11.00 i 18.00 - Katowice, Aula Wydziału Teologicznego UŚ, ul. Jordana 18

Zaraz po projekcji rozpoczynającej się o godz. 11:00 na Wydziale Teologicznym odbędzie się też panel dyskusyjny z udziałem pracowników Zakładu Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama