Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak to było z tą wieżą

Jak to było (jest) z tą wieżą i co z nią zrobić? Nad odpowiedzią zastanawiali się uczestnicy rekolekcji dla członków i kandydatów KSM.

Po co tutaj przyjechałem? Jaka jest twoja wiara? - to tylko niektóre pytania, jakie usłyszeli uczestnicy rekolekcji dla członków i kandydatów KSM. Odbyły się one w miniony weekend w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. W planie były wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.  W sobotę ks. Krzysztof Biela wygłosił konferencję na temat nowej ewangelizacji. Potem w grupach dyskusyjnych kandydaci poznawali zasady działania KSM oraz jego patronów. Natomiast członkowie rozmawiali o dziele nowej ewangelizacji i obecnej sytuacji młodzieży w Kościele. Snuli też plany dalszego rozwoju KSM.

Rekolekcje przebiegały wokół tematu „ Jak to było (jest) z tą wieża i co z nią zrobić?”. Słowa te odnoszą się do fragmentu Księgi Rodzaju o budowaniu wieży Babel. Ich znaczenie w życiu młodych ludzi wyjaśniał ks. Krzysztof Brachmański, który jest archidiecezjalnym asystentem KSM. Opiekun przypominał też, że życie człowieka nie powinno być jak pusta równina.

W niedzielę 34 kandydatów złożyło przysięgę podczas Mszy św., stając się oficjalnie członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Warunki, jakie musieli spełnić, to ukończone 16 lat i minimum półroczny staż w oddziale KSM. Rekolekcje zakończyły się uroczystym wręczeniem legitymacji członkowskich. Podczas spotkania odznaczenia członków honorowych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wręczono Bartoszowi Prudle i ks. Mariuszowi Pacwie, który przez wiele lat był asystentem KSM w naszej archidiecezji.

Jak to było z tą wieżą   Był czas na wspólną zabawę... Łukasz Dyłka Jak to było z tą wieżą   ...i pracę Łukasz Dyłka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama