Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Zobacz także

 • mann
  02.09.2012 09:38
  Gorzelik to "gorol" choć urodzony na Śląsku. Jego rodzice przyjechali na Śląsk, on sam ma żonę z Łodzi, czyli z jego "śląskością" jest dokładnie tak samo jak z "kaszubskością" Tuska.
 • svatopluk
  02.09.2012 16:46
  A jak abp Skworc wyobraża sobie ochronę śląskiego dziedzictwa kulturowego jak n.p. mowę śląska? Coraz mniej mieszkańców regionu używa jej a i stan jakościowy jest coraz gorszy? Czy nie zasługuje na ochronę państwa? Czy abp również uważa że poprzez ochronę podważy tożsamością polskich Ślązaków i dlatego powinna być skazana na zapomnienie? Takie są me odczucia po przeczytaniu tekstu i słowa wstępnego (http://www.archidiecezja.katowice.pl/index.php/37-kuria/dokumenty/2555-slowo-wstepne-arcybiskupa-katowickiego-do-kaplanow).
  doceń 3
 • hanys
  03.09.2012 18:31
  za czasow Bp Bednorza miol ten jego sekretarz ciezko robota do wykonywania .....,ale mom wrazenie ,ze za Jego wypowiedziane slowa w ostatnich miesiacach na temat kochanego Slaska Bp Bednorz chyba zaprosil by Dzisiejszego Abp na cieplo herbatka --- Slask byl jest i bydzie Slaskiem Amen
  i to nie ma nic wspolnego z tym faktem ,ze Slazokow coroz mnij i godka slasko zaniko...a byli i sa Bp ktorzy sa dumni z tego ze pochadza ze Slaska
  doceń 1
 • ungarer
  07.09.2012 13:19
  Być może abp.Skworc doskonale orientuje się w lokacji Najświętszego Serca Pana Jezusa;w dniu którego odbyła się wyżej wzmiankowana uroczystość;ale nie ma bladego pojęcia gdzie bije prawdziwe serce Śląska.Dlatego bardzo bym chciał by powrócił podziwiać swoje "serdeczne krajobrazy"(jego sformułowanie z ingresu)w diecezji tarnowskiej.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama