Bezrobociu w Polsce metropolita katowicki poświęcił fragment odpustowego kazania w kościele św. Józefa Robotnika w Rybniku. - Nie ma nic bardziej upokarzającego, zwłaszcza dla młodego człowieka, niż komunikat ze strony społeczeństwa: „my nie potrzebujemy twojej pracy”. Więc wyjeżdżają za granicę, gdzie stają się cenionymi pracownikami. Módlmy się w intencji bezrobotnych. Prośmy, żeby znaleźli pracę i byli godziwie wynagradzani – powiedział arcybiskup. Apelował do zebranych, żeby modlili się też o sprawiedliwych pracodawców. Stwierdził jednak stanowczo, że do rozwiązania problemu bezrobocia w Polsce sama tylko uczciwość pracodawców nie wystarczy. Trzeba też obiecanych, a nie zrealizowanych działań państwa, to znaczy zmiany polityki podatkowej.
W Rybniku arcybiskup Wiktor Skworc uczestniczył w jubileuszu 90-lecia obecności braci franciszkanów na Ziemi Rybnickiej. Mszę św. koncelebrował wraz z nim arcybiskup kijowsko-żytomierski Piotr Malczuk, franciszkanin.
90-lecie franciszkanów na Ziemi Rybnickiej









