Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Katowickiego

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • Rok Jubileuszowy
    • Sto na sto
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Chcą zdobyć Morze Czarne

Chcą zdobyć Morze Czarne przejdź do galerii

Rowerowi pasjonaci wyruszyli sprzed katowickiej krypty. Będą się modlić o miłosierdzie w 4 państwach Europy.

Uczestnicy wyprawy otrzymują błogosławieństwo na drogę  
Uczestnicy wyprawy otrzymują błogosławieństwo na drogę
ks. Rafał Skitek /Foto Gość

W wyprawie bierze udział 17 osób - 14 chłopaków i 3 dziewczyny.

Wozu technicznego nie mają. Na swoim profilu facebookowym napisali, że wyjeżdżają "zdani na Boga". Zabrali sakwy, namioty i karimaty. Przez to ich rowery zostały obciążone o dodatkowe kilkanaście kilogramów.

Poprzez trud pedałowania chcą wypraszać Boże miłosierdzie dla całego świata. To ich główna intencja.

Ruszyli przed 7.00, po Mszy św. w krypcie katowickiej katedry. Na drogę otrzymali błogosławieństwo, którego udzielił im bp Marek Szkudło.

Dystans, jaki muszą pokonać, robi wrażenie. To ok. 1700 kilometrów. – Nie obawiam się odległości. To mniej niż rok temu. Wtedy przejechaliśmy całą Polskę. Do pokonania było 2500 km – mówi Michał Sobczyk z parafii św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich.

Na trasie rajdu znajdują się 4 europejskie stolice: Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Bukareszt. Właśnie tam będzie czas na zwiedzanie i odpoczynek. Ostatnie miasto i cel ich wyprawy to Konstanca nad Morzem Czarnym.

– Najtrudniejszy do pokonania odcinek  to Droga Transfogarska. Czeka tam na nas 30-kilometrowy podjazd i 1600-metrowe przewyższenie. Potem 40 km zjazdu w dół – mówi Michał. – Na takich wyprawach zdarzają się czasem trudne chwile. Jedziemy jednak w grupie, pomagamy sobie nawzajem, podtrzymujemy się na duchu i dopingujemy – dodaje. To jego trzeci rajd rowerowy.

Wyprawa z pewnością nie jest dla każdego. Uczestnicy przygotowywali się do niej długo, a ostatecznym sprawdzianem była "przejażdżka" w okolicach Zakopanego. – Kilka osób odpadło – mówi ks. Dawid Sładek, główny organizator rajdu.

Podobnie, jak podczas poprzednich wypraw, uczestnicy będą musieli wcześnie wstawać. Planują wyruszać już o 6.30, a w upalne dni – nawet o 4.00 lub 5.00. Wszystko po to, by nie przegrzać organizmu. Każdego dnia muszą pokonać ok. 160–200 km.

Ich rajd to nie tylko sama jazda na rowerze. Codziennie, zwykle w południe, będą uczestniczyć w Eucharystii. Po Mszy czeka ich najdłuższy postój w ciągu dnia. Inne pauzy będą krótsze, zazwyczaj co 40–50 km. Na postojach, poza niezbędną regeneracją sił, będą odmawiać dziesiątkę Różańca.

– Bardzo się cieszę, że mogę jechać w takim, a nie innym gronie. Liczę, że ten wyjazd będzie szansą na moją odnowę duchową – mówi Sonia Krystoń z Chorzowa. Jest baptystką.

Przebieg wyprawy, przygotowanej we współpracy z ekipą Niniwa Team, będziemy relacjonować na naszej stronie internetowej. Grupę można też śledzić na facebookowym fanpage'u Włóczykoła. Powrót do Polski planowany jest na środę 31 sierpnia.

Uczestnikom rajdu życzymy wytrwałości i bezpiecznego dotarcia do celu.

« ‹ 1 › »
Wyprawa rowerowa Katowice-Konstanca

Foto Gość DODANE 15.08.2016

Wyprawa rowerowa Katowice-Konstanca

Wyjazd z Katowic w pierwszym dniu wyprawy rowerowej. Zdjęcia: ks. Rafał Skitek /Foto Gość  
Prezentacja uczestników wyprawy rowerowej Katowice-Konstanca

Foto Gość DODANE 15.08.2016

Prezentacja uczestników wyprawy rowerowej Katowice-Konstanca

​W uroczystość Wniebowzięcia NMP 17 osób razem z ks. Dawidem Sładkiem ruszyło w kierunku Morza Czarnego (15-31 sierpnia 2016). Zdjęcia: ks. Rafał Skitek /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

raf

|

GOSC.PL

publikacja 15.08.2016 13:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MORZE CZARNE
  • WYPRAWA ROWEROWA
  • WYPRAWA ROWEROWA (KATOWICE-KOSTANCA)

Polecane w subskrypcji

  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
    • Historia
    • Karol Białkowski
    Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
  • Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X