• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Świat na Śląsku

  Monika Góra, Katarzyna Zych

  dodane 15.07.2016 14:23

  Dni w Diecezji już w przyszłym tygodniu. Zobaczcie, z jak dalekich zakątków świata przybędą nasi goście.

  Już w następnym tygodniu Śląsk przeobrazi się w miejsce kolorowe i tętniące życiem. Wszystko za sprawą pielgrzymów z całego świata, którzy w drodze na Światowe Dni Młodzieży zatrzymają się w Katowicach.

  Najliczniej odwiedzą nas pielgrzymi z Europy, ale na Śląsk przyjedzie również młodzież z czterech pozostałych kontynentów.

  Z Australii i Oceanii, oprócz młodzieży z Nowej Zelandii i Australii, przybędą pielgrzymi z Polinezji Francuskiej. Młodzi z tego małego państwa, położonego na wyspach Oceanu Spokojnego, zatrzyma się w rejonie jastrzębskim. Ugoszczą ich parafie Najświętszej Maryi Panny w Dubielcu oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bziach Zameckich.

  Sporo pielgrzymów przyleci z rodzinnego kontynentu papieża Franciszka. Poza gośćmi z Brazylii, Wenezueli, Kolumbii, Peru i Ekwadoru odwiedzą nas młodzi z mniej znanego Trynidadu i Tobago. Pielgrzymów z tej niewielkiej wyspy przyjmie parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie-Batorym oraz wierni z Rybnika-Chwałęcic.

  Mieszkańcy Antyli Holenderskich, Grenady, Meksyku i Antyli to tylko kilka z wielu narodowości Ameryki Północnej, które odwiedzą Katowice. Pielgrzymów ugoszczą wierni z Ćwiklic, Góry, Jankowic Pszczyńskich, Woli (parafie Matki Bożej Piekarskiej oraz św. Urbana), Miedźnej, a także mieszkańcy Rybnika (Niewiadom - parafia Miłosierdzia Bożego) oraz Tychów Starych.

  Na spotkanie z papieżem wybierają się również pielgrzymi z Azji. W Katowicach będzie ich aż 325. Największa grupa (126 osób) przyjedzie z Filipin. Zatrzymają się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie oraz u wiernych w Siemianowicach Śląskich-Bańgowie.

  W tej pierwszej parafii zamieszkają także pielgrzymi z egzotycznej Tajlandii. Z kolei młodych z Korei Płd. będzie można spotkać w parafiach: św. Antoniego w Rybniku oraz św. Bartłomieja w Bieruniu Starym.

  Z Pakistanu, dotkniętego prześladowaniami chrześcijan, przyjedzie 10 pielgrzymów. Ugości ich parafia Bożego Miłosierdzia w Tychach. Co ciekawe, w samotną podróż do Krakowa przez Katowice wybierze się mieszkaniec Hongkongu. Podobnie jak Filipińczycy będzie on gościem parafii w Siemianowicach Śląskich.

  Energii Światowym Dniom Młodzieży dodadzą także roztańczeni mieszkańcy Afryki. Czarny Ląd będzie reprezentować 110 pielgrzymów, m.in. z Burkina Faso, Ugandy i Kamerunu. Ugoszczą ich parafie św. Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej-Wirku, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piekarach Śląskich-Kozłowej Górze oraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata we Frydku.

  Już w przyszłym tygodniu ruszają Dni w Diecezji archidiecezji katowickiej. To właśnie wtedy Śląsk stanie się radosnym, wielokulturowym tyglem, który stworzą pielgrzymi z całego świata.

  Przypominamy filmik, jaki pielgrzymi świata przesłali naszym młodym 100 dni przed ŚDM.

  Przeczytaj także:

  Pozdrowienia od Młodych z całego świata dla Młodych z archidiecezji katowickiej
  Młodzi Dla Młodych

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół