• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Młodzi z ŚDM też nocą ruszyli do Maryi

  Marceli Łyczko

  dodane 10.04.2016 22:40

  Pieszo pokonali 60 km i włączyli się w projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia.

  Od Matki Boskiej Piekarskiej do Matki Boskiej Częstochowskiej. Dokładnie 340 śmiałków zdecydowało, żeby w 16 godzin przejść dystans 60 km w zimnie, deszczu i błocie. W tym roku pielgrzymi wyruszyli w intencji prześladowanych chrześcijan w Syrii.

  - Pogoda chce nas przestraszyć, ale my się przestraszyć nie damy. W intencji prześladowanych chrześcijan w Syrii - tak na kilka godzin przed rozpoczęciem XIII edycji Nocnej Pielgrzymki z Piekar Śląskich do Częstochowy mobilizowano zainteresowanych wydarzeniem na Facebooku, których zarejestrowało się w sumie 400 osób. Do piekarskiej bazyliki jednak ostatecznie dotarło 340 chcących ofiarować swój trud pielgrzymowania za prześladowanych na Bliskim Wschodzie na przekór pogodzie, bólom i wszelkim niedogodnościom.

  Silna reprezentacja młodzieży zaangażowanej w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży uczestniczyła w tym wydarzeniu realizując projekt Młodych Misjonarzy Miłosierdzia.

  - Włączam się w intencje wszystkich pielgrzymujących i modlę się za prześladowanych chrześcijan w Syrii. Myślę, że jest to nasz uczynek miłosierdzia, który chcemy Panu Bogu ofiarować, z wiarą i nadzieją, że nasza modlitwa umocni tych, którzy doświadczają prześladowania, a z drugiej, że będzie też przemieniała serca tych, którzy walczą z chrześcijanami - powiedział ks. Marcin Wierzbicki, koordynator ŚDM w archidiecezji katowickiej.

  Sama trasa jest wymagająca, kwietniowe noce do najcieplejszych nie należą, na dodatek dochodzi do tego wyczerpujący dystans, który można spokojnie traktować jako ultramaraton! Jednak pomimo tych trudności, z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w tym, jakby mogło się wydawać, szalonym przedsięwzięciu, które wymaga zaangażowania wolontariuszy.

  - Do organizacji takiej pielgrzymki potrzebne są przede wszystkim chęci, a tych nie brakuje, bo wśród młodych ludzi jest wiele osób, które chcą pomagać przy przygotowaniu nocnej pielgrzymki. Wiele z nich to wolontariusze ŚDM, którzy licznie włączyli się w organizację tego wydarzenia - mówi Michał Piec, współorganizator pielgrzymki.

  Pielgrzymi rozpoczęli Eucharystią w piekarskiej bazylice, po której wyruszyli w drogę. W sumie mieli 7 kilkunastominutowych postojów na trasie, podczas których można było napić się ciepłej herbaty, skorzystać z toalety lub... zatańczyć Belgijkę.

  W trakcie przejścia wielokrotnie zachęcano do skorzystania z sakramentu spowiedzi. O 12.00 pątnicy dotarli do Doliny Miłosierdzia, gdzie czekał na nich ciepły bigos, mieli chwilę na drzemkę oraz możliwość udziału w Biegu Miłosierdzia z nagrodami. Ostatecznie, o 14.00 pielgrzymi zgromadzili się przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

  Zobacz także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół