• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Miłosierny błogosławi przechodniów

  Przemysław Kucharczak

  dodane 03.04.2016 17:45

  Figura Jezusa zawisła przy drodze do dworca w Tychach. Poświęcił ją abp Skworc.

  Nowa rzeźba znalazła się w zewnętrznej kaplicy kościoła Miłosierdzia Bożego przy Osiedlu A. Widzą ją przechodnie zmierzający w stronę tyskiego dworca. Jezus wznosi nad nimi błogosławiącą prawą dłoń. Wskazującym palcem lewej ręki dotyka przebitego serca, z którego rozchodzą się ku ludziom dwa promienie.

  Król Miłosierdzia

  Rzeźbę poświecił w Niedzielę Miłosierdzia – 3 kwietnia – arcybiskup katowicki Wiktor Skworc. Przewodniczył tutaj również sumie odpustowej. W homilii mówił m.in. o świętym Tomaszu i o świętej Faustynie. Cytował zapisane przez nią w Kościół Miłosierdzia Bożego w Tychach   Kościół Miłosierdzia Bożego w Tychach Przemysław Kucharczak /Foto Gość „Dzienniczku” słowa, wypowiedziane do niej przez Jezusa: „Napisz to: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król Miłosierdzia”.

  – Jezus zapewnił nas przez Faustynę: „Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia mego, osłaniam przez całe życie, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinie śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem”. Wspaniała obietnica! – mówił arcybiskup.

  Zauważył, że spotkanie Boga zawsze owocuje misją. I w związku z tym poprosił zebranych o świadectwo „w tym mieście, w waszych rodzinach, waszym sąsiedztwie”.

  – Wiemy, że aby szerzyć kult Bożego Miłosierdzia – a to jest zadanie tutejszej wspólnoty parafialnej – nie wystarczy tylko ufać Bogu czy odmawiać odpowiednie modlitwy. Koniecznym jest, na co dzień praktykować miłosierdzie: być miłosiernym. Chodzi o świadectwo życia, albowiem to miłosierdzie czynów nadaje nieodpartą moc miłosierdziu słów. Miłosierdzie słów nie wystarcza! Miłosierdziu słów musi towarzyszyć miłosierdzie czynów – wezwał. Nowa rzeźba Jezusa Miłosiernego   Nowa rzeźba Jezusa Miłosiernego Przemysław Kucharczak /Foto Gość – Okazji na co dzień mamy aż nadto – dodał.

  Jesteście błogosławieni!

  Po Mszy świętej, już w bardziej nieformalnej atmosferze, arcybiskup zapytał o 18-letnią Anię. To m.in. za nią, z okazji urodzin, odprawiana była ta Eucharystia. Arcybiskup przekazał jej kwiaty, które wcześniej dostał.

  Wezwał też zebranych do rozwijania parafialnych zespołów Caritas i zaprosił ich, żeby przyszli na tegoroczne, stanowe pielgrzymki do Piekar.

  – Ksiądz Romek podpowiada, że stąd na rowerach jeżdżą. Nawet i land roverem może ktoś przyjechać... W ostatnią niedzielę maja w Piekarach będzie prymas Polski, abp Wojciech Polak; chcemy pamiętać o rocznicy chrztu Polski. Spodziewamy się delegacji biskupów z Czech, bo stamtąd przyszła do nas Dąbrówka. W sierpniu arcybiskup z Ołomuńca będzie głosił homilię do kobiet; już się uczy polskiego... – zapowiedział.

  Zakończył spotkanie słowami: – Pamiętajcie, że jesteście błogosławieni, boście nie widzieli, a uwierzyliście!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół