• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zbliża się śląskie śpiewanie

  kc

  dodane 10.03.2016 15:03

  Zaproszenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Trwa nabór do XXIII edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza. Jego organizatorami są Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Związek Górnośląski, TVS oraz samorządy miast i gmin – organizatorzy etapów eliminacyjnych. Zgłoszenia można nadsyłać do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" do 18 marca.

  Zadaniem przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. Mogą w nim uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli, soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno–instrumentalne, zespoły pieśni i tańca oraz chóry.

  W repertuarze uczestników powinny znaleźć się śląskie pieśni ludowe, a w przypadku zespołów pieśni i tańca – także śląskie tańce ludowe. Można skorzystać z repertuaru zawartego w wydanym w 2011 roku śpiewniku „Pieśni dla dzieci i młodzieży ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza” – wybór Janina Dygacz. Śpiewnik jest do pobrania na stronie internetowej zespołu „Śląsk” (do pobrania na stronie zespołu „Śląsk”.

  Przeglądy rejonowe odbędą się: w Suszcu (7 kwietnia), Cieszynie (13 kwietnia), Lędzinach (14 kwietnia), Łubnianach (21 kwietnia), Łaziskach Górnych (25 kwietnia), Zabrzu (28 kwietnia), Czerwionce - Leszczynach (5 maja), Katowicach (12 maja) i Piekarach Śląskich (19 maja). Dokładny harmonogram, regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.zespolslask.pl – zakładka Projekty/Śląskie Śpiewanie.

  Finał przeglądu z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie 8 czerwca. Podczas eliminacji rejonowych oraz przeglądu finałowego jury będzie kwalifikowało wykonawców do Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”, który odbędzie się podczas „Święta Śląska” w koszęcińskiej siedzibie zespołu „Śląsk” 2 i 3 lipca. 

  Dodatkowe informacje na temat tegorocznego Przeglądu udziela Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej: tel. 34 310 64 403, e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół