• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Jest dekret o heroiczności cnót Blachnickiego

  jj

  dodane 01.10.2015 12:10

  W środę podpisał go papież Franciszek.

  W czwartek w samo południe informację tę podał Watykan. Od tego momentu założycielowi Ruchu Światło-Życie przysługuje tytuł: "czcigodny Sługa Boży".

  - Kościół pielgrzymujący na ziemi decyzją papieża Franciszka, po gruntownym zbadaniu życia czcigodnego sługi Bożego, orzeka dzisiaj o heroiczności i świętości jego życia. Teraz czekamy i modlimy się o cud za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego, aby mogła dokonać się jego beatyfikacja. Chwała Panu! - komentuje to bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego. 

  Heroiczność cnót założyciela Ruchu Światło-Życie we wtorek 22 września uznała Kongregacja ds. Kanonizacyjnych. W środę 30 września w godzinach popołudniowych dokument podpisał ojciec święty. Na prywatnej audiencji Franciszkowi dokument przedstawił kardynał Angelo Amato, prefekt kongregacji.

  Jednocześnie papież podpisał dekret o heroiczności cnót prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego Hanny Chrzanowskiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Moria
   01.10.2015 14:37
   "Niepokalana nawiedziła mnie Swoją łaską. Kiedy po przeczytaniu w Brewiarzu historii walki Dawida z Goliatem – odmawiałem bolesną część Różańca przeżyłem, że to Różaniec jest „procą Dawida" w walce z wrogiem duszy."

   Sługa Boży Franciszek Blachnicki (+1987)
  • ksadamkaczor64
   01.10.2015 16:53

   Modlitwa przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego
   Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.
   Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.
   Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.
   Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski …………. , o którą najpokorniej proszę. Amen.
   ***
   Informacje o otrzymanych łaskach i wysłuchanych modlitwach dzięki wstawiennictwu Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, prosimy kierować pod adresem:
   Kuria Metropolitalna ul. Jordana 39 40-043 Katowice

  • z_tajber
   02.10.2015 18:37
   Jestem zaskoczona pewnym niezbyt szczęśliwym uproszczeniem w tytule artykułu. Bardzo proszę, jak przystało na tak poczytne czasopismo i portal, o zachowanie tradycyjnych form grzecznościowych: Jest dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego.
   Z wyrazami szacunku dla czcigodnego Sługi Bożego i Autora artykułu.
   Oazowiczka
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół