Archidiecezja. Wierni zostali w domach

ks. Tomasz Wojtal ks. Tomasz Wojtal

publikacja 15.03.2020 14:44

Niedziela w archidiecezji katowickiej przebiega spokojnie i bez niespodzianek. Apel i decyzje metropolity katowickiego dotarły do wiernych.

Archidiecezja. Wierni zostali w domach Niedzielna Msza św. w kościele pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śl.-Halembie

W sobotę abp Wiktor Skworc ograniczył specjalnym zarządzeniem udział w niedzielnej Mszy św. wyłącznie do wiernych bezpośrednio związanych z zamówioną intencją Mszy św. lub w przypadku pogrzebu do najbliższej rodziny. Wcześniej udzielił także dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, a także zachęcił do pozostania w domach i skorzystania z transmisji telewizyjnej, radiowej lub internetowej.

- Od niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru - tłumaczył wiernym w słowie przesłanym w specjalnym wideo.

Jak widać na zdjęciach z niektórych parafii, przesłanych przez duszpasterzy, diecezjanie ze zrozumieniem podeszli do decyzji arcybiskupa. To bez wątpienia roztropny i odpowiedzialny sposób zachowania wobec zaistniałej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Zdjęcia w galerii poniżej.

Czytaj także: