• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • rss
 • Zmarł 34-letni ksiądz

  Przemysław Kucharczak

  dodane 13.11.2013 15:37

  Ks. Waldemar Szlachetka, wikariusz z Bytkowa, zmarł nagle w Jastrzębiu-Zdroju.

  Doznał bardzo rozległego zawału w czasie odwiedzin u mamy w rodzinnym Jastrzębiu, w Święto Niepodległości 11 listopada. – Zadzwonił z mieszkania swojej mamy, że źle się czuje. Przyjechałem po niego, mieliśmy jechać z nim do szpitala. On już ubrany wychodził, kiedy nagle w drzwiach stracił przytomność – relacjonuje ks. Jan Joszko, który przez pięć lat był proboszczem ks. Waldemara w Połomi koło Jastrzębia.

  Karetka pogotowia przewiozła nieprzytomnego ks. Szlachetkę do szpitala w Jastrzębiu. Reanimacja nie dała jednak pozytywnego efektu.

  Ceremonie pogrzebowe zmarłego księdza odbędą się w czwartek 14 listopada. Zostaną jednak podzielone na dwie części. Najpierw, o godzinie 11.00 w kościele Ducha Świętego w Siemianowicach Śl. - Bytkowie, gdzie ks. Waldemar pracował od września, Mszę świętą odprawi arcybiskup Wiktor Skworc. Stąd trumna z ciałem zmarłego księdza zostanie przewieziona do Połomi. Tam Msza święta rozpocznie się o godzinie 15.00, a po niej zgromadzeni odprowadzą ks. Szlachetkę na cmentarz.

  Ksiądz Waldemar opiekował się przez pięć lat w Połomi ministrantami (w tej niewielkiej parafii jest ich prawie czterdziestu), Dziećmi Maryi, prowadził Msze św. młodzieżowe. Był pogodnym człowiekiem. Po jego śmierci wstrząśnięta młodzież w gimnazjum i liceum w Gogołowej pod Jastrzębiem, gdzie przez lata pracował jako katecheta, urządziła ku jego pamięci wystawę ze zdjęciami.

  Ks. Waldemar Szlachetka urodził się 8 stycznia 1979 w Jastrzębiu-Zdroju. Był ministrantem, lektorem i pomocnikiem organisty w tamtejszej parafii NMP Matki Kościoła. W 1998 r. zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Jastrzębiu i wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W czasach seminaryjnych działał w kołach charytatywnym i Maryjnym. Katechizował w Pogotowiu Opiekuńczym i areszcie śledczym, należał do grupy Pro-Vita, Żywego Różańca i „Focolare”. Pełnił posługę organisty. Latem posługiwał na rekolekcjach dla Dzieci Maryi i ministrantów. A swój wakacyjny staż pracy odbył w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju.

  Święceń prezbiteratu udzielił mu 15 maja 2004 abp Damian Zimoń. Później ks. Szlachetka był wikariuszem w parafiach: św. Wojciecha w Radzionkowie (do 2007), Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej (do 2008), Nawiedzenia NMP w Połomi (do 30 sierpnia 2013) i Ducha Świętego w Siemianowicach Śl.-Bytkowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół