Nowy numer 13/2024 Archiwum

PGG: węgiel w e-sklepie tylko dwa razy w tygodniu, ale w tej samej ilości

Narasta oburzenie Ślązaków, których zmuszono do wymiany pieców na ekologiczne. Kupno węgla do nich po przystępnej cenie wprost od producenta graniczy z cudem. 31 maja Polska Grupa Górnicza w dodatku ogłosiła, że węgiel w jej sklepie internetowym będzie dostępny tylko dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki - zamiast, jak dotąd, codziennie.

Wskutek wojny w Ukrainie okazało się, że węgla dla odbiorców indywidualnych jest w Polsce za mało. Tysiące ludzi w całej Polsce od tygodni codziennie spędzały całe godziny przed komputerami i smartfonami, usiłując - zazwyczaj bezskutecznie - kupić węgiel typu ekogroszek. Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej działa w taki sposób, że na poświęconych mu forach internetowych potencjalni klienci masowo klną i pomstują. Zdarza się, że nawet informatycy od przeszło dwóch miesięcy nie potrafią kupić dla siebie węgla w tym sklepie.

W najgorszej sytuacji są osoby, które nie potrafią korzystać z internetu. Można, oczywiście, kupić węgiel od pośredników na składach, ale w około trzy razy wyższej cenie niż w e-sklepie PGG. Od 11 marca w tym sklepie internetowym, oprócz workowanych ekogroszków, spółka sprzedaje także węgiel opałowy luzem z odbiorem własnym w kopalniach.

31 maja PGG ogłosiła, że węgiel w jej sklepie internetowym będzie sprzedawany odbiorcom indywidualnym dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki od godz. 16 - zamiast, jak dotąd, codziennie. Producent zapewnia przy tym, że nie zmniejszy się ilość węgla dostępnego w e-sklepie. Będzie dostępny do wyczerpania skierowanego do sprzedaży zapasu.

- Skumulowanie sprzedaży w dwóch sesjach w tygodniu pozwoli odbiorcom na ograniczenie czasu poświęcanego na udział w sesjach sprzedażowych - komentował Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

E-sklep nie przyjmuje do realizacji zamówień złożonych telefonicznie lub drogą mailową - jedyna ścieżka to zakup przez stronę internetową.

Dotąd e-sklep PGG obsłużył w całej Polsce ponad 60 tys. klientów, do których trafiło ponad 230 tys. ton węgla. Jak informowała przed tygodniem spółka, każdego dnia sklep sprzedawał dotąd ok. 6 tys. ton surowca, obsługując ponad 1,5 tys. transakcji. Jednak chętnych na zakup jest obecnie wielokrotnie więcej niż węgla dostępnego dla gospodarstw domowych.

PGG zapewnia, że obecnie cała dobowa produkcja węgla opałowego dla gospodarstw domowych jest kierowana do sprzedaży w trzech kanałach dystrybucji - za pośrednictwem sklepu internetowego PGG, bezpośrednio w kopalniach oraz za pośrednictwem autoryzowanych składów węgla w różnych częściach Polski.

PGG zapewnia, że będzie prowadzić ciągłą sprzedaż węgla przez internet oraz "pracuje nad stałym rozwojem kanału internetowej sprzedaży w celu zwiększenia jego efektywności do 100 proc. dziennej produkcji". W sklepie internetowym PGG surowiec jest dostępny w cenach producenta.

PGG jest największym krajowym producentem węgla, także opałowego, wykorzystywanego m.in. przez gospodarstwa domowe. Od 11 marca, oprócz workowanych ekogroszków, w sklepie internetowym spółki można także kupić węgiel opałowy luzem z odbiorem własnym w kopalniach, w cenie nawet trzykrotnie niższej niż u pośredników. Popyt jest olbrzymi - większy od dostępności węgla. Bardzo często strona e-sklepu jest niedostępna lub węgla w danym momencie nie da się kupić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy