Nowy numer 28/2018 Archiwum
 • Maluczki
  21.02.2017 20:14
  Panie Kucharczak! Widzę tak samo jak Pan. Poza tym jest w Polsce tyle nieużytków. Niech ci miłośnicy drzew kupią sobie po kilka hektarów ziemi i je zalesią i niech im te drzewa rosną aż do końca świata i jeden dzień dłużej, ale niech się odczepią od cudzej własności. Złodzieje i bandyci są uniewinniani, albo dostają śmieszne kary za grube przestępstwa, a ludzie za ścięcie swojego drzewa byli karani milionowymi karami. Jedn gospodarz został podobno ukarany 36 mln PLN za wycięcie samosiejek na swoim polu. Przecież to jest ordynarny bandytyzm, który uprawiają rządzący nami ludzie. To się po prostu nie mieści w głowie. Jak tacy złoczyńcy mogą w ogóle pokazywać swoje bezczelne gęby w telewizji ? Przecież oni nie mają wstydu!
  doceń 9
 • Gość
  21.02.2017 22:02
  Niestety prezes Kaczyński powoduje, że PiS robi krok do przodu - krok do tyłu. Brak konsekwencji we naprawianiu chorego państwa. W ten sposób do końca kadencji zrazi do siebie wszystkich zwolenników. Ponadto jest socjalistą i nie chce żeby obywatele mieli wolność, nawet w tak drobnej sprawie jak wycinka drzewa na swoje działce. Za poprzedniej władzy zwykły człowiek miał problem z wycięciem suchego drzewa, które zagrażało życiu ludzkiemu, mógł być narażony na drastyczne kary finansowe, a w tym samym czasie deweloperzy wycinali drzewa setkami - nielegalnie, bez żadnych zezwoleń i bez konsekwencji (np. tzw Polana Żywiecka w Krakowie). Teraz wprowadzono normalne uczciwe prawo pozwalające zwykłym ludziom korzystać ze swojej własności, przy czym jest ochrona drzew przed wycinką przez deweloperów (no chyba,że skorumpowany urzędnik da zezwolenie). I to uczciwe prawo po paru miesiącach prezes chce znieść? Tymsię właśnie Kaczyński różni od Orbana, niestety.
  doceń 5
 • Gość
  21.02.2017 22:23
  Czy im rozum odebrało? Wprowadzili odrobinę normalności i to teraz chcą nam odebrać? Ludzie wycinają drzewa, bo się boją, że znowu zakażą i chcą zdążyć przed zakazem. Wygląda na to, że postępują roztropnie.
  doceń 5
 • Gość
  21.02.2017 23:14
  Wyciąć starodrzew sadzony przez naszych dziadów i sprzedać, władza potrzebuje nowe limuzyny. A dla suwerena zostaje smoggggg.
  • Drzewny_Tyran
   22.02.2017 07:40
   U mnie w rodzinie nie było nigdy żadnych dziadów. A tak z ciekawości zapytam babcia to dziadówa? Drzewa sadzone przez moich przodków, jeżeli ja obecnie jestem właścicielem gruntu są automatycznie moją własnością, więc dlaczego Ty czy jakiś urzędnik miałby decydować o ich losie. Czy Tobie zabrania ktoś sprzedaży samochodu, domu lub mieszkania, które nieraz jak to mówisz dziad Ci podarował. Następna sprawa, zimą jeśli chodzi o smog to drzewa i tak nic nie dają, tlenu też nie produkują, ale to chyba wiesz. Mam jeszcze jedno pytanie: Palisz papieroski, bardzo wielu ludzi narzeka na smog, na rozmowie przy papierosku, to dopiero idiotyzm. No nic kończę, idę ostrzyc łańcuchy do pił, niebawem ustawa się zmieni trzeba powycinać to i owo...
   doceń 5
  • Gość
   22.02.2017 10:46
   Jeśli jesteś tak przywiązany do starodrzewu zasadzonego przez Twojego dziadka, to jest prosta rada - nie wycinaj go. Naprawdę, ustawa nie zmusza Cię do wycinki. Możesz się nawet przykuć do tych swoich drzew łańcuchem i nikt Ci ich nie ruszy.
   Ale wmawianie, że moje drzewo ma jakikolwiek związek z limuzynami władzy to trochę przegina, zwłaszcza, kiedy władza likwiduje biurokrację, a nie ją pomnaża.
   doceń 4
 • Drzewny_Tyran
  22.02.2017 07:47
  Dobry, bezstronny artykuł. Nieraz robiłem wycinkę i zawsze był problem z zezwoleniem. Mapki, zdjęcia wizyta wiecznie niezadowolonej pani z urzędu no i to mlaskanie, a czemu, a po co, czy na pewno. Dębu nawet młodego nie było szans ściąć. Widać, wielu ludzi żyje jeszcze w poprzedniej epoce zakazów i pozwoleń...
  doceń 13
 • beholder
  22.02.2017 09:13
  Zapominamy, że ziemi i przyrody nie dostaliśmy w nieograniczone władanie powołując sie na prawo własności. Z dobrodziejstwa mojego drzewa nie korzystam tylko ja. Czemu by nie wyciąć wszystkiego dookoła i zabić co żywe? Przeciez jest czyjąś własnością . Takie to katolskie...
  • Gość
   22.02.2017 10:49
   Masz rację! Ale masz też zapewne dom. W tym domu jest zapewne więcej pokoi niż mieszkańców - dlaczego więc tylko Twoja rodzina korzysta z dobrodziejstwa Twojego domu? Dlaczego nie wpuścisz do wszystkich pomieszczeń po trzech bezdomnych - przecież to takie katolskie - szanować prawo własności, a Ty nie jesteś katolski. Dlaczego więc siedzisz w tym swoim domu za zamkniętymi drzwiami zamiast pomóc światu?
   Powiem Ci dlaczego. Dlatego, że łatwo się gada o czyjejś własności, łatwo się mówi komuś co mu wolno, a co nie - ale jak ktoś się wspina po Twoich schodach to już warczysz.
   I ciekawe, że większość tych, co krzyczą, że moje drzewo nie jest moje, krzyczy też "mój brzuch - moja sprawa"
   doceń 6
 • paulus
  22.02.2017 10:35
  Te ostatnie dzikie wyrębu to prowokacja tzw biznesmenów i z takimi na pewno należy zrobić porządek ,ale ustawa jest ze wszech miar dobra.Jeżeli do tego prawdziwe sa dane ,że się w roku więcej sadzi jak wycina to o czym mowa.A słynny hodowca kotów z Żoliborza to nie powinien być taką strachliwą ...trzensidooooooopą.Nie uchodzi.Powinien myśleć o następnych wyborach .Aborcja...Opole...wycinka...ten własnoręcznie kopany grup...jest prawie gotowy.To moze .....Alleluja nie być.Szczęść Boże.
  doceń 2
 • PanGoladkin
  22.02.2017 20:57
  Głupota ludzka nie zna granic. Oburzac sie o wycinanie drzew?! Ci ekolodzy to jakas sekta, wie ktos? Ch
  doceń 2
 • Gość
  24.02.2017 23:24
  Bardzo dziękuję za normalny i rzetelny artykuł :) Brawo :)
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma