Nowy numer 49/2019 Archiwum
 • Rafał Sudoł
  15.11.2015 14:06
  Nie negując potrzeby ekologicznej katechezy, uważam za porażkę, czytanie tego listu w Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji. Nie dziwmy się potem, że tak wygląda muzyka i śpiew w kościołach, skoro w taki dzień czyta się list o ogrzewaniu pieców...
  doceń 7
 • sonniger
  15.11.2015 20:07
  Tak ten List pasuje do dzisiejszych czytań , jak świnia pod siodło.

  Nasze Eminencje nie maja żadnego wyczucia czasu, ze o samej treści się nie wyrażę.
  Po co czytać w kościołach apel skierowany do rządzących? ŻENADA pełna gebą.
  doceń 8
 • WOLAND
  16.11.2015 00:14
  List, pomijając naprawdę głupią tematykę, nie pasującą np. do homilii w ramach której był odczytywany, jest po prostu tragicznie słaby. Widać, że to ktoś biskupom napisał - jakiś "spec" od "pyłów zawieszonych".

  Przecież momentami tego żargonu czytać się nie da. Dla 90% odbiorców tekst jest nie zrozumiały, bełkotliwy itd.

  Oto perełki tego listu:

  "Bardzo wysokie stężenia pyłu zawieszonego, przekraczające czasami wielokrotnie określone normy"
  "Chodzi o negatywne zjawisko tzw. niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z kotłowni węglowych oraz domowych pieców grzewczych"
  "Jest konsekwencją spalania materiałów opałowych złej jakości, w paleniskach o niskich parametrach energetycznych"

  Ja bym chciał usłyszeć, by mi Ci biskupi, używający pojęć, których zapewne nie znają, wyjaśnili co to jest pył zawieszony, jakie są te normy, co to zostały przekroczone i jak definiuje się palenisko o niskich parametrach energetycznych.

  Jeszcze ciekaw jestem ile ten komentarz tu powisi. Wszak cenzura sb-eckim zwyczajem działa również w katolickich mediach niestety.
  doceń 7
 • Marek
  16.11.2015 18:15
  Nie ma już poważniejszych problemów? A to że węgiel jest mimo wszystko najtańszym materiałem opałowym, to już biskupów nie obchodzi?
  doceń 7
 • Ryszard
  19.11.2015 16:45
  W naszym mieszkaniu mieliśmy dwa piece węglowe które przerobiliśmy na elektryczne.Była to inwestycja ekologiczna zrobiona również dlatego że tato miał zniżkę na prąd.Po kilku latach zniżka została zabrana a rachunki które teraz płacimy znacznie przewyższają koszt opału tych pieców węglem.Podsumowując problem tkwi także w cenie prądu do ogrzewania alternatywnego.Pomimo że stosuje się w tej sytuacji tak zwaną drugą taryfę dla proekologicznych odbiorców energii elektrycznej prąd powinien być jeszcze tańszy.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy