Nowy numer 13/2020 Archiwum
 • brunero
  13.06.2014 08:28
  brunero
  Byłem, widziałem, było naprawdę super. Atmosfera była tym radośniejsza, że można było dostać rozgrzeszenie bez konieczności wyznawania grzechów w konfesjonale! Po prostu pan ewangelizator powiedział, że kto przyjdzie do przodu i odmówi z nim modlitwę będzie miał grzechy odpuszczone. Po modlitwie powtórzył, że Bóg własnie wybaczył wszystkie grzechy i są nie tylko odpuszczone ale i wymazane! Ekstra , nie? Ciekaw jestem, czy aecybiskup siedzący za ewangelizatorem podziela ten entuzjazm i radość z faktu, że sakramenty już nie są konieczne.
  doceń 8
 • okogon
  13.06.2014 23:50
  Witam jestem pod wrażeniem tekstu o tym co się działo w katowickiej katedrze na spotkaniu ekumenicznym, zwłaszcza to co dotyczy odpuszczenia grzechów.
  Proponuję napisać do biskupa dwa pytania ku refleksji:

  1. czy biskup zdaje sobie sprawę, że w katedrze mogli być ludzie (również katolicy) którzy uwierzyli, że mogą mieć odpuszczone grzechy bez sakramentu spowiedzi. No bo jeśli ktoś tak publicznie ogłasza w obecności biskupa, a biskup nie reaguje to ja może bym uwierzyła, że tak jest.

  2. A jeśli jakaś osoba ma ciężki grzech i nie wyznała go w konfesjonale, a uwierzyła, że ma odpuszczenie to czy biskup bierze jej winy na siebie.
  doceń 23
 • emigrey
  14.06.2014 23:49
  Witam, czy naprawdę zostało tak powiedziane?
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy