Nowy numer 03/2020 Archiwum
 • wteister
  27.05.2013 12:40
  wteister

  Obawiam się, że przy całej dobrej robocie jaką robi koncern medialny o. Rydzyka (choćby transmisje z uroczystości w Watykanie), przykład pielgrzymki piekarskiej pokazuje priorytety mediów o. Tadeusza. Niestety - nie są one religijne, ale polityczne. Piekary mają ogromne znaczenie nie tylko dla Śląska, ale dla całego Kościoła w Polsce. I mają takie znaczenie od lat. Nawet papież Franciszek zauważył Piekarską pielgrzymkę. Ojciec Tadeusz nie zauważył. Widocznie Toruń jest znacznie dalej niż Rzym...

  doceń 22
  • halinka
   27.05.2013 12:58
   Pielgrzymka piekarska odbywa się co roku nie będąc głównym tematem w mediach. Dopiero tegoroczna pielgrzymka urosła do rangi wielkiego wydarzenia, czy może z powodu obecności prezydenta i osób mu towarzyszących?
   W Trwam zajmowali się w ostatni weekend pielgrzymką młodych na Jasną Górę, którą sami organizowali od pół roku. Więc wybór priorytetu dość jasny. Chyba wystarczy, że GN objął patronat nad Piekarami więc Trwam już nie musiało.
   • pawro
    27.05.2013 13:28
    Pielgrzymka do Piekar jest od wielu, wielu lat jednym z najwiękzych wydarzeń religijnych w Polsce. Zauważały ją nawet media w PRL-u, piszą o niej współczesne media liberalne, państwowa telewizja w całości transmituje mszę. Nie z sympatii przecież, ale dlatego, że jest to bardzo ważne wydarzenie. Nikt nie oczekuje jakiegoś "patronatu" ze strony TV TRWAM, natomiast jest oczywiste, że brak jakiejkolwiek wzmianki o pielgrzymce nie jest przypadkowy i najwyraźniej jest efektem nienawiści O. Rydzyka do 100 tysięcy wiernych Kościoła Katolickiego, pod który to Kościół przebiegle się podszywa.
    doceń 10
    0
   • halinka
    27.05.2013 15:54
    Od wielu lat pielgrzymka się odbywa, lecz dopiero za obecności w/w osobistości została w mediach przedstawiona jako ważne wydarzenie z transmisja na żywo. Nie wiadomo czego tam szukał pan Bronisław znany z popierania in vitro, raczej nie wskazówek moralnych. Chyba wystawiał fizys na widok kamer, łapiąc cenny czas antenowy. Obecność innych wątpliwych autorytetów też raziła. Myślę, że spokojnie można zrobić zarzut organizatorom z mieszania kultu religijnego z uprawianiem polityki.
    doceń 0
    0
   • MarcinOkroj
    27.05.2013 19:29
    MarcinOkroj
    prosze zobaczyc, co uprawia niejaki @Pawro. Pisze o jakiejs nienawisci o.Rydzyka do 100 tys. wiernych, bazujac na swoich domyslach i dopowiedzeniach. Konczy zas, ze o. Rydzyk podszywa sie pod KK.
    A moze to Pawro podszywa sie pod czlonka KK, insynuujac nienwisc jednego do drugich. Wszak powyzsza teza jest rownie dobrze umocowana w faktach, jak jego insynuacje.

    PS.
    O powody braku relacji moze najpierw warto byloby zapytac samego o.Rydzyka zanim wyda sie osad, he?
    doceń 0
    0
   • Klarcia
    28.05.2013 01:40
    Klarcia
    Można zrozumieć, że środowisko związane z mediami toruńskimi miało w tym czasie swoje priorytety, ale trudno zaakceptować, że medium mieniące się katolickim nie przekazało informacji o Pielgrzymce Piekarskiej choćby w programach informacyjnych.

    doceń 21
    0
   • Kościół polityczny
    28.05.2013 12:39
    Panie @Okroj nie ma Pan racji. O nienawiści o. Rydzyka do wielu katolików nie trzeba pisać. To widać, słychać i czuć.
    A @pawro ma chyba racje, ze o. Rydzyk od lat tworzy własny kościół, polityczny, ktory z KK niewiele ma wspólnego.
    doceń 14
    0
   • MarcinOkroj
    28.05.2013 15:45
    MarcinOkroj

    ¨O nienawiści o. Rydzyka do wielu katolików nie trzeba pisać. To widać, słychać i czuć.¨

    Wow, a wiec od dzis fakty zaleza od tego, co sie komu wydaje i wogole nie trzeba nic pisac skoro ktos ¨widzi, slyszy i czuje¨ (pozostaje zapytac, co bierze zeby uzyskac takie wizje).

     

    Ale cos, sparafrazuje Panska wypowiedz i napisze: o nienawisci niektorych do o. Rydzyka nie trzeba pisac. To widac, slychac i czuc, szczegolnie kiedy insynuuja mu powazne grzechy (takim jest nienawisc) bez jakichkolwiek dowodow ale na podstawie swoich wizji. Podoba sie Panu taka teza czy moze ¨nie widzi, nie slyszy i nie czuje¨ Pan tej logiki? Dobrze jednak, ze w nastepnym zdaniu dodaje Pan ¨chyba¨ - to jeszcze moze Pana usprawiedliwiac, w odroznieniu od niejakiego Pawro, ktory pisze w trybie orzekajacym.

    doceń 0
    0
   • Kościół polityczny
    28.05.2013 16:09
    Wow, Panie Okrój,

    to nie są domysły, przecież napisałem, ze widać, słychać i czuć. Niech pan zmieni lub założy okulary, nastawi ucha i zaciągnie przy otwartm oknie haust powietrza od strony Torunia. Ja tu mieszkam w odróżnieniu od Pana, wiec wiem lepiej.

    Mieszanie sacrum z profanum w toruńskiej rozgłośni jest na porządku dziennym. Od dawna jest to największy problem polskiego Kościoła, o czym mówia głosno nawet niektórzy hierarchowie.
    doceń 0
    0
   • Rafał
    29.05.2013 23:01
    Tak się zajmowali (przez pół dziennika o 20; po 21 krócej) pielgrzymką kilkuset osób, że przeoczyli jedną z największych. To skupienie na sobie samych jest typowe dla tych mediów. Znamienne jest również, że na krytykę TV Trwam odpowiada redakcja Radia Maryja. Bardzo nerwowa reakcja. Nie pomógł nawet pokłon dla rzekomych "słusznych zmagań" TV Trwam o miejsce w multipleksie.
    doceń 6
    0
  • Jakub
   30.05.2013 12:56
   Prosze zajrzec na strone:
   http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

   Przeczytac i nie powtarzac nieprawdy.
   Najwidoczniej redaktor piszacy powyzszy artykul nie wiedzial o relacji z piekarskiej pielgrzymki, ktora zamiescialo Radio maryja na swojej stronie internetowej.
   A szkoda, ze nie wiedzial, bo moze nie pisalby nieprawdziwych felietonow.
   • hmm
    01.06.2013 02:27
    ktora zamiescialo Radio maryja na swojej stronie internetowej.

    To tak jakby telewizyjne "Wiadomości" zamieściły relację z wyborów do parlamentu na swojej stronie internetowej...
    doceń 3
    0
 • settembrini
  27.05.2013 12:43
  Od jakich samorządów TV Trwam otrzymała wsparcie w sprawie pasma na multipleksie?
 • pawro
  27.05.2013 12:56
  Może sobie O. Rydzyk olać prezydenta, kard. Dziwisza, kard. Dukę, abp Skworca. Jego prawo. Nieeleganckie to, ale jeszcze ujdzie. Jak olewa przy tym Matkę Boską Piekarską i 100 tysięcy pielgrzymów to jest już żenująca podłość.
  doceń 17
  • pytajnik
   27.05.2013 15:39
   ten rząd olewa 36 mln obywateli z wyjątkiem małych grupek interesów i czy z tego powodu odstawiasz aj waj
   • pawro
    27.05.2013 16:40
    Nie bardzo rozumiem co znaczy ajwaj. Do rządu mam taki sam stosunek jak do Rydzyka, no ale rząd przynajmniej nie przebiera się w kościelne szaty.
    doceń 5
    0
   • pytajnik
    27.05.2013 16:51
    Aj waj to synonim do "kruszysz kopię". Akurat w Piekarach strona rządowo-prezydencka przebrała się w szaty pątnicze, wybierając stylizacje na pielgrzymów. Pomimo, że decyzje, które podejmują są sprzeczne z przesłaniem piekarskim, zarówno w kwestii hołdowania obcym ideologiom, jak wprowadzania ustawodawstwa szkodliwego dla pracownika. W mediach ojca Rydzyka nie spotyka się podobnej obłudy.
    doceń 6
    0
  • Wojciech Karnowski
   01.06.2013 02:34
   "W mediach ojca Rydzyka nie spotyka się podobnej obłudy."

   1. Niechęć do prezydenta jakkolwiek motywowana była ważniejsza od (zakładamy pobożnej) pielgrzymki 100 tysięcy osób? Jeśli na ważne uroczystości w Watykanie - pożegnanie lub powitanie kolejnego papieża- pojedzie taki Obama, albo co gorsza Komorowski, to koncern medialny o. Rydzyka również je zignoruje?

   2. Haniebną obłudą jest wciskanie 2 milionów słuchaczy, widzów i czytelników kłamstwa, jakoby koncesję na multipleksie TV Trwam blokowali wrogowie Kościoła w KRRiTV, rządzie i kancelarii prezydenta. To o. Rydzyk zapomniał dostarczyć wymaganych dokumentów - wymaganych słusznie i od wszystkich kandydatów identycznie. To tak jakby kandydat na studia nie dostarczył świadectwa maturalnego, a potem robił awanturę, że go nie przyjęto i wyprowadzał cała rodzinę na ulicę i obrzucał rektora oszczerstwami, zamiast przynieść do dziekanatu głupi papierek. No chyba że matury nie ma - w takim razie na przyjęcie na studia nie zasługuje.
   doceń 0
 • mkg
  27.05.2013 12:57
  Widocznie na Śląsku nie potrzebna jest TV Trwam. :/
  Może redakcja GN pomyśli o stworzeniu własnej telewizji? Już wielu redaktorów (np. T.Rożek, Pani Puścikowska) ma własne video-blogi. Pozbierać to w jeden portal z łatwym dostępem do strumieni i już mamy własną telewizję. Wiele nowoczesnych telewizorów cyfrowych posiada dostęp do internetu i naprawdę warto o tym pomyśleć.
  Gdyby mój pomysł został zrealizowany red. AG wie komu podziękować ;)
  doceń 20
 • Maluczki
  27.05.2013 13:08
  A co? Telewizja Trwam i Radio Maryja też miały pompować medialnie ten polityczny wiec Komorowskiego i jego kolesi z antykatolickiej PO, który z pielgrzymki zrobił abp. Skworc?
  Wczoraj puściłem sobie Radio Em i gdy abp. witał tą bandę złoczyńców na pielgrzymce, to wyłączyłem radio i już więcej nie włączałem.
  Skworc zamiast prowadzić ludzi do Boga, to prowadzi ich do piekła!!!
  doceń 0
 • Jerzyk
  27.05.2013 13:49
  Widocznie o.dyrektor nie widział żadnych korzyści dla swojej opcji.
  Zastanawiam się,
  - Co ten człowiek powie, jak stanie kiedyś przed Bogiem?
  - Opluwa tych, do których jako kapłan jest posłany.
  - Olewa tych, którzy nie są mu na rękę.
  - Ale dlaczego olewa także Matkę Jezusa i naszą mamę, przed którą nawet głowy koronowane się kłaniały.
  Karol Wojtyła, jako kardynał był każdego roku. Jako papież też był sercem i posyłał dobre słowo. Tak samo papież Benedykt XVI, a teraz papież Franciszek.
  - No cóż, niektórzy pokazują swoją wiarę, ...
  - A może posądza Ślązaków o opcję niemiecką?
  A ja poznałem osobiście o.dyrektora w Monachium, w Polskiej Misji Katolickiej, gdzie zbierał pieniądze na radio.
  • Gość
   31.05.2013 16:36
   Jerzyk poszedł na całość w mowie nienawiści, pardo! "miłości"
   doceń 1
 • Grzegorz M
  27.05.2013 14:30
  Nie ma na razie realnej alternatywy dla TV TRWAM ale gdyby była...
  doceń 0
 • gut
  27.05.2013 14:39
  Cóż, to jest dowód na to, że w świecie katolickim też istnieje taki swoisty rodzaj, wewnętrznej poprawności eklezjalnej - nie jesteś z naszego nurtu - to o Tobie cisza. W tym kontekście jak >świat katolicki< może wyrzucać temu >światu zewnętrznemu< poprawność polityczną skoro w swoim świecie z nią ma problem. I w tym przypadku nie jest to tylko kwestia zwodu ale też wystawiania się na jakieś pośmiewisko w oczach tych, którzy krytycznie czy z dystansem patrzą na Kościół katolicki.
  doceń 9
 • toomas
  27.05.2013 15:56
  W Radiu Maryja jest artykuł: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/
  W Telewizji Trwam też jednak powinna być relacja. Może dzisiaj była/będzie??

  Z osądami intencji, priorytetów ojca Rydzyka ostrożnie... Łatwo jest drugiego człowieka osądzić, powiedzieć, że priorytety mediów są polityczne... Ja się oceny intencji ojca Tadeusza nie podejmuje. Mam nadzieję, że są one czyste.
  Został popełniony ewidentny błąd - nie było relacji w TV Trwam - zgadzam się... Dajmy szansę poprawy...  doceń 13
  • pawella
   27.05.2013 16:25
   Dlaczego od razu błąd, w Tv trwam była transmisje z Częstochowy z pielgrzymki młodych, może nie dało się pogodzić tylu transmisji w ramówce.
   • pawro
    27.05.2013 16:46
    Z czym się nie udało pogodzić? Z 30 sekundową informacją?
    doceń 2
    0
   • pawella
    27.05.2013 16:56
    ... pogodzić dwóch transmisji, wybrali jedną z pielgrzymek tą w Częstochowie, której byli organizatorem
    doceń 0
    0
   • toomas
    27.05.2013 16:58
    Dlatego błąd, że (jak napisano w artykule) w głównym programie informacyjnym TV TRWAM o 20, ani w poniedziałkowym Naszym Dzienniku nie wspomniano o pielgrzymce...
    doceń 6
    0
 • Zygmunt_Stary
  27.05.2013 17:22
  Zygmunt_Stary
  Jak "ważnym" wydarzeniem była coroczna pielgrzymka do Piekar pokazuje, że w portalu ekai.pl informacja o tej pielgrzymce nie znalazła się w serwisie ogólnopolskim, a jedynie w regionalnym diecezji katowickiej.
  Dlatego szanowny redaktorze Andrzeju Grajewski teraz równie "mocny" felieton z atakiem na KAI!
  Czyż nie?
  • JacekNowak
   27.05.2013 19:05
   JacekNowak
   Czyżby Katolickiej Agencji Informacyjnej chodziło o obecność prezydenta Bronisława Komorowskiego, który podobnie jak wcześniej prezydent Lech Wałęsa, czy premier Jarosław Kaczyński, a przed wojną prezydent Stanisław Wojciechowski, uczestniczył w tej pielgrzymce?

   A swoją drogą Prezydent Komorowski rzeczywiście pasował tam jak maggi do mlecznej zupy. Z powodu jego obecności dochodziło nawet do niepotrzebnych kłótni wśród pielgrzymów, czego byłem świadkiem. Do czego to dochodzi, żeby zwolennicy in vitro zajmowali honorowe miejsca na piekarskiej pielgrzymce.
   doceń 12
   • Wojciech Karnowski
    01.06.2013 02:37
    "Do czego to dochodzi, żeby zdrajcy i dziwki siedzieli przy jednym stole z Mesjaszem?"

    - Faryzeusz
    doceń 0
    0
   • JacekNowak
    01.06.2013 11:02
    JacekNowak
    No, chyba że tak to potraktować, to masz rację. Dziwki i zdrajcy.

    Hm, tylko do jakiej kategorii chcesz włożyć Pana Prezydenta? Mam nadzieję, że za dziwkę go nie uważasz.
    doceń 3
    0
 • Wlek
  27.05.2013 17:49
  Wszystko jest w normie. Informuję, że w radiomaryjnych parafiach nie ma kolportażu Gościa.
  doceń 1
 • smutna refleksja
  27.05.2013 18:04

  "Zastanawiam się, co jest powodem tego..."
  Odpowiedź: prymitywna walka o władzę.

  doceń 6
 • Andrzej
  27.05.2013 18:05
  Byłem w Piekarach
  Boga się nie boi
  Jedną ręką podpisuje ustawy przeciw rodzinie jakieś homo nie wiadomo drugą kupuje kielich mszalny!!!!!! kto to jest???
  p. Buzek???
  - mam 40lat w przemyśle ciężkim nie licząc innych prac społecznych i za przyczyną Jego i Jego kolesi z PO o godziwej emeryturze nie mam co nawet myśleć!!! ba o jakiejkolwiek emeryturze!!!!!!!!!!!!
  Następnym razem będzie paru tęczowych???
  Przecież do Matki Sprawiedliwości I Miłości Społecznej może przyjść każdy.
  doceń 13
  • halinka
   27.05.2013 18:58
   Po epoce Buzka za dużo przemysłu ciężkiego nie zostało na Śląsku. Dzięki rządom tego pana i jego kolegów w Piekarach będzie można zmienić nazwę Sanktuarium z miejsca pielgrzymkowego ludzi pracy na poszukujących pracy.
   doceń 10
  • Emerytura
   28.05.2013 13:15
   Jeżeli Ty @Andrzej masz 40 lat, to się zabierz solidnie do roboty, a o emeryturze na razie nie myśl. Mniej polityki, a więcej logiki.
   doceń 0
 • gkur
  27.05.2013 18:45
  Proszę Pana, Telewizja Trwam i Ojciec Dyrektor Doktor Tadeusz Rydzyk mają bardziej wzniosłe zadania, niż komentowanie jakiejś prowincjonalnej pielgrzymki. Teraz Tuska trza obalać i ojczyznę ratować przed genderami! Od takich transmisji jest telewizja regionalna, która w końcu tam była i pokazała i Kukiza i Dudę. Więc o co Panu chodzi?
 • tomek
  27.05.2013 20:21
  Panu prezydentowi bliżej innej nacji niż ta która broni zwykłego człowieka,cdn b/z komentarza
  doceń 4
 • Karol M.
  27.05.2013 20:36
  ... a na pasku TVP Info pisało treść była mniej więcej taka "Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z uczestnikami pielgrzymki mężczyzn". No tak, prezydent najważniejszy...
  doceń 24
  • Klarcia
   28.05.2013 02:04
   Klarcia
   Treść była jak najbardziej poprawna, bo mamy nie tylko w tzw "cywilu", ale i w Kościele pewną pewną gradację kulturową.
   Np. na uroczystościach kościelnych gości wita się hierarchiczne np. : ks. arcybiskup, biskup, kanonik, prałat, proboszcz, wikary, siostry zakonne i na końcu dopiero jest lud boży.

   Na płaszczyźnie świeckiej prezydent kraju jest pierwszą osobą w państwie i z racji pełnienia zaszczytnego urzędu powinien być z odpowiednią atencją traktowany.
   • Wojciech Karnowski
    01.06.2013 02:40
    "ks. Rydzyk spotkał się z pielgrzymami" na pasku TV Trwam pewnie nikomu z widzów by się w oczy nie rzuciło?
    doceń 0
    0
  • mały szczegół
   28.05.2013 09:45
   no uczestników chyba nikt nie pytał czy chcieli takiego spotkania wybierając się do Piekar
   doceń 11
   • pawro
    01.06.2013 08:00
    Jak idę do Boga to nie pytam: "a kto tam jeszcze będzie". Z pokorą przyjmuję fakt, że może być ktoś kogo nie darzę sympatią.
    doceń 1
    0
  • halinka
   28.05.2013 10:01
   P.Prezydentowi marzy się model stosunków państwo-kościół podobny do stosunków w Rosji miedzy władzą a patriarchatem. Ale nawet Putin lepiej realizuje naukę kościoła, nie dla ideologii gender, emerytury na pewno wcześniej niż po 67 roku życia, becikowe 20.000 w przeliczeniu na złotówki na dziecko.
   doceń 0
 • MM
  27.05.2013 21:19
  Rok temu Radio Maryja transmitowało...
  doceń 12
 • Jan
  27.05.2013 21:19
  No to w końcu udało się redaktorowi Grajewskiemu znaleźć błąd w programie TVT. Jest to telewizja niskobudżetowa i trudno jej posłać ekipy wszędzie, ale o tym wydarzeniu powinna poinformować.

  Za to określenie "na cenzurowanym" jest zupełnie nieusprawiedliwione, bo niby czemu miałaby ta "cenzura" służyć? To pozwala jednak domyślać się wrogiego stosunku do TVT.

  "Lepiej lub gorzej pielgrzymkę zrelacjonowały wszystkie krajowe media elektroniczne ..."

  Pan redaktor chyba żartuje. Mogę podać przykład bardzo popularnego medium, które jak i wiele innych tego nie zrobiło. Przynajmniej ja nie dostrzegłem najmniejszej wzmianki.

  Oczywiście łata przypięta TVT wyglądałaby bardziej rażąco, gdyby rzeczywiście wszystkie media elektroniczne o pielgrzymce poinformowały. Niestety jest to naginanie faktów.
  doceń 14
 • jankowskistan@wp.pl
  27.05.2013 21:51
  Bardzo mi przykro jako uczestnikowi Pielgrzymki do Piekar Śląskich za zaistniałą sytuację w niektórych mediach prawicowych. Ktoś pomylił pojęcia! Jako działacz Śląska i członek PiS wszystkich serdecznie przepraszam
  doceń 12
 • Krzysztof
  27.05.2013 22:08
  Brak rzetelności dziennikarskiej , nie zamieszczono żadnej odpowiedzi ze strony oskarżonej (wątpię czy autor o nią się zwrócił),artykuł jest tendencyjny
  doceń 7
 • akiba
  27.05.2013 22:54

  Dobre pytanie.
  Dlaczego akurat teraz zabrakło informacji o Piekarach Śląskich?
  Tymbardziej, że wcześniej była np.:  
  http://www.naszdziennik.pl/wp/21522,zamieszkal-tu-na-zawsze.html

   

  • do akiba
   28.05.2013 19:01
   proszę najpierw poszukać a potem pisać to nie zabraknie

   http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

   takie kłopoty z czytaniem a do propagandy wzięli???
   doceń 11
  • rozumek
   29.05.2013 09:32
   @do akiba

   Tekst Andrzeja Grajewskiego opublikowany: 2013-05-27 12:20

   Tekst Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców

   http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

   opublikowany: 26 maja 2013, godz. 16:38

   Kłopot ze zrozumieniem?
   • Wojciech Karnowski
    01.06.2013 02:42
    Tak jakby "Wiadomości" TVP o wyborach prezydenckich informowały na swojej "stronie internetowej". No co, była relacja? Była.
    doceń 1
    0
 • To proste
  28.05.2013 06:14
  I kto jak kto, ale pan Grajewski nie powinien udawać, że nie wie. Po prostu 1+1=2. Jak to dobrze, że wszystkie ogólnopolskie media podały. A czego nie podawały i nie podają? Pozostaje nam dodać sobie otuchy refrenem hymnu narodowego..
  doceń 6
 • Senior2
  28.05.2013 08:22
  Senior2
  http://www.naszdziennik.pl/wp/21522,zamieszkal-tu-na-zawsze.html
  Ludzie dlaczego jeszcze śpicie,obudźcie się.
  Były też obszerne informacje w Radiu Maryja,ale trzeba czytać anie gderać i obrażać się!.
 • HM
  28.05.2013 09:31
  Tak się zastanawiam, czy przyczyną braku transmisji było nie tyle niedopatrzenie, ale obecność prezydenta Komorowskiego. Jak wiadomo, jest on zwolennikiem legalizacji in vitro, a pewnie i różnego rodzaju związków.

  Widok prezydenta przystępującego do komunii byłby więc pewnym dysonansem, oględnie mówiąc, i mógłby sprawić wrażenie, że można być dobrym katolikiem popierając tego rodzaju prawodawstwo.
  doceń 16
  • l'osservatore
   28.05.2013 11:53
   Tak, rzeczywiście, bo widzowie nie mają mózgów i gdyby zobaczyli w TV Trwam prezydenta w Piekarach, to mogliby sobie pomyśleć, że też mogą popierać in vitro... Co za nonsens!
   Generalnie, Matce Bożej na pewno nie przeszkadzała wizyta prezydenta, ale Radiu Maryja owszem.
   I tym się różni Maryja od Radia Maryja.
   • @l'osservatore
    28.05.2013 14:08
    To jest bardzo naiwne podejście. Oczywiście ludzie mają mózgi, a pomimo tego głosują na tych, którzy dobrze są prezentowani w mediach.

    Dzisiaj spece od socjotechniki są w stanie wypromować każdego. Np. Tymochowiczowi (to jest taki właśnie spec) udało się wypromować i wprowadzić do sejmu osobę zupełnie nie polityczną. Był to czysty eksperyment.

    Trzeba znać choć trochę ludzką mentalność. Jeśli ludzie widzą, że prezydent przyjeżdża do Piekar na pielgrzymkę mężczyzn, to myślą, że to co robi jest dobre. Stąd tyle osób z partii rządzącej przed wyborami jeździło na pielgrzymki, robiło sobie fotki z biskupami itp.

    A co do Komorowskiego, to czym łatwiej poprawić swój wizerunek wśród katolików po wsparciu in vitro itp., jak nie obecnością w Piekarach?
    doceń 3
    0
   • l'osservatore
    28.05.2013 14:43
    "To jest bardzo naiwne podejście. Oczywiście ludzie mają mózgi, a pomimo tego głosują na tych, którzy dobrze są prezentowani w mediach".

    Ach, i to - Pana/i zdaniem - świadczy o mojej naiwności czy o naiwności ludzi?

    "Dzisiaj spece od socjotechniki są w stanie wypromować każdego".

    Mam wrażenie, że komentarz A. Grajewskiego dotyczy prezentowania/bądź nie RZECZYWISTOŚCI, a nie zabiegów socjotechnicznych. Chyba, że za taki zabieg należy uznać pomijanie przez TV Trwam relacji z Piekar.
    No i RM doszło w ten sposób do absurdu, nie relacjonując jednego z piękniejszych i unikatowych wydarzeń Kościoła katolickiego w Polsce, bo przeszkadza mu uczestnictwo w nim prezydenta kraju. Co to ma wspólnego z wiarą, Prawdą, o profesjonalizmie dziennikarskim nie wspominając?
    doceń 0
    0
   • @l'osservatore
    28.05.2013 16:49
    Nie jestem pewny co do sensu tłumaczenia mojego powyższego wpisu.

    W całej sprawie chodzi też o przejrzystość.

    Komorowski najpierw podpisuje ustawy antyrodzinne, popiera in vitro i prawa legalizujące homo-związki, a zaraz potem bierze udział w uroczystościach religijnych. W niedziele Piekary, niedługo procesja w Warszawie.

    I żeby było jasne, nie jestem przeciwko udziałowi polityków w uroczystościach religijnych. Jednak nie powinno być tak, że najpierw swoją postawą dają antyświadectwo (w sensie chrześcijańskim), a potem pokazują się w centralnym miejscu na pielgrzymkach. Jak chcą tam być, to niech to zrobią prywatnie - nikt im tego nie broni.
    doceń 8
    0
   • Wojciech Karnowski
    01.06.2013 02:44
    Episkopat też popiera ustawę o in vitro = legalizację. Lepsza legalizacja z wyznaczonymi granicami niż samowolka.

    Biskupom też odmówicie przystepowania do Komunii?
    doceń 0
    0
  • jesienna
   01.06.2013 13:16
   jesienna
   Legalne to in vitro jest obecnie - i to w każdej postaci, bez kompletnie żadnych ograniczeń. Mozna w tej kwestii robić co się chce i jak się chce.

   prezydent Komorowski jest z uregulowaniem kwestii in-vitro czyli ograniczeniem zupełnej samowoli jaką mamy teraz i jest to nie wątpliwie ogromny krok do przodu


   co do nadania ram prawnych związkom homoseksualnym (nie legalizacji! - są one w tej chwili jak najbardziej legalne, prawo ich nie zakazuje) to prezydent jasno i wyraźnie artykułowała, że jest PRZECIW. Dobrze, że dodałeś asekuracyjne słówko "pewnie i" - inaczej zarzuciła bym Ci oszczerstwo....
   • JacekNowak
    01.06.2013 17:06
    JacekNowak
    Owszem, Prezydent Komorowski jest za uregulowaniem kwestii in vitro, tyle tylko, że ta regulacja nie ma na celu ograniczenia stosowania metody in vitro. Przeciwnie, Prezydent jest zwolennikiem in vitro.

    Jeszcze będąc kandydatem na Prezydenta marszałek Komorowski w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego powiedział: "Konsekwentnie jestem za życiem. W związku z tym jestem przeciwko aborcji, przeciwko eutanazji, karze śmierci, ale i za metodą in vitro, gdyż jest to szansa na życie". Taki jest osobisty pogląd "katolika" Komorowskiego. Z tego zdania jasno wynika, że Prezydent chce uregulowania prawnego po to, żeby można spokojnie i bez przeszkód legalnie stosować zapłodnienie pozaustrojowe.

    Arcybiskup Michalik w swojej wypowiedzi podkreślał, że jest zdecydowanie przeciwko in vitro, że jest za całkowitym zakazem tej metody, ale skoro w tej chwili sytuacja polityczna na to nie pozwala, popiera prawne uregulowanie tej metody w celu ograniczenia jej stosowania. Z tej wypowiedzi jasno wynika, że gdy tylko sytuacja polityczna się zmieni i będzie możliwe całkowite wyeliminowanie stosowania tej metody, arcybiskup będzie za takim rozwiązaniem.

    Cyba jest różnica między tymi stanowiskami?
    doceń 1
    0
   • jesienna
    01.06.2013 21:44
    jesienna
    każda regulacja jakakolwiek by ona nie była jest ograniczeniem in-vitro przynajmniej w jakimś zakresie - obecnie wolno dokładnie wszystko
    doceń 0
    0
 • jurek
  28.05.2013 12:31
  Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią do wszystkich.
  doceń 4
 • Jocker27
  28.05.2013 14:15
  Autor nic nie wspomina o tym, żeby próbował skontaktować się z TV Trwam i spytać ich od powody.

  Takie snucie domysłów, bez próby sprawdzania źródła, sprowadza GN do roli brukowców szukających tanich sensacji!

  Portal wiara.pl, proces ks. Gancarczyka ws. Alicji Tysiąc, relacjonował na podstawie relacji z PAP - z komentarzami, że to nie tak było jak PAP relacjonuje, a teraz załamują ręce nad tym, jak TV Trwam nie wysłał ekipy do Piekar! Życzę sobie przynajmniej tego, żeby GN dał radę zapewnić obsługę medialną co najmniej tych wydarzeń, które bezpośrednio GN dotyczą, a później zabrał się do rozliczania innych.
  • Jad
   28.05.2013 14:54
   Co też za rewelacje Pan pisze. Proces GN był relacjonowany tu przez dziennikarzy GN i wiara.pl: http://gosc.pl/doc/790147.Gosc-wypelnia-swoj-obowiazek
   Pamiętam jak dziś, kiedy pisałem depesze z sali sądowej.
   Czy to nie jest czasem oszczerstwo, które należałoby odwołać?
   • Jocker27
    28.05.2013 16:06
    Wiem o czym piszę, bo śledziłem temat.

    http://info.wiara.pl/doc/261427.Nie-doszlo-do-ugody-w-procesie-Alicja-Tysiac-kontra-Gosc

    http://info.wiara.pl/doc/334781.Gosc-Niedzielny-skazany

    W GN rzeczywiście pojawiły się obszerne relację, ale nie piszę o tygodniku, ale o portalu wiara.pl. Dwa media należącym do Archidiecezji Katowickiej. Portal ma to do siebie, że ma szybko podawać bieżącą informację - wiele osób zanim ukażę się GN, wyrobi sobie zdane właśnie na podstawie informacji z takiego portalu. Przy relacji z tego procesu, bieżące informacje pochodziły ze źródeł raczej mało przychylnych GN.

    Od tamtego czasu przestałem czytać ten portal. Bo jak chcą bronić dobrego imienia KK, jeżeli nie potrafią bronić swojego?


    doceń 10
    0
  • l'osservatore
   28.05.2013 15:04
   I jeszcze jedno, pomijając niesprawdzone "rewelacje" Jockera 27.
   Tekst A. Grajewskiego jest komentarzem, a nie informacją. A komentarz to taka forma dziennikarska, w której autor wyraża swoje subiektywne zdanie i dzieli się własną obserwacją. W tym przypadku nie ma obowiązku sprawdzać u źródła, dlaczego TV Trwam nie zamieściła relacji z Piekar. Boli go bowiem sam fakt manipulacji rzeczywistością, a nie powód (zresztą jedynym obiektywnym powodem pominięcia informacji z Piekar byłoby chyba rozwiązanie TV Trwam i - co za tym idzie - niewyprodukowanie informacji w tym dniu).
   W świetle powyższego należałoby ważyć słowa, a nie szafować armatami w stylu "brukowców szukających tanich sensacji". Aczkolwiek coś mi ta retoryka przypomina...
   • Jocker27
    28.05.2013 17:17
    Na podstawie wpisu Jad 2013-05-28 14:54

    Jeżeli użytkownik Jad jest pracownikiem GN, to bardzo przepraszam. Z tej informacji wynika, że pracownik o pseudonimie „jad” był na sali sądowej.

    Nie zmienia to mojego odczucia, że wiele artykułów publikowanych na portalu wiara.pl (szczególnie te, którego źródło wskazywało na PAP), było pisane –delikatnie mówiąc - mało przychylne dla GN i niewiele co różniło się od tych publikowanych na GW. Sekcja „Od redakcji Wiara.pl”, która pojawiała się pod wieloma artykułami z procesu, sugeruje że reszta tekstu pochodzi ze źródła niezależnego od GN.

    Dlatego z tej publikacji wyciągałem takie, a nie inne wnioski.
    doceń 8
    0
  • jad
   28.05.2013 18:49
   Pisze Pan nieprawdę i sieje ferment. Te linki tylko tego dowodzą. Informacja jest informacją, a nie komentarzem. W naszych depeszach podawaliśmy fakty na temat procesu - takie, jakie były, a nie takie, jakie byśmy chcieli, żeby były. Natomiast naszych racji bronił GN i wiara.pl w PUBLICYSTYCE. Tego się NIE MIESZA. Wie o tym każdy dziennikarz poprawnie posługujący się warsztatem. Jeśli w niektórych mediach jest pomieszanie z poplątaniem w tej sferze, to przykro mi, ale nie jest to zaleta tychże mediów.
   doceń 0
  • hub381
   29.05.2013 17:37
   hub381
   Nie mieszać A.Tysiąc z Piekarami,to nie RM....
   doceń 2
 • Maximus5
  28.05.2013 18:23
  Papież Franciszek mówiąc o karierach w Kościele przestrzegł, że kiedy chrześcijanin nie napotyka trudności w życiu, kiedy wszystko wydaje się piękne, coś nie gra. Można pomyśleć, że jest on bardzo zaprzyjaźniony z duchem tego świata, światowością. A to jest pokusa właściwa chrześcijanom - stwierdził papież.

  Dodał, że wykorzystujemy tę drogę do awansu, aby mieć więcej władzy. A historia Kościoła jest tego pełna, począwszy od niektórych cesarzy, następnie wielu władców, a nawet niektórych księży i biskupów.

  Mam takie nieodparte myśli, że pewien redemptorysta z Torunia pasuje do tego Papieskiego opisu.
  doceń 0
 • Roman_Lekapenos
  28.05.2013 22:32
  To chyba jakieś nieporozumienie. Nie wierzę, żeby Radio Maryja bojkotowało pielgrzymkę piekarską. Ojciec Rydzyk miewa czasami jakieś uprzedzenia, ale jeszcze się nie zdarzyło, by świadomie zignorował duże zgromadzenie religijne w Polsce.
  doceń 2
 • west
  29.05.2013 07:45
  Moim zdaniem osoba o nastawieniu antykościelnym czytając Państwa komentarze ma powody do radości.
  Nic tak nie cieszy przeciwnika jak ostre zamieszanie po stronie swego nieprzyjaciela.
  Wg. mnie każdy ma prawo przyjść i pomodlić się.
  To, jakie były prawdziwe intencje pielgrzymowania do Piekar pana X, czy pani Y to sprawa ich sumienia, które jedynie Pan Bóg potrafi ocenić.
  Podobnie ma się sprawa odnośnie osób zarządzających mediami.
  Dla mnie ważne jest co innego. Na szczęście nie dopuszcza się w Piekarach nikogo z polityków do głosu.
  Piekary były, są i niechaj pozostaną wyjątkowym wydarzeniem religijnym, nie żadnym innym !
  W przeciwnym przypadku, pielgrzymki w kolejnych latach straciłyby mocno na frekwencji.
  doceń 12
 • TK
  29.05.2013 08:54
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

  "Gość Niedzielny" bywa nazywany Trybuną Ludu Bożego.

  doceń 10
 • hub381
  29.05.2013 17:34
  hub381
  Nie będę komentował tego,ja R.M.uważam za TUBĘ Judaszową...
  A w Piekarach poza tym na nabożenstwach nie używa sie komórek,tylko się modli !
  • Anna
   29.05.2013 19:37
   Jak widzę niektórzy swoje złe emocje przypisują o. rydzykowi. Wstydźcie się. jak do najpobożniejszych nie nalezę, słucham Radia Maryja nieraz codziennie, nieraz od czasu do czasu i nigdy nie słyszałam mowy nienawiści. Te mowę to słychać ale w stosunku do słuchaczy tego radia i TV Trwam. Pogardę , nienawiść i lekceważenie ludzi związanych z tą rozgłośnia. Często wstydzę się za ludzi kościoła,że nie doceniają tego co zrobił o. Rydzyk. Jak wielokrotnie pisałam zróbcie coś lepszego a potem krytykujcie. Nie będę podawała przykładów zakonów, które uważają się za niby lepsze mądrzejsze , inteligentniejsze a jedyne co robią to maca ludziom w głowach. Ja na wykłady co niektórych zakonników swoich dzieci nie biorę. Po co? Aby usłyszały , że cuda to wyobraźnia, widzenia to sny a Jezus to nie wiadomo czy wiedział czy jest Bogiem.to jest robienie wody z mózgu. a potem niektórzy to juz sa tak pokręceni, że zakochują się, odchodzą i jeszcze żyją na kocia łapę.
   doceń 12
 • hub381
  29.05.2013 17:38
  hub381
  Nie będę komentował tego,ja R.M.uważam za TUBĘ Judaszową...
  A w Piekarach poza tym na nabożenstwach nie używa sie komórek,tylko się modli !
  • @hub381
   29.05.2013 20:57
   Zauważ, że sam używasz "mowy nienawiści", ale jak to zwykle u lewicy i liberałów gdzie indziej szukasz zła.
   • hub381
    02.06.2013 23:36
    hub381
    Jaka to mowa nienawiści?
    Zła nie szukam,ale w czasie mszy"komórek"nie używam a jak już to wyłączam...
    doceń 0
    0
  • @hub381
   29.05.2013 20:58
   Zauważ, że sam używasz "mowy nienawiści", ale jak to zwykle u lewicy i liberałów gdzie indziej szukasz zła.
   doceń 0
 • Wiktor
  29.05.2013 20:15
  Polecam
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/insynuacje-goscia-niedzielnego/
  doceń 3
 • XYZ
  29.05.2013 20:55
  Drogi Redaktorze Grajewski, czy Pana zdaniem TV Tr. powinno pokazywać prezydenta w trakcie całego religijnego tournee
  (info GN: http://gosc.pl/doc/1575953.Prezydent-przyjedzie-na-Lednice) ?

  Czy może tylko w czasie jego bytności w Piekarach?
  • Tineczka
   02.06.2013 09:38
   Powinno pokazywać Piekary, obojętnie, kto uczestniczy w uroczystościach.
   doceń 1
 • Gregin
  29.05.2013 20:56
  Panie Grajewski!
  Wstyd! Po co ten tekst?
  Dobrze, że Radio zareagowało odpowiednio, stosując list odpowiedniej treści.
  Może zamiast zazdrości, lepiej byłoby zacząć współpracować? Ale wcześniej chyba trzeba byłoby się pozbyć uzależniających treściowo "sponsorów".
  doceń 4
 • Kaspi
  29.05.2013 21:15
  "Redakcja Informacyjna Radia Maryja oświadcza, że portal gość.pl opublikował nieprawdziwe informacje dotyczące nie przeprowadzenia transmisji przez Radio Maryja i TV Trwam Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich."

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/insynuacje-goscia-niedzielnego/
  doceń 10
 • Postronny
  29.05.2013 21:23
  No i co z tego, że Radio Maryja nie transmitowało? A co to Piekary są jakimś ogólnopolskim sanktuarium? Trochę pokory.
 • pax
  29.05.2013 21:35
  Smutne jest to że redakcja Gościa zachowała się podobnie i ani słowem nie wspomniała o pielgrzymce Młodych na Jasną Górę w swoim najnowszym numerze. A przecież zarówno tam w Piekarach jak i na Jasnej Górze spotykali się chrześcijanie w imię Pana. Tylko tak mi się wydaje, że gdzieś w tym medialnym szumie zaginął Jezus. Warto zamiast się obwiniać uderzyć się w pierś i zacząć ze sobą współpracę, jak prawdziwi bracia.
  doceń 7
 • Mirek
  29.05.2013 21:55
  Zobaczcie link

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

  Przecież relacja w Naszym Dzienniku w internecie niedzielę była :)


  • Tineczka
   02.06.2013 09:53
   Pan redaktor niczego nie pominął. W artykule pisze o braku wzmianki w wiadomościach TV Trwam i o papierowym Naszym Dzienniku.
   Chodzi po prostu o rzetelność podawanych informacji. Pielgrzymka do Piekar jest ważna. Odbywa się 2 razy w roku: w ostatnią niedzielę maja dla mężczyzn i w sierpniu dla kobiet. W Częstochowie co tydzień jest jakaś pielgrzymka. Choćby na podawanym tu przez wielu linku jest wzmianka o pielgrzymce alkoholików i o pielgrzymce
   żywego Różańca.
   doceń 1
 • Adam2
  29.05.2013 22:18
  "Zły to ptak, co wlasne /katolickie/ gniazdo kala"
  • Wojciech Karnowski
   01.06.2013 02:50
   "Zły to ptak, co wlasne /katolickie/ gniazdo kala"

   Przekażesz to o. Rydzykowi, kiedy innych duchownych odsądza od czci i wiary, porównując do "księży patriotów"?
   doceń 0
 • Marcin z Warszawy
  29.05.2013 22:35
  Toc to chyba kolega Pana Komorowskiego - i wszystko powoli staje sie jasne o co tu chodz. http://ludzie.wprost.pl/sylwetka/Andrzej-Grajewski/
  doceń 3
 • ralph1118
  29.05.2013 23:12
  Ale bzudra, ciekawe komu służy Gość Niedzielny zobaczcie ten artykuł http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/ wstyd!!! Już nie wezmę tego tygodnika do ręki
  doceń 0
 • 321
  29.05.2013 23:54
  Może zwyczajnie warto najpierw zapytać zaiteresowane strony panie Grajewski, a potem dopiero coś napisać. Oczywiście, wszystkie media (tuby PO) transmitowały, bo był przecież pan Komorowski.
  doceń 8
 • Parafia Katedralna Ka-ce
  30.05.2013 00:03
  no cóż artykulik, kolejny przykład braku uczciwości dziennikarskiej, ciekawe na czyje zamówienie powstał.
  doceń 0
 • insham
  30.05.2013 06:42
  "Wielokrotnie w „Gościu” pisaliśmy, że prawo do nadawania Telewizji Trwam w systemie cyfrowym jest ważnym elementem pluralizacji rynku polskich mediów "


  Prawo czy miejsce niech sie Pan zdecyduje!

  To ze zagram w totka nie znaczy ze wygram.
  doceń 7
 • Łukasz
  30.05.2013 08:59
  Kim Pan jest Panie Grajewski...?
  doceń 0
 • JJP
  30.05.2013 12:02
  Wstyd, że ponoć katolicki tygodnik publikuje takie teksty. Najpierw niech autor tego tekstu rzetelnie sprawdzi, a potem wypisuje farmazony. Zresztą nie pierwszy to raz kiedy Gość Niedzielny kłania się władzy, robi wywiady z Kopacz i innymi z PO. Warto tez wiedzieć kto ma udziały w Gościu czy nie przypadkiem ITI?

  Zobaczymy, czy starczy odwagi autorowi tego tekstu i Redakcji Gościa aby sprostować te kłamstwa?
  doceń 0
 • pg
  30.05.2013 12:27
  Panie Grajewski, czy aby pan nie dzieli?
  doceń 8
 • mo
  30.05.2013 12:30
  A może Bronek zabronił TV Trwam?
  doceń 5
 • Piotr
  30.05.2013 13:46
  Pragnę zauważyć, iż w tym całym sterowanym przez red. GN zamieszaniu trzeba podkreślić nieklarowność warsztatu red. GN. Raz podkreśla brak relacji w TV Trwam,a za moment odwołuje się do praktyk obecności w latach 90. Wtedy przecież nie było TV Trwam,a z tego - co wynika z oświadczenia RM przed laty były wystosowywane zaproszenia do udziału w uroczystościach. Nie myślałem, że - który w kampanii mówił o zgodzie, która buduje - także w środowisku kościelnym stanie się wyznacznikiem rangi danych uroczystości i dzielenia ich: na ważniejsze, bo z moim udziałem; i nie ważne albo mało ważne. Pytań rodzi się wiele?
  doceń 5
 • fritz
  30.05.2013 13:59
  Wyjasnienie w Naszym Dzienniku. Zadziwiajace, ze autor nie zasiegnal informacji. Bardzo niesolidnie to wyglada.
  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/34192,radio-maryja-dementuje-insynuacje-goscia-niedzielnego.html
  doceń 9
 • Andrzej
  30.05.2013 17:12
  Wolałbym jako czytelnik GN oraz słuchacz RM i widz TVT oglądać wspólne audycje i wysłuchać siedzących przy wspólnym stole redaktorów w/w mediów. Czy to takie trudne aby bez uprzedzeń, życzliwie, solidarnie zastanawiać się nad aktualnymi problemami i WSPÓLNYMI ZAGROŻENIAMI. I to ma być temat dla całej Polski czy w Piekarach był redaktor X a nie było Y? Może ważniejszym tematem byłoby zwrócenie uwagi Prezydentowi obecnemu na uroczystościach jaki daje przykład katolikom w Polsce godząc się na prawo sprzeczne z nauką kościoła (która nikomu innemu nie zagraża ani nie przeszkadza)?
  Katolickich mediów w Polsce jest tyle co kot napłakał to na dodatek Redakcje nie potrafią utworzyć wspólnego frontu przeciw zalewie ateizmu, genderyzmu innym patologiom. Może czytelnicy zaczną wspólne modły o opamiętanie się i działanie na rzecz dobra wspólnego.
  doceń 8
 • ppp
  30.05.2013 18:16
  Pan redaktor dzieli katolików na tych lepszych i tych gorszych. Czyżby podział na Kosciół łagiewnicki i Kościół toruński przyjął pan za swój? A może stworzyć Kościół piekarski?
  Jakoś w poprzednich latach gdy Radio Maryja pielgrzymki transmitował nie podniecał się pan aż tak. A o niechęci poprzedniego i obecnego Metropolity do środowiska RM nawet nie chce mi się pisać bo i nie wypada. Ale sytuacja jest tu mniej więcej taka: my was olewamy, ale jak nie przyjedziecie i nie zrobicie to wielki rejwach. No a jeśli będziecie i zrobicie to potem... murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
  Wstyd wstyd panie redaktorze, że tak pan miesza, judzi i insynuuje, wstyd!!!!
  doceń 0
 • Rock
  30.05.2013 18:28
  Nie ostanie sie krolestwo, ktore jest wzajemnie sklocone ... chyba nie ma sensu sie wzajemnie cenzurowac, rozumiem ze GN i TvTr nie musza dzialac w stylu homogenizacji ... coz po obydwu stronach ... okruchy pychy da sie zauwazyc ...
  doceń 0
 • tomasz
  30.05.2013 20:51
  Panie redaktorze, prawdziwą cnotą jest roztropność. Chce pana zapytać czy we wszystkich poprzednich latach, gdy TV Trwam transmitowała te pielgrzymki, choć jedno medium wymienione przez Pana, poza katolickimi oczywiście zająknęło się o tej pielgrzymce?

  Czy czasem nie jest tak, że tylko i wyłącznie z powodu promowania się prezydenta Komorowskiego to wydarzenie stało się godne do obecności w świeckich mediach? W mediach, w których głoszona jest agresywna kampania na rzecz doprowadzenia do rozdziału państwa od Kościoła. Czy nie dostrzega Pan tutaj żadnego fałszu, że z jednej strony dąży się do wykluczenia KK z debaty społecznej a z drugiej bierze się udział w uroczystościach religijnych w świetle kamer i mikrofonów?


  W moim przekonaniu prezydent Komorowski prowadzi cyniczną kampanię pozyskiwania sobie wyborców, by zostać prezydentem na kolejną kadencję. Zamiast konkretnych działań mamy w mediach nieustanną reklamę "przyjaznego" prezydenta. Tymczasem ten człowiek w ani jednej ważnej dla Kościoła katolickiego sprawie nie stanął w jednym szeregu z KK. To czyny mówią o tym kim jesteśmy a nie propaganda.

  Czy wobec tego nie uważa Pan, że TV Trwam słusznie nie uczestniczy w zafałszowaniu faktycznego obrazu tego pana?
  • Tineczka
   02.06.2013 10:01
   Z tego, co pamiętam, wzmianki o pielgrzymce do Piekar mówiono nawet w Dzienniku Telewizyjnym za komuny. Powtórki są TVP Historia.
   doceń 1
 • Adam1980
  30.05.2013 21:08
  Odpowiedź Redaktora z Naszego Dziennika na te insynuacje:
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/34192,radio-maryja-dementuje-insynuacje-goscia-niedzielnego.html
  doceń 0
 • Adam1980
  30.05.2013 21:11
  W związku z taką insynuacją nie zamierzam więcej kupować Gościa.
  doceń 0
 • zatroskana słuchaczka R
  30.05.2013 21:53
  Oj nieładnie Panie Redaktorze a może GN poparłby TV TRWAM a nie wytykał niesłusznie i pomagał Przewodniczącemu KRRiT. Godzi się to tak Panie Grajewski? Można otworzyć pkt zbierania podpisów a nie jątrzyć i dzielić. Oj nieładnie. Zazdrość się ujawniła? Wstyd!!!!
  doceń 0
 • Jacek
  30.05.2013 23:26
  myślę , że Tv Trwam nie wspominała o Piekarach , bo z Piekar transmisję prowadziła TVP1
  doceń 0
 • HM
  30.05.2013 23:28
  Zanim GN zamieści sprostowanie TV Trwam na pierwszej stronie - a nie wątpię, że tak będzie - warto zamieścić je w tym wątku. Wiele to wyjaśnia, ale sugeruje wiele pytań, na które redakcja GN i inne media powinny poszukać odpowiedzi. A oto sprostowanie:

  Redaktor Naczelny „Gościa niedzielnego”

  Ks. Marek Gancarczyk


  Oświadczenie

  W odpowiedzi na tekst Pana Redaktora Andrzeja Grajewskiego zamieszczony na portalu gość.pl „Piekary na cenzurowanym” http://gosc.pl/doc/1572604.Piekary-na-cenzurowanym informujemy, że Radio Maryja i Telewizja Trwam nie transmitowały Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, ponieważ nie otrzymały stosownego zaproszenia, jakie kierowane było do nas przed laty.

  O tym ważnym wydarzeniu jakim jest wyżej wspomniana pielgrzymka informowaliśmy na naszym portalu www.radiomaryja.pl 26 maja http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

  Wbrew insynuacjom obecnym w artykule Pana Redaktora Andrzeja Grajewskiego poinformowaliśmy o uczestnictwie w tej uroczystości Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

  Zamieszczenie tego typu informacji na ogólnodostępnym portalu, bez uprzedniej prośby o o relacjonowanie wydarzenia jest jakąś dziwną formą –pytanie czy najlepszą?!

  Pragniemy zaznaczyć, iż w tym dniu Radio Maryja i Telewizja Trwam transmitowały: Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw archidiecezji łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach, Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu – wydarzenia do transmitowania których zostaliśmy zaproszeni z odpowiednim wyprzedzeniem. Poza tym –jak w każdą niedzielę transmitowaliśmy Mszę św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie, Mszę św. z Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, oraz Modlitwę Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem.

  Ponadto pragniemy podkreślić, że wszystkie ważne wydarzenia z życia Kościoła i Ojczyzny – przy odpowiednim poinformowaniu redakcji – są relacjonowane w Radiu Maryja i TV Trwam.

  Z poważaniem

  o. Piotr Detlaff CSsR, Redakcja Informacyjna Radia Maryja
  • jesienna
   01.06.2013 13:32
   jesienna

   "Radio Maryja i Telewizja Trwam nie transmitowały Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, ponieważ nie otrzymały stosownego zaproszenia, jakie kierowane było do nas przed laty."


   No i sprawa jasna.

   Radio Maryja i związane z nią inne media zostało przyzwyczajone do tego, że są nieustannie hołubione, proszone, zapraszane, nieustannie im się dziekuje, wychwalane są pod niebiosa.

   W Piekarach Śl zostaly potraktowane poprostu normalnie, jak każde inne medium.

   A normalnym jest, że media, które chcą transmitować uroczystość o taką mozliwość zabiegają (a nie czekają na zaproszenie). Zwykła relacja ani zaproszenia ani zgody nie wymaga (chyba, że ze względów organizacyjnych - chce się filmować z jakiegoś szczególnego miejsca).

   • M.R.
    01.06.2013 18:20
    Zapewne środowiska związane z PO byłyby niepomiernie zadowolone, gdyby RM i TV Trwam występowały z prośbą o zgodę na transmitowanie każdego wystąpienia ich prezydenta i premiera, choć przyznam, że dla słuchaczy i widzów, jest ciekawsza informacja o tym, że taka jedna pani prezydent z PO i sztandarowa katoliczka zwiedza Wilanów na gapę, bo jej pensja nie pozwala na wysupłanie 5 PLN (to skandal, skoro miasta nie stać na podwyżkę uposażenia, trzeba by zorganizować publiczną zrzutkę, bo to wstyd dla miasta, takie ubóstwo w magistracie).

    Natomiast niezależnie od bredzenia osób pokroju jesiennej i sp. obowiązkiem jedynej ogólnopolskiej telewizji katolickiej jest relacjonowanie wszystkich ważniejszych wydarzeń w Kościele katolickim w kraju. Relacja nie oznacza transmisji.

    Natomiast warto by przy okazji pokazać reakcję uczestników wydarzenia, na obecność kontrowersyjnych urzędników państwowych. Być może upublicznienie takiej relacji zniechęciłoby ich do darmowej promocji i oczyściło relacje Kościół - państwo. Ponieważ Kościół oddzielony konstytucyjnie od państwa nie ma obowiązku udostępniać swojej ambony kontrowersyjnym politykom, choć naturalnie są zawsze mile widziani w gronie pielgrzymów. Powiem więcej - tak bym to właśnie widział, jako katolicki punkt widzenia - pokazanie relacji, niezależnie od takich, czy innych zaproszeń, lub ich braku, bez ukazywania postaci i transmitowania ewentualnych przemówień próbujących się promować polityków. Natomiast ja bym omówił treść ich ewentualnego wystąpienia w zestawieniu z ich rzeczywistą działalnością, czyli skonfrontował słowa z faktami, a później poprosił uczestników wydarzenia religijnego o opinię. Mając tak zapewnioną katolicką obsługę prasową, kontrowersyjni uczestnicy wydarzeń religijnych prędzej, czy później zapewne by sobie odpuścili autopromocję, natomiast katolicy mieliby zapewniony dostęp do wszystkich ważnych wydarzeń religijnych i możliwość wyrobienia sobie katolickiego punktu widzenia.
    Nie da się ukryć, że w tym wypadku, usprawiedliwienie, przekazane przez Ojców redemptorystów nie wygląda najlepiej. Nikt nikomu nie każe chować do kieszeni swoich poglądów i stawać na baczność przed byle... urzędniczyną, ale jeśli ugniemy się przed takim dyktatem to w gruncie rzeczy godzimy się na dyktaturę wojującego antyklerykalizmu na naszym własnym gruncie. Wyobraźmy sobie pielgrzymkę Papieża do Polski, gdzie podczas transmisji, na honorowym miejscu na wprost ołtarza zasiądą "posłanka Grodzka" i poseł Biedroń. To co zrezygnujemy z transmisji? Przepraszam, ale ja bym ich w takiej sytuacji filmował ze szczególną starannością, a nawet zrobił specjalny reportaż na temat ich obecności i starał się na gorąco uzyskać wywiad, lub wypowiedź tu i na miejscu, nie unikając drażliwych pytań. Katolicy nie mogą w ten sposób oddawać pola na swoim własnym gruncie. Media Ojców redemptorystów to już nie są amatorzy, to grupa jednych z najlepiej przygotowanych do swojej pracy dziennikarzy w kraju i należy to wykorzystać. Jestem przy tym absolutnie przeciwny stwierdzeniu zasłyszanemu w jednej z katolickich rozgłośni w odpowiedzi na moje pytanie, czy gdyby z propozycją emisji spotów wyborczych zgłosili się do niej przedstawiciele SLD, czy Palikota, to udostępniono by im antenę - padła odpowiedź twierdząca. Pluralizm poglądów nie oznacza bynajmniej, że wrogowie Kościoła mogą w nim wygadywać swobodnie co im się żywnie podoba, bo do tego by się to sprowadziło, natomiast należy wykorzystywać wszystkie dostępne okazje do skompromitowania debili, zwłaszcza, gdy próbują się panoszyć na cudzym gruncie.
    doceń 2
    0
   • jesienna
    02.06.2013 13:18
    jesienna
    jak ktoś używa słowa "bradzenie" w stosunku do osoby z jaką dyskutuje a osoby mające inne poglądy nazywa "debilami", których trzeba wszystkimi dostępnymi środkami "kompromitować" - sam daje o sobie świadectwo, - przeważnie wtedy nie odpowiadam - to nie mój poziom

    w tej sytuacji zrobię wyjątek bo poza akapitem dotyczącym mojej osoby (i spółki) reszta jest merytoryczna

    po kolei - nie na każdą transmisję trzeba zezwolenia - na niektóre tak, o słowie "akredytacja" słyszałeś?

    Generalnie to dla obu stron lepiej gdy jest mozliwość transmisji bez zezwoleń (i transmitowanego wydarzenia i medium, które wydarzenie transmituje).

    Nigdzie nie napisałam, że obowiązkim katolickiej telewizji jest transmitowanie wszyskich uroczystości, ale Piekary to wyjątkowa pielgrzymka - i to z różnych względów - "za komuny" była to pielgrzymka, która oprócz wymiaru religijnego miała wymiar "wolnościowy, była demonstrtracja przeciwko władzy. Była wydarzeniem bez precedensu w całej Europie! Chociaż by z tego względu należą jej się te same względy.

    Co do transmisji niezadowolenie ludzi z obecności prezydenta Komorowskiego - to mam mieszane uczucia. Skoro coś takiego miałoby miejsce, to czemu nie, jak najbardziej. Z drugiej strony są ludzie (i jest ich nie mało), którzy przy takiej transmisji chcieli by się poprostu modlić.
    Więc wszysko zależy w jakim celu by pielgrzymkę transmitowano...

    To trudna sprawa bo jednego z drugim pogodzić się nie da - albo transmisja z wydarzenie religijnego w nastroju moodlitewnym, albo stronnicza (nie odmawiam TV Trwam prawa do bycia stronniczą, to jej prawo, jak nabardziej) relacja mająca na celu uwypuklenie tych aspektów, które służą do walki z "debilami" (jak oponentów politycznych nazwałeś).

    Nie mam czasu w tej chwili odnosić się do wszystkiego co napisałeś (notabene z częśćią się zgadzam), może zrobię to później.

    Napiszę teraz tylko tyle, że na problem braku transmisji (czy choćby krotkiej relacji) z Piekar zwrócił mi uwagę mój ojciec, który TV TRWAM i Radia Maryja ogląda/słucha na okrągło. (odziennie kupuje też Nasz Dziennik. I generalnie razem jest bardzo "radiomaryjny".)

    Sama bym się nie zorientowała, że coś jest nie tak (bo z mediów "radiomaryjnych" nie korzystam systematycznie, w dniu piekarskiej pielgrzymki akurat nie oglądalam/nie słuchałam/nie czytałam).

    To wiekowy czlowiek (to o moim ojcu), zawsze, dopóki mógł uczestniczył w Piekarskiej Pielgrzymce (pieszo), gdy już nie mógł, szwagier przez jakiś czas woził go na wózku inwalidzkim. Przeżyl ogromny zawód. Dla niego, jako człowieka Solidarności (był internowany, szykanowany), Piekary to symbol.

    A tu nic...


    doceń 4
    0
  • hub381
   02.06.2013 23:45
   hub381
   Do o.Detlaffa,my znamy jaka jest Wasza opinia do Prezydenta RP,demokratycznie wybranemu przez większość i proszę o pokorę !!!
   doceń 0
  • majonez
   03.06.2013 14:05
   Tak, ojcowie redaktorzy nie zauważają różnicy między transmisją a informacją...

   A jadowitość komentarzy pod tym tekstem (na stronie RM) - przeraża.
   doceń 0
 • Bernard
  30.05.2013 23:32
  Chciałbym wierzyć, że Pański artykuł jest podyktowany jedynie troską o dobro Kościoła w Polsce. Niestety, niełatwo w to uwierzyć, gdyż jest na tyle agresywny w swojej wymowie w stosunku do Radia Maryja i TV Trwam, że można go widzieć jako głos szkodzący sprawie upowszechnienia dostępu TV Trwam do szerszego grona odbiorców przez udzielenie mu miejsca na MUX-1 w toczącym się procesie koncesyjnym. Zatem w istocie Pański artykuł można odczytać jako niesprzyjający sprawom Kościoła Katolickiego w Polsce. Pozostaję z życzeniami Błogosławieństwa Bożego dla Pana w trakcie pisania przez Pana artykułów.
  doceń 1
 • Piotr_Adamczyk
  31.05.2013 06:54
  Szanowna Redakcja Gościa Niedzielnego powinna wreszcie wyciągnąć wnioski z faktu cenzurowania przez media ks. Rydzyka wielkich wydarzeń kościelnych.
  • ABC
   31.05.2013 09:01
   A Ty znowu swoje. Zanim się człowiek wypowie na dany temat, powinien się w temacie zorientować.

   A co z tą rzekomą aferą z udziałem RM, co to miała być największa w 3RP? Nic nie słychać? Jeśli nie, to powinieneś przeprosić za pomówienie.
   • halinka
    01.06.2013 11:58
    on swoje od wielu lat, nowe wcielenie piotrp po 3 zł od zdania nie ma z kim ani z czym dyskutować
    doceń 3
    0
  • Piotr
   31.05.2013 13:01
   A na czy wyciąganie wniosków ma polegać w tej sprawie? Na pisaniu nieprawdy o Radiu Maryja i TV Trwam? Pzrecież to miało miejsce już tym razem!
   doceń 2
 • wp
  31.05.2013 08:32
  Od dziś jak ta świnia Grajewska będzie pisać w Gościu Niedzielnym - nie kupię już Gościa Niedzielnego.
  Żegnam
  doceń 0
 • t_chr
  31.05.2013 09:55
  Ostatni raz NaszDziennik informował o pielgrzymce do Piekar Śląskich w 2010, 2009 i 2007 roku
  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100531&typ=wi&id=wi99.txt
  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090601&typ=wi&id=wi04.txt
  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070528&typ=wi&id=wi13.txt

  Ostatni raz transmisja w Radiu Maryja z pielgrzymi miała miejsce w 2007r.
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/68-pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziezy-meskiej-piekary-slaskie/

  Nie mam wiedzy co do transmisji w tv Trwam, ale patrząc na powyższe dane, należy sądzić że jej nie było - jeśli jest transmisja w RM lub Trwam, NaszDziennik zamieszcza info.
  Powyższe potwierdza oświadczenie RIRM: "...RM i tv Trwam nie transmitowały Pielgrzymki...ponieważ nie otrzymały stosownego zaproszenia, jakie kierowane było do nas przed laty".
  Dlaczego teraz "Gość Niedzielny" zwrocił na to uwagę?
  Szuka dziury w całym?
  Chce na koniec rozstrzygnięcia konkursu na mux ostudzić swoich czytelników ws. poparcia staran dla tv Trwam?
  doceń 5
 • B.
  31.05.2013 10:56
  Radio Maryja dementuje insynuacje „Gościa Niedzielnego”

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/34192,radio-maryja-dementuje-insynuacje-goscia-niedzielnego.html
  doceń 0
 • richus
  31.05.2013 11:59
  jednak poinformowala panie redaktorze trzeba sluchac i patrzec a nie pisac bzdury
  doceń 0
 • Piotr
  31.05.2013 12:49
  Red. Grajewski, to niezły agent.
  doceń 0
 • Piotr
  31.05.2013 12:58
  I tak dzielicie włos na czworo... Jakieś szczególiki i niuanse, które nic nie wnoszą do sprawy... Niech organizatorzy pielgrzymki przedstawią zaproszenie, które wysłali do Radia Maryja i TV Trwam. Jeżeli takiego nie ma, a tak wynika z oświadczenia RM - to po co się pchać tam, gdzie ich nie chcą. Sprawa jest jasna: nie było zaproszenia, nie było transmisji. A relacja, która pojawiła się na portalu prowadzonym przez atakowane przez red. GN jest depeszą obszerną i zawierającą informacje o udziale Prezydenta RP w uroczystościach.
  doceń 4
 • daleksa@onet.eu
  31.05.2013 13:37
  Panie Grajewski słuchaj pan uważnie, zachowujesz się od dawna dziwnie
  doceń 0
 • Errare
  31.05.2013 16:03
  No i Panie Redaktorze, narobił Pan ambarasu i to chyba całkiem niesłusznie. Duże doświadczenie redaktorskie przecież podpowiada mniej emocji więcej rozumu. Tego ostatniego mi tutaj zabrakło, po komentarzach widać, że chyba nie było warto. serdecznie pozdrawiam.
  doceń 2
 • OBSERWATOR
  31.05.2013 17:13
  Czy ktos zaprosił TV-TRVAM ?? CZY PAN REDAKTOR wie ile kosztuje taki wyjazd i transmisja? Czy transmitowały w/w uroczystości jakieś inne media starające się o koncesję? Gościu nie dzielny! NIE DZIEL KATOLIKÓW i NIE SZCZUJ!
  doceń 0
 • Fonia
  31.05.2013 19:28
  A czy biskup Skworc na spotkaniu z katechetami jak jeszcze pracował w diecezji tarnowskiej miał prawo mówić, żeby nie słuchać Radia Maryja?
  • Wojciech Karnowski
   01.06.2013 02:56
   Oczywiście że miał. Jeśli w Radiu Maryja miesza się świętą Ewangelię z brudną polityką - czyli pomiędzy jednym a drugim różańcem wpuszcza na antenę takiego A. Macierewicza, albo jakiegokolwiek innego posła - to należy taki proceder tępić w obowiązku bezpośrednio zakorzenionym w nauce Kościoła (poczytajcie Jana Pawła II) oraz Ewangelii. Obowiązkiem biskupa jest przypominać, że wykorzystywać Boga dla celów politycznych czy jakichkolwiek innych zwyczajnie nie wolno.
   • Bert
    02.06.2013 00:48
    Proszę zmówić razem ze słuchaczami,aby jeden z tych różańców i prosić Ducha Św.o oświecenie,a potem formułować swoje wypowiedzi!
    doceń 1
    0
  • pawro
   01.06.2013 08:05
   Biskupa też obowiązują przykazania. Ósme też, skoro nie słucha, to co, miał zaświadczyć fałszywie, że słucha?
   doceń 1
  • Bert
   02.06.2013 00:41
   No to Pan Doworak by się naraził ,bo słucha tego Radia.A czy TV Trwam miało zezwolenie na transmisję ingresu Abp Skworca???
   doceń 0
 • Odpowiedź Radia Maryja
  31.05.2013 19:34
  W odpowiedzi na tekst Pana Redaktora Andrzeja Grajewskiego zamieszczony na portalu gość.pl „Piekary na cenzurowanym” http://gosc.pl/doc/1572604.Piekary-na-cenzurowanym informujemy, że Radio Maryja i Telewizja Trwam nie transmitowały Pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, ponieważ nie otrzymały stosownego zaproszenia, jakie kierowane było do nas przed laty.

  O tym ważnym wydarzeniu jakim jest wyżej wspomniana pielgrzymka informowaliśmy na naszym portalu www.radiomaryja.pl 26 maja http://www.radiomaryja.pl/kosciol/pielgrzymka-mezczyzn-i-mlodziencow/

  Wbrew insynuacjom obecnym w artykule Pana Redaktora Andrzeja Grajewskiego poinformowaliśmy o uczestnictwie w tej uroczystości Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

  Zamieszczenie tego typu informacji na ogólnodostępnym portalu, bez uprzedniej prośby o o relacjonowanie wydarzenia jest jakąś dziwną formą –pytanie czy najlepszą?!

  Pragniemy zaznaczyć, iż w tym dniu Radio Maryja i Telewizja Trwam transmitowały: Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw archidiecezji łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach, Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu – wydarzenia do transmitowania których zostaliśmy zaproszeni z odpowiednim wyprzedzeniem. Poza tym –jak w każdą niedzielę transmitowaliśmy Mszę św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie, Mszę św. z Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, oraz Modlitwę Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem.

  Ponadto pragniemy podkreślić, że wszystkie ważne wydarzenia z życia Kościoła i Ojczyzny – przy odpowiednim poinformowaniu redakcji – są relacjonowane w Radiu Maryja i TV Trwam.
  • jesienna
   01.06.2013 13:01
   jesienna
   O mozliwość transmisji uroczystości się zabiega a nie czeka na zaproszenie!!!

   Tu chyba nie o mozliwość "zaproszenia do transmitowania chodzi tylko o zaproszenie Radia Maryja jako uczesnika pielgrzymki. Nie zaprosiliście nas, nie będziemy widoczni - nie będzie transmisji - wydarzenie zostanie zepchnięte w relacjach na bardzo daleki plan.

   Choć to też jest bardzo dziwne - na pielgrzymkę też przecież nie trezba zaproszenia...
   doceń 1
  • Tineczka
   02.06.2013 10:12
   Tu nawet nie chodzi o transmisję. Chodzi o informację w wiadomościach. Pojawiała się tylko wzmianka na portalu.
   doceń 1
 • rebelsoul
  31.05.2013 20:35
  Czy tekst nie pochodzi przypadkiem z Pałacu Namiestnikowskiego? Jakbym słyszał bełkoczącego Bula i jego kumpla z KRRIT: "Nie było transmisji z Piekar - nie będzie koncesji!"
  doceń 0
 • onder
  31.05.2013 20:46
  Pan redaktor jakoś otarł się o SpecSłużby - było o tym jakiś czas temu głośno. Pan redaktor jest uznawany przez niektórych za jednego z ludzi otoczenie prezydenta Komorowskiego (tak jak panowie Dworak i Luft). Może zatem ten felieton to część operacji mającej na celu pokazanie, że Trwam to wcale nie taka katolicka i słusznie odmówiono jej po raz kolejny miejsca na multipleksie? Załatwić katolików by własnymi rękami pozbawili siebie tego co mieć powinni i by jeszcze mieli wraenie, że robią słusznie. Brawo panie redaktorze! tylko co potem??? Niech się pan nie łudzi. Potem to nawet i Gościa pan nie obroni - no chyba że się sprzeda tak jak Tygodnik Powszechny....
  doceń 0
 • Barbara
  31.05.2013 22:19
  Napisałam email do Naszego Dziennika z pytaniem dlaczego nie było informacji z Piekar Śl.
  Niestety nie otrzymałam odpowiedzi
  doceń 0
 • roman
  01.06.2013 00:25
  Cala ta dyskusja dowodzi, ze KK w Polsce juz jest faktycznie podzielony. Do kosciola T. Rydzyka nalezy czesc episkopatu, wielu oddanych sluchaczy RM i widzow TT a takze wielu politykow. Ojciec Rydzyk jest przywodca tego Kosciola i faktycznie podporzadkowal sobie spora liczbe biskupow. Nawet Kard. Dziwisz sie "nawrocil" wstapil do kosciola ojca Rydzyka. Pozostala czesc wiernych i episkopatu nie dysponuje taka sila przebicia i zostala przytloczona przez "kosciol rydzykowy". Niestety ale to jest smutny obraz KK w Polsce i raczej trudno oczekiwac zmian w blizszej a nawet dalszej przyszlosci. Ile to ma wspolnego z Kosciolem i katolicyzmem, ktore glosi papiez Franciszek? Mysle, ze bardzo malo.
  • stare wraca
   01.06.2013 11:42
   ... cała to dyskusja dowodzi, że wracają stare metody dziel i rządź wypróbowane za czasów słusznie minionych; szkoda, że redaktor GN daje się wykorzystywać do tych akcji
   doceń 0
 • Joanna
  01.06.2013 08:04
  Czytam Gościa Niedzielnego, słucham Radia Maryja-bardzo żałuję,że zawsze znajdzie się redaktor dla którego ważniejsza od tworzenia w tych mediach jedności ludzi wierzących jest promocja własnej osoby
  doceń 0
 • Joanna
  01.06.2013 08:04
  Czytam Gościa Niedzielnego, słucham Radia Maryja-bardzo żałuję,że zawsze znajdzie się redaktor dla którego ważniejsza od tworzenia w tych mediach jedności ludzi wierzących jest promocja własnej osoby
  doceń 0
 • Barbara
  01.06.2013 09:01
  Dlaczego Nasz Dziennik” nie zamieścił żadnej wzmianki o piekarskiej pielgrzymce ?
  czy Zrobił to specjalnie ?
  Na swoją szkodę ?
  Te pytania napisałam do Naszego dziennika 3x.
  Niestety nie dostałam odpowiedzi...
  • t_chr
   01.06.2013 10:23
   "Nasz Dziennik" nie pisał o pielgrzymce do Piekar w 2011 i 2012r.
   Radio Maryja i tv Trwam nie transmitowały uroczystości w 2008, 2009, 2010, 2011 i 2012r.
   Więc dlaczego redaktor Grajewski teraz się obudził?
   • tantenora
    01.06.2013 15:25
    Może dlatego, że właśnie teraz Telewizja Trwam stara się o miejsca na multipleksie, jako ta, jedyna katolicka telewizja w moim domu. Jeśli rzeczywiście katolicka to chciałbym, aby relacjonowała wszystko, co w moim Kościele się dzieje, a nie tylko to, co Ojcu Dyrektorowi pasuje.
    doceń 4
    0
   • t_chr
    01.06.2013 17:53
    @tantenora
    Komentarz ten zasiał zamęt wśród czytelników GN ws. staran tv Trwam /swiadczy o tym to forum/ i może taki byl cel.
    RM i tv Trwam nie pchaja sie tam gdzie ich nie chcą.
    Relacjonować wszystko może być trudno.
    doceń 0
    0
   • Tineczka
    02.06.2013 10:17
    To może relacjonować ważniejsze wydarzenia. Piekary są mniej istotne niż Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu ?
    doceń 1
    0
   • Tineczka
    02.06.2013 10:33
    @t_chr
    W 2011 apb. Skworc został metropolitą katowickim. Chyba faktycznie p. redaktor się pomylił. Nie chodzi o Komorowskiego.
    doceń 3
    0
 • kriswit
  01.06.2013 17:26
  Nie wiedziałem ,że katolicka telewizja ,jaką jest TV Trwam w ten sposób postąpiła. Widzę natomiast ,że ciągle jest tam jakaś polityka,kalkulacja ,a mniej tego co powinno być. Jestem rozczarowany tym faktem ,że tak ważna pielgrzymka w takiej telewizji nie znajduje miejsca.Bojkoty?polityka? Ojcze Rydzyk,a gdzie Bóg,wiara,prawda i rzetelność medialna? Od dziś Telewizja Trwam i Radio Maryja traci moje zaufanie.Jeśli rzeczywiście nie pokazano ,ani nie wspomniano nic o pielgrzymce mężczyzn do Matki Bożej w Piekarach Śląskich to jest to policzek dla Śląska,dla Piekar,dla tysięcy pielgrzymów i wiernych ,ale nade wszystko dla Matki Bożej Piekarskiej.
  Ojcze Rydzyk wstyd!!!!
  • t_chr
   01.06.2013 17:55
   Wobec wszystkich mediów katolickich jest Pan taki surowy?
   doceń 1
  • Bert
   02.06.2013 00:27
   Proszę nie tracić tak łatwo zaufania ,tylko sobie wpierw przeczytać pismo O.Detlaffa do Gościa.
   doceń 0
 • TK
  01.06.2013 22:07
  Panie Redaktorze,
  Radio Maryja opublikowało oświadczenie w tej sprawie:
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/insynuacje-goscia-niedzielnego/

  Ile zła zrobił Pan tym jednym artykułem, to się okaże w przyszłości.
  • Barbara
   02.06.2013 05:08
   Proszę nie krytykować i nie wywierać presji na autorze artykułu by stosował wykluczenie informacji .
   Przed ukazaniem się artykułu w Gościu Niedzielnym sama zadałam sobie pytanie dlaczego:
   "Nasz Dziennik” nie zamieścił żadnej wzmianki o piekarskiej pielgrzymce ?
   Co jest powodem tego, że Nasz Dziennik , ocenzurowało wszelkie informacje na temat jednej z największych pielgrzymek maryjnych w naszym kraju ?
   Dotychczas wystarczały Mi codzienne informacje online w Naszym Dzienniku.
   Po tej blokadzie informacji Nasz Dziennik zmusił Mnie do szukania... w innych serwisach rzetelnych informacji.
   I tak trafiłam do Gościa Niedzielnego...którego wcześniej nie czytałam...
   Dla Mnie Nadz Dziennik podważył Swoją ciężko od lat wypracowaną swoją rzetelność informacyjną.
   I żadne naciski komentujących ...mojego zdania nie zmienią.
   Jeśli Nasz Dziennik popełnił błąd to....
   • pawro
    02.06.2013 12:11
    Tak jak piszesz Barbaro, autor nie sam jeden zauważył ten problem. Kilkanaście godzin przed ukazaniem się tego feletionu sam pytałem, jak to możliwe na forum wiara.pl i już wtedy wywiązała się dość ożywiona dyskusja.
    doceń 0
    0
  • majonez
   03.06.2013 14:17
   O. Detlaff, jak wielu dziennikarzy dzisiejszych, wie że ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem, więc nie zauważą różnicy między transmisją (w tekscie o. Detlaffa) a informacją (w tekście p. Grajewskiego). Rzetelności w piśmie o. Detlaffa jest tyle co w TVN, i to jest zwyczajnie smutne, bo od mediów katolickich mozna wymagać więcej.

   A ile jadu jest w komentarzach pod tym tekstem na stronie RM?

   Smutno mi nie tyle ze względu na błąd (nieumyślny jak mam naiwną nadzieję) Tv Trwam i RM. Znacznie bardziej przykre są reakcje - zarówno po stronie redakcji RM, jak i czytelników - po obu stronach. A nieprzyjaciel zaciera ręce...
   doceń 0
 • konserwatysta_pl
  01.06.2013 23:43
  Czy kłamstwo znowu będzie metodą stosowaną przez ...-dziennikarzy w pismach katolickich.
  Różnica między nie przeprowadzeniem transmisji z pielgrzymki, a nie wspomnieniem o niej jest zbyt duża pi-arowska.
  W wiadomościach Radia Maryja (wspólnych dla Radia Maryja i Telewizji Trwam) podano informację o pielgrzymce, informowano przed, w trakcie i po. Podano także informację o uczestnictwie w pielgrzymce prezydenta PO, którego o katolicyzm a tym bardziej o postawę katolika w polityce, nie można oskarżać.
  Czy tego typu kłamstwo pana redaktora ma na celu ośmieszenie pisma Gość Niedzielny, czy katolicyzmu?
  • majonez
   03.06.2013 14:07
   W jakich wiadomościach? W internecie? Mówimy o radiu i telewizji, nie o stronie internetowej. Wielokrotnie wyżej czytelnicy o tym piszą - ale po co czytać?
   doceń 0
 • Bert
  02.06.2013 00:23

  Niestety pisze Pan nieprawdę o braku wzmianki w o Piegrzymce Mężczyzn, i po co? Odpowiedż O.Detlaffa jednoznacznie wyjaśnia sprawę.A poza tym -bądżmy szczerzy- nasza Metropolia chyba leży poza zasięgiem słyszalności tej TV i Radia Maryja.Gdzie i kiedy Pan interweniował jak nie było jeszcze TV Trwam???Transmisje 2 sieci były w pełni wystarczające.

  • majonez
   03.06.2013 14:11
   Po pierwsze - GN to gazeta ogólnopolska, więc co ma do tego metropolia?
   Po drugie - nawet gdyby potraktowac Pielgrzymke jako sprawe lokalną - zarówno RM jak i TVT są odbierane przez wielu mieszkańców metropolii, więc "poza zasięgiem słyszalności" to może ma pan/i Bert, ale nie metropolia.
   Po trzecie - odpowiedź o. Detlaffa jest nie na temat - dotyczy braku TRANSMISJI, podczas gdy komentarz p. Grajewskiego - braku INFORMACJI
   doceń 0
 • pipi
  02.06.2013 19:54
  Czytam i nie wierzę własnym oczom: taki artykuł i takie komentarze na stronie katolickiego pisma?!
  Nie od dziś wiadomo, że "robieniem polityki" jest samo istnienie Radia Maryja, ND, TVT i środowiska skupionego wokół o. Tadeusza Rydzyka. Niezależnie od tego, co robią i jakie mają intencje. Istnienie to jest solą w oku rządzących, ponieważ nie mają środków finansowych ani (bez rażącego naruszania prawa) karnych wymuszających na tym środowisku dostrojenie się do tzw. głównego nurtu. Ale oto i znalazł się sposób - szczucie jednego katolickiego medium na inne. I, niestety, znalazł się wykonawca. Smutne.
  GN chyba nie wie, ile wysiłku organizacyjnego kosztuje zorganizowanie transmisji. Nie wie też, iloma wozami transmisyjnymi dysponuje TVT. Przedmówcy poruszali już tę kwestię.
  Mam jednak nieodparte wrażenie, że oskarżycielom TVT sen z powiek spędza raczej troska o możliwość pojawienia się i brylowania Pana Prezydenta na antenie TVT, któremu niebawem przedstawiciele tegoż Pana Prezydenta odmówią prawa obecności w polskim eterze. Tak jest - bo do Piekar Śląskich nie pojechał pokorny i wierny sługa boży Bronisław K., ale Prezydent RP. Nie był i nie chciał być jednym z pątników zanoszącym tam prośby o lepsze sprawowanie rządów (rządzenie to też praca i byłoby to zrozumiałe). Pojechał jako dostojnik pragnący zrobić dobre wrażenie na wiernych, którym na wejście zgotował poniżające traktowanie na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, nie reaguje na ofensywę demoralizujących forpoczt genderu, przymyka oko na przemienianie świata pracy w świat bezrobocia, a teraz rękami przy...asów wypycha katolików z eteru. Nawet mając zaproszenie i wiedząc o szykowanym propagandowym wykorzystywaniu Pielgrzymki dowolne medium katolickie powinno roztropnie rozważyć zakres przekazywanych treści.
  Wielu dyskutantów nie przyjmuje do wiadomości, że istnieje odpowiedź na postawione w GM zarzuty. Doprawdy, złe o sobie dają świadectwo.
  Pozostaję z szacunkiem, życzę Redakcji GN łask Duch Świętego.
  doceń 1
 • pr
  03.06.2013 02:47
  Wszystkim komentującym polecam tekst: http://gosc.pl/doc/1572133.W-TV-zamiast-Piekar-Biedron (to tekst z Gościa, tak na marginesie, żeby nie było) Tekst dotyczy publicznej TVP. Jak wiadomo TV TRWAM jest stacją prywatną i przeprowadza transmisje takie jakie chce (lepiej, jakie w danym czasie jest w stanie zrobić - jak wynika ze sprostowania akurat na ten czas transmisji było kilka i nie trzeba dodawać, że doba ma tylko 24 godziny, a i możliwości kadrowe i techniczne danej stacji nie są nieograniczone - w porównaniu z publiczną TVP, TRWAM to słabiutki karzełek pod tym względem). Stąd moje pytania:
  1. po co pan redaktor uwziął się na TRWAM, a zupełnie przepuścił TVP, która jako telewizja publiczna ma USTAWOWE OBOWIĄZKI!!! Czyżby zamieszanie aby jednak TRWAM multipleksu nie dostała?
  2. Gdzie w Gościu można znaleźć sprostowanie redakcji RM? Czy redakcja Gościa takie sprostowanie umieści?


  W tym świetle wszelkie dywagacje niektórych dyskutantów tego forum na temat rzekomego stosunku TRWAM do prezydenta czy imputowanie negatywnego nastawienia do Ślązaków i do Piekar uważam za żałosny wynik ulegnięcia zamętowi, jakiego smutny pokaz dał pan red. Andrzej Grajewski.
  doceń 3
 • musztarda
  03.06.2013 16:23
  Do "majonez"
  O jaką jadowitość komentarzy na stronie RM ci chodzi? Właśnie je wszystkie przeczytałem i żadnego jadu nie zauważyłem - a, że każdy (w granicach kultury i dobrego smaku) ma prawo do wyrażenia swoich opinii... co w tym złego, co w tym jadowitego???
  Sam utrwalasz fałszywy stereotyp wypracowywany od 15 lat przez Gazetę Wyborczą, że jak Radio Maryja to natychmiast jad nienawiść ciemnota anty... Po co tak pisać i wprowadzać innych w błąd. Po co utrwalać antykatolickie fobie GW?
  doceń 4
 • ina
  04.06.2013 08:30
  Od dawna czytałam GN, ale od teraz pozostaje tam jak widać jedynie miejsce z dosłownymi tekstami Pisma św. i felietonami F. Kucharczaka. Reszta jak widać staje się nie tylko politycznie poprawna, ale też rozbijająca jedność tych, którzy wokół GN się zaczęli jednoczyć.
  doceń 5
 • Silesius Monachijski
  10.06.2013 20:51
  Mam pytanie do pana redaktora: ile pieniedzy kuria katowicka i osobiscie abp Skworc przeznaczyli na dziela Radia Maryja, Tv Trwam czy Naszego Dziennika?? Przeciez wiadomo, ze nie utrzymuja sie z abonamentu, wiec istnieja dzieki wsparciu takich ludzi jak ja, ktorzy dobrowolnie przeznaczaja zarobione przez siebie pieniadze na te dziela. Wiem, ze abp Skworc i kuria kkatowicka nie darza specjalna sympatia Ojca dr. Tadeusza Rydzyka i Tv Trwam. Loza pieniadze w diecezjalne projekty meedialne (m.in. w "Gosc Niedzielny"). I zapraszaja osobe, ktora wszem i wobec glosi herezje (mam na mysli pelniacego obowiazki prezydenta Komoruskiego) o "wielu prawach bozych". Zamiast wiec atakowac o. Rydzyka warto byloby, zeby abp Sworc i jego kurialisci i zurnalisci uderzyli sie we wlasne pierwsi..Byloby przyzwoiciej i uczciwiej. I mowie to jako Slazak o slaskich korzeniaach z nie tylko ojca i dziada, ale i prapradziada. Grajewski?? To nie brzmi slasko. Wstyd mi za pana, radektorze
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy