Nowy numer 45/2019 Archiwum
 • jenks27
  11.10.2019 17:29
  Oferowana jest "tylko" Msza św. ? Tylko ?
  doceń 60
  • ZawiszaCzarny
   13.10.2019 09:25
   Myślę, że.to "tylko msza św." jest skrótem myślowym. Ludzie przestali traktować parafię jak swój drugi dom. Przychodzą "na usługę religijną". Odbudowanie wspólnoty jaką jest parafia powinno być pierwszorzędnym celem działalności duszpasterskiej kościoła w Polsce :-) Brawo za postawienie trafnej diagnozy
   doceń 4
 • Magalena
  11.10.2019 20:57
  To jest jakies nieporozumienie! Udział we mszy świętej to najważniejsze wydarzenie niedzieli. Nie chodzi o to, by w niedzielę poszaleć, a na późny wieczór iść do kościoła. W Polsce jest tyle kościołów, że każdy kto ma pragnienie spotkania Chrystusa bez trudności na mszę św zdąży.
  doceń 52
 • jazmig
  12.10.2019 10:39
  jazmig
  Pomysł może i dobry, ale nie na niedzielę. Warto by było, żeby parafia oferowały młodzieży jakieś formy wspólnego spędzania czasu. Niegdyś tak było, ale niestety po wprowadzeniu religii do szkół, ta aktywność wygasła. Młodzież odzwyczaiła się przychodzić do plebanii w dni powszednie, a teraz widać to po pustoszejących kościołach.
  doceń 12
 • Beszad
  12.10.2019 12:50
  Beszad
  Oczywiście nie zaszkodzi, żeby była jakaś msza późnowieczorna, taka "awaryjna", bo różne sytuacje się zdarzają. Ale nieporozumieniem byłoby nastawiać się na wieczór do kościoła. Jak tu przeżywać niedzielę, jeśli nie zaczynamy od pełnego wejścia w jedność z Bogiem i Kościołem? Ważne jest natomiast stworzenie pozaliturgicznej oferty, o której wspomniał Biskup - aby Kościół stawał się autentyczną wspólnotą, muszą być warunki i odpowiednia zachęta do spotkania się po Mszy. Może od czasu do czasu jakieś wspólne oglądanie filmu, koncert, rozważania nad książką itp.
  doceń 9
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy