Nowy numer 43/2020 Archiwum
 • PODAJ NICK
  12.04.2019 18:59
  "zadbajmy o prestiż zawodu nauczyciela" - prestiżu zawodu nauczyciela już nic nie uratuje. Został pogrzebany przez ZNP i Pana Broniarza.
  doceń 12
  • Ba
   13.04.2019 01:47
   O prestiż zawodu nauczyciela powinni zadbać sami nauczyciele, razem i każdy z osobna! Prestiż zawodowy przez lata, wieki, przypisywany był niektórym zawodom, stanowiskom, powołaniom : lekarze, prawnicy, nauczyciele, księża .. Grupę zawodową tworzą poszczególni ludzie, każdy sam musi dzień po dniu wypracowywać swój autorytet, jednak prestiż nie może być celem pracy człowieka lecz sposobem wykonywania zawodu! Wynagrodzenie za pracę powinno być sprawiedliwe, adekwatne. Stosunek do pieniądza wiele mówi o człowieku. Pieniądze nie jednego zgubiły, posiadanie ich może podnieść komuś prestiż, ale innego może zdeprawować... Pracownicy najęci do winnicy Pana umówili się o denara za pracę a potem szemrali, zazdrościli iym, zarzucali Panu niesprawiedliwość... Jest czas siania i zbierania, czas pracy i odpoczynku, jest zawsze odpowiedzialność, służenie swą pracą innym...
   doceń 1
  • Ppp
   13.04.2019 15:16
   FAKT. Najpierw nauczyciele zmuszali uczniów do przygotowań do egzaminów, a potem ci sami nauczyciele strajkują w czasie egzaminów, przez co przeszkadzają uczniów w ich pisaniu lub straszą blokadą.
   Gdzie tu sens i logika? I jaki prestiż przyniesie nauczycielom takie zachowanie?
   Pozdrawiam.
   doceń 1
 • war
  12.04.2019 19:09
  Tak, przede wszystkim zadbajcie o prestiż księży nauczycieli, bo każdy poprawę świata powinien zaczynać od siebie i od tego, na co ma bezpośredni wpływ. Warto byłoby wskazać księżom katechetom, że cykl lekcji religii, na których uczniowie oglądają filmy z Netflixa o treściach w najlepszym razie obojętnych religijnie, nie przyczynia się do podniesienia tego prestiżu. Ksiądz katecheta mojego dziecka, choć to sympatyczny człowiek, najwyraźniej tego nie rozumie. Ponadto proszę mi wierzyć, że każdy nauczyciel, który dobrze uczy, cieszy się wysokim prestiżem. Ten, który źle wypełnia swoje obowiązki, nie będzie się cieszył szacunkiem, choćby zarabiał miliony.
  doceń 12
 • Katka
  12.04.2019 21:42
  Cieszę się, że Ksiądz Arcybiskup rozumie, że prestiż winien iść w parze z zarobkami. Tym bardziej boli stanowisko w sprawie włączenia się katechetów do strajku.. Powinni mieć prawo wyboru, bez lęku o utratę misji.. Czy ktoś pomyślał o tym, jak czują się w swoich środowiskach? Wielu solidaryzuje się z pozostałymi nauczycielami, tymczasem stawia się ich w sytuacji podbramkowej. Pytam:czy ktoś o tym pomyślał?
 • ryba
  12.04.2019 23:07
  Na szacunek, jeszcze bardziej niż na podwyżkę pensji, trzeba zapracować a nie strajkować , demoralizując , m. in.posługując się przemocą i szantażem.
  • mimi
   14.04.2019 21:54
   zostali sprowokowani i poniżeni przez waszego jarusia judasza który się cieszy kiedy ludzie się naparzają i nienawidzą
   doceń 0
 • kret
  13.04.2019 17:29
  Wyższe zarobki na pewno podniosą" prestiż" nauczyciela również w własnych oczach ( czasami w oczach rodziców uczniów i samych uczniów)ale przede wszystkim autorytet buduje każdy pracownik, rodzic swoim życiem. Nauczyciel w trybach zmieniających się zbyt szybko lekko napisanych przepisów oświatowych, podstawy programowej, całej organizacji ( co roku innej!)nauczania, złej organizacji dokształcania się (po pracy lub w weekendy!) trudzi się często ponad siły i bardzo często kosztem własnej rodziny, odpoczynku, nawet zdrowia.Jesteśmy społeczeństwem na dorobku więc system pracy nauczycieli w Niemczech np. długo będzie dla nas jedynie powodem do "zazdrości"ale można przynajmniej spojrzeć na ich organizacje i pomysły np. wykorzystania wiedzy i doświadczenia starszych stażem nauczycieli.
  doceń 5
 • Danka
  14.04.2019 14:24
  A to chyba wypowiedź wyrwana z kontekstu nie wierzę, że ks'Arcybiskup powiedział tylko tyle w tym temacie.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy