Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Małgorzata
    20.11.2013 08:28
    Ekumeniczny dialog zupełnie nie przypomina przesłania Świetej Siostry Faustyny o Bożym Miłosierdziu...

    Pan Jezus przez św. Faustynę przypomniał, na czym polega nawrócenie dyktując słowa nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego:

    Dzień piąty:

    „Dziś sprowadź Mi dusze heretyków i odszczepieńców i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej Męce rozdzierali Mi ciało i Serce, to jest Kościół Mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, zagajają się Rany Moje i tym sposobem ulżą Mi Męki”.

    Już się nie nawraca "heretyków" do jedynego prawdziwego Kościoła Katolickiego, tylko się dialoguje... Papież Jan Paweł II głosił orędzie Bożego Miłosierdzia a jednocześnie był zwolennikem błędnego ekumenizmu... Istnieje tu sprzeczność, którą trudno zrozumieć...
    • karol
      20.11.2013 11:58
      Rozłam chrześcijaństwa na dziesiątki kościołów, a jeszcze bardziej wojna między nimi jest niewątpliwie zgorszeniem, wprost stoi w sprzeczności z nauką Chrystusa i Pismem Świętym. Ale ten rozłam widać już w Piśmie Świętym gdzie jedni nazywają się "pawłowymi" inni "piotrowymi", już wtedy jedni nauczali o konieczności obrzezania i wstrzemięźliwości od pewnych potraw inni nie, jedni wyróżniają "dzień pański" i czczą sobotę, inni niedzielę, a jeszcze inni żadnego. Paweł w swoich listach niejako wznosi się ponad te różnice nawołując aby je akceptować ale nie tracić z oczu istoty ewangelii. I w tym miejscu polecam ci ostatnią konferencję która pod przewodnictwem bp. Rysia była w Krakowie. A odnosząc się do tematu, w islamie rozumiem miłosierdzie polega na tym że niewiernym zamiast ścinać głowy obcina się ręce i nogi z przeciwległych końców.
      doceń 1
    • W.
      20.11.2013 13:25

      To weź powiedz pijakowi na ulicy, że jego ubranie śmierdzi i od jutra musi zmienić swoje życie... czystość, biała koszula, zero alkoholu i służba bliźnim.
      doceń 1
  • Maluczki
    20.11.2013 09:21
    Rozmydlanie Kościoła Chrystusowego!!!
    • Stanisław_Miłosz
      20.11.2013 12:55
      Niekoniecznie Maluczki. Rozmydlanie jest wtedy gdy się jednoznacznie dotąd rozumiane pojęcia wiary KRK relatywizuje. O tym by tu tak się stało nic nie wiadomo. Ja jestem ciekaw jak pojęcie miłosierdzia rozumieją inni, dlatego przydałoby się udostępnienie tekstów (tekstów nie nagrań, bo tylko teksty da się efektywnie analizować) wygłoszonych referatów lub stenogramów dyskusji. Jak rozumieją inni i oczywiście jak przedstawiła to strona katolicka.
      doceń 0
  • eko
    20.11.2013 16:22
    Małgorzato, a w jaki sposób mamy nawrócić inne wyznania chrześcijańskie na katolicyzm? Mieczem? Wysyłaniem katolickich misjonarzy np. na prawosławny wschód czy do zachodnich krajów protestanckich? Jak im udowodnić, że KRK jest jedynym prawdziwym Kościołem Pana?

    Ja, jako skromny grzesznik, myślę, że największa nadzieja jest w Miłosierdziu Bożym, które kiedyś zatriumfuje zjednoczeniem kościołów instytucjonalnych w jeden Kościół Chrystusowy (lub jak rozumieją to katolicy powrotem innych wyznać do KRK). Myślę, że Dialog jest ważny, gdyż daje miejsce do wzajemnego poznawania się oraz dawania świadectwa. Zarówno na szczeblu hierarchii kościelnych jak i poszczególnych wiernych.

    Mam nadzieję, że dialog ekumeniczny kiedyś doprowadzi hierarchie kościelne (co dziś zakrawa wg mnie za cud) do wspólnego stanowiska w sprawie Prawd Bożych wśród różnych wyznań. Za hierarchami mogą podążyć wówczas wierni kościołów, będąc posłusznymi swoim pasterzom. Owszem jak myślę, że i wówczas nie obejdzie się bez podziałów co ma miejsce podczas soborów np. Soborum Vaticanum II i Bractwo św. Piusa.
    Każda ewolucja lub rewolucja w kościołach instytucjonalnych rodziła podziały.... :-(
    Zresztą pożyjemy zobaczymy. A tymczasem módlmy się o jednego Ducha dla wszystkich chrześcijan.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy