Nowy numer 45/2019 Archiwum
 • fsn
  21.11.2013 11:56
  " Powiedziałam, że mnie zależy na wychowaniu dziecka właśnie w ujęciu stereotypowym..." No właśnie, trzeba szybko córkę nauczyć jak się piwo podaje ojcum przed telewizorem, gary zmywa. Przecież to oburzające, żeby dzieci czytały bajki o sprzatającym mężczyźnie czy walecznej kobiecie, jeszcze zachce im się tego w prawdziwym życiu!
  doceń 51
  • AWIK
   21.11.2013 12:37
   A tego uczy gender? Bo ja myślałem, że rodzina.
   doceń 37
   • MichałObrębski
    21.11.2013 13:28
    Termin pochodzi z językoznawskwa i oznacza gramatyczny rodzaj, rzeczownika.
    Z czasem amerykańscy lewicowcy rozszerzyli go na płeć, świadomie nie używając istniejącego słowa "sex", chyba po to by uniknąć skojarzenia z "rozrywką" i współżyciem fizycznym.
    Gender to ideologia zakładająca, że mężczyźni nie (zawsze) są mężczyznami a kobiety kobietami. Że płeć jest sprawą wyboru.
    Pozdrawiam.
    Michał Obrębski
    doceń 19
    0
   • Anioł
    21.11.2013 19:04
    Panie Michale Obrębski, jest to zbytnie uproszczenie, które jest przyczyną zamieszania. Gender mówi, że mężczyźni nie zawsze posiadają cechy stereotypowo uznawane za męskie np. brzydko pachną i biją swoje żony żeby im wątroba nie gniła, że kobiety nie zawsze posiadają cechy stereotypowo kobiece np. że uwielbiają gotować i chodzić w spódnicy.
    Jak wiadomo, mężczyźni również są wrażliwi (co według gender nie skreśla ich z bycia męskim) i kobiety uwielbiają sport (co też nie czyni z nich według gender mniej kobiecymi).
    Zatem chodzi o to, że posiadając szerszy niż stereotypowo wachlarz cech nie stajemy się mniej mężczyznami czy kobietami, jakimi jesteśmy.
    doceń 51
    0
   • El sol 94
    21.11.2013 19:53
    Gender nie uczy niczego . "Uczyć" tzn. wpajać jakieś treści, które albo są praktyczne i dlatego mogą się w życiu przydać, albo są zgodne z ogólną moralnością, etyką, jak zwał tak zwał. Tymczasem ta pseudoideologia nie jest ani konieczna do życia, ani pożyteczna w jakikolwiek sposób, a jej zwolennicy wykrzywiają rzeczywistość aby udowodnić że ma jakiś sens.
    Ciekawe jak waleczne, półnagie feministki poradziłyby sobie kilometr pod ziemią w kopalni, albo w hucie na wytopie? Zaczęłyby obrzucać tortami facetów?
    doceń 27
    0
   • jesienna
    23.11.2013 18:57
    jesienna

    gender to płeć kulturowa

    (nie ma się czego bać!)


    a zajęcia "gender" mają na celu (a przynajmniej powinny mieć)  uświadomienia tego, że płeć oprócz oczywistego aspektu biologicznego ma też (ale nie wyłącznie!) aspekt kulturowy

    jakie aspekty są niezmienne (te związane z biologią) a jakie podlegają zmienności wraz z kulturą i od kręgu kulturowego zależą

     i to jest ten "zdrowy rdzeń" gender
    (nie wylewajmu dziecka z kąpielą!)


    jak najbardziej zasadne jest pytanie w jakim wieku dzieci powinny być "uświadamiane" co do kulturowego aspektu płci

    nie jest dobrze to robić zbyt wcześnie - gdy kształtuje się tożsamość płciowa dziecka w ramach kultury w jakiej żyje (czyli gender właśnie), dziecko poczuje się zdezorientowane - oczekuje jasnych i prostych przejazów

    zbyt późno też nie jest to dobrze - naraża dziecko na przesiąkanie stereotypami na temat płci co ogranicza  jego rozwój

    To wymaga głebokiego namysłu, dyskusji i wysoce wykwalifikowanych, doświadczonych nie będących ideologami ekspertów

    obrażanie się na "gender" rozumiane jako zaznajamianie dzieci z kulturowymi aspektami płci nie jest dobrym pomysłem

    mamy dwa nieufne, uprzedzone do drugiej strony wrogie obozy - które przypisują drugiej stronie najgorsze intencje, starają ośmieszyć czy sprowadzić do absurdu poglądy drugiej strony, radykalizujące swoje poglądy  - to droga do nikąd

    * słowa "stereotyp" używam w ścisłym znaczeniu - cytuję za słownikiem 

    uproszczony, schematyczny, nieprawdziwy pogląd na temat osób, grup, stosunków społecznych ukształtowany na podstawie niepełnej lub fałszywej wiedzy, utrwalony, odporny na argumentację  i trudny do zmiany.

    doceń 50
    0
   • Brawo jesienna!
    23.11.2013 19:14
    FANATYZM TO CHOROBA!
    Podchodźmy do wszystkiego zdroworozsądkowo, czyli po prostu zastanawiajmy się (niestereotypowo) nad życiem... :)
    doceń 50
    0
   • Do Michała Obrębskiego
    24.11.2013 09:08
    Czyja jest ta definicja? Pana?
    doceń 50
    0
  • fsn
   21.11.2013 22:58
   Hm, w takim ujęciu cała filozofia jest nam niepotrzebna do życia. I sztuka. No chyba, że są prawomyślne (czyt. katolickie) wtedy zapewne uznają je Państwo za pożytecznę. A resztę saplić.
   doceń 50
  • cillin
   24.11.2013 00:43
   Dziwne, nigdy od córki nie wymagałem podania piwa, nie wstydzę się zmywania garów - pierwszy raz słyszę, że jak nie powiemy dzieciom jaka może być ich płeć kulturowa czy jakakolwiek inna (termin sam w sobie jest bezsensowny) to znaczy, ze tak właśnie będzie wyglądać stereotypowa polska rodzina. Ja nie znam, żadnej takiej, hmm, może należę do tych "nowoczesnych" i "postępowych"?
   doceń 15
 • aaa
  21.11.2013 12:23
  Głosowali na partie miłości to mają, zapomnieli dodać, że miłości z odchyleniami od normy oraz z instruktarzem od kołyski.
  doceń 48
  • ysuk-san
   21.11.2013 12:38
   A co ma do tego partia na jaką ktoś głosował? Przecież w tekście było ewidentnie napisane, ze to UE finansuje przedszkola pod warunkiem ze kształcenie będzie zgodne z odpowiednia ideologią.
   doceń 36
   • MarcinOkroj
    21.11.2013 17:22
    MarcinOkroj
    otoz ma bardzo duzo bo po pierwsze aprobuje ow program a nawet utrzymujac specjalna MINISTRE, ktora pilnuje programu ¨Rownosciowe przedszkole¨. Zastanwiam sie tylko czy naprawde o tym nie wiesz czy tylko udajesz.
    doceń 28
    0
   • aaa
    22.11.2013 15:35
    Nic nie dzieje się przypadkiem, niedawno w akcji ogólnopolskiej usuwano zajęcia dodatkowe w godzinach obowiązkowego pobytu dzieci, oficjalnie po to, żeby nie dzielić dzieci na lepsze, których rodziców stać na płacenie za angielski czy judo i gorsze, których nie stać. Teraz wiadomo czemu przeszkadzały te zajęcia - brakowało godzin na obowiązkowe, fundowane przez unie, więc nie przekraczające kosztu ustawowego pensum lekcje gender w przedszkolu. Tyle kłamstw i kombinacji, widać strasznie komuś zależy i się bardzo stara.
    doceń 14
    0
  • ysuk-san
   21.11.2013 12:41
   A co ma do tego partia na jaką ktoś głosował? Przecież w tekście było ewidentnie napisane, ze to UE finansuje przedszkola pod warunkiem ze kształcenie będzie zgodne z odpowiednia ideologią.
   doceń 40
  • Wiesz, że nie masz racji
   22.11.2013 19:36
   Proszę nie kłamać!
   Bóg widzi wszystko!
   Kłamstwa i szykany są karalne!
   doceń 50
 • Dolores
  21.11.2013 12:51
  Warto pamiętać, że nawet jeżeli przedszkole zrezygnuje z tego programu, to dalej wychowawczyniami będą te osoby, które zdecydowały się takie zajęcia prowadzić. Problem tkwi głębiej. Warto przyjrzeć się, i piszę to bardzo poważnie, jak formowani są studenci pedagogiki i edukacyjnych "podyplomówek", czego są tam uczeni i przez kogo.
  doceń 46
  • Program?
   23.11.2013 21:22
   Wszyscy mówią o jakimś programie a moim skromnym zdaniem żadnego programu nie ma. Każdy z programów wg. którego są prowadzone zajęcia w szkołach przy przedszkolach jest ogólnie dostępny na internecie. Można w każdej chwili się z nim zapoznać. Programu gender nigdzie nie ma. To jest tylko pewne pojęcie a nie żadna teoria spiskowa przeciwko człowieczeństwu.
   doceń 47
   • Pranie mózgu
    24.11.2013 09:15
    Ci wszyscy, co piszą o jakimś programie gender, to chyba mają załączone pranie mózgu w swoich głowach hihihihihiih
    doceń 48
    0
   • owieczka_
    24.11.2013 10:15
    @Program?

    Możesz zerknąć na stronę
    wsumie.pl/rodzina/73272-takie-eksperymenty-odzieraja-dzieci-z-godnosci#
    doceń 0
    0
   • Na litość boską...
    24.11.2013 10:39
    Proszę nie kłamać!
    Bóg widzi wszystko!
    Kłamstwa i szykany są karalne!
    doceń 48
    0
   • Hym.... ?
    24.11.2013 10:47
    A co to ma wspólnego z naszym przedszkolem?
    Jestem mamą dziecka z tej grupy i wiem, ba! wszyscy wiemy, że takiego, jak w linku, ani żadnych innych programów w przedszkolu nie ma. Poprostu ci trzej rodzice powinni przeprosić za to zamieszanie, jakiego narobili... A nie truć życia innym. I skoro się nie podoba, bo P-13 jest siedliskiem złaaaaaaa (sic!) to po kiego grzyba tak strasznie chcą nadal pozostawać wśród społeczności przedszkolnej? Spadać won!
    doceń 50
    0
   • Co za bzdura!
    24.11.2013 23:59
    Ten program, napewno nie jest realizowany w P-13. Rodzice - czyli, m.in., ja - wiemy, jakie programy tam są realizowane.
    Przestańcie kłamać, bo to wam nie przystoi...
    doceń 49
    0
   • ksaver777
    28.11.2013 02:07
    LINKI DO PROGRAMU
    Naszukałem się - bo nie znałem tytułu w końcu znalazłem ten program na jednej ze stron promujących homoseksualizm (to tak na marginesie).
    Program jednakże (na szczęście) - jeśli już ktoś wie jak się nazywa - można znaleźć i w innych miejscach. Należy wpisać w google: rownosciowe przedszkole program pdf Pod koniec są scenariusze lekcji - również o słynnym Kopciuszku w wersji męskiej itp.

    Natomiast dla tych, którzy chcą poczytać więcej materiałów http://www.maleprzedszkola.pl/Pobieralnia

    Choć może ten program pozornie wydaje się nieszkodliwy jednak osobiście nie wysłał bym dziecka na ten program - ponieważ za strategią gender (a nawet ideologią) która jest tu realizowana oprócz rzeczy dobrych (np. szanowanie i równe traktowanie kobiet i mężczyzn itp.) w rzeczywistości również promuje środowiska LGBT lub LGBTQ (Lezbijki Geje Biseksualiści Transeksualiści Queer) i również uczy, że powinni oni mieć RÓWNE prawa we wszystkim co każdy związek małżeński (np co do adopcji dzieci itd.)... a nawet aktywiści idą dalej - chcą sankcjonowania wielu rodziców dla jednego dziecka... Więc akurat ten program w moim odczuciu wprowadza zamieszanie.
    Na koniec polecę jeszcze portal PCh24.pl - nowy ciekawy portal na którym znalazłem wiele interesujących i konkretnych informacji a nawet nagrania video i konferencje dotyczące gender. W kontekście całej rozmowy o edukacji dzieci polecam link: http://www.pch24.pl/szkola-dewiacji-i-patologii,14502,i.html?fb_action_ids=607789225943781&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.UpT2E6vXYPo.like&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B"607789225943781"%3A368962193207814%7D&action_type_map=%7B"607789225943781"%3A"og.likes"%7D&action_ref_map=%7B"607789225943781"%3A".UpT2E6vXYPo.like"%7D
    doceń 3
    0
 • Kasa
  21.11.2013 12:52
  Unia daje pieniądze i wymaga indoktrynacji. Jeśli wam płacimy to chcemy abyście byli łatwi do manipulacji, wynarodowieni, chcemy mieć nad wami władzę - w końcu nic nie jest za darmo
  doceń 44
  • Oto przykład stereotypu
   24.11.2013 09:18
   I właśnie takie myślenie nazywamy stereotypowym...
   doceń 50
 • west
  21.11.2013 13:04
  Czy mój rozum mnie myli, czy mamy do czynienia z oczywistą dyskryminacją.
  Coś takiego powinno zostać zgłoszone do konkretnych instytucji. Chociażby do Rzecznika Praw Dziecka i Prokuratury.

  To początek niebezpiecznej drogi, na jaką wszedł beztrosko personel owego przedszkola.
  Potem będzie tak:

  http://3obieg.pl/stop-homodyktaturze

  Dlatego już teraz warto poprzeć taką akcję:

  http://www.stopdyktaturze.pl/
  doceń 29
  • JacekNowak
   21.11.2013 17:42
   JacekNowak
   Rzecznik Praw Dziecka ma inne, poważniejsze problemy na głowie. Musi ratować dzieci przed klapsami, a nie zajmować się jakimś tam demoralizowaniem przedszkolaków czy mordowaniem nienarodzonych chorych dzieci. Klaps, o, to jest prawdziwy problem dla RPD.   doceń 19
  • raczej manipulacja
   23.11.2013 21:13
   W sumie czytając ten artykuł doszedłem do wniosku, że poza tymi trzema wybitnie stereotypowymi rodzinami reszta rodziców jest delikatnie mówiąc pewna, że ich dzieciom nie dzieje się żadna krzywda. Gdyby było inaczej sprawa już dawno rozwiązana była by w inny sposób. Cała ta afera zapewne ma na celu oczernienie pewnych osób lub odwrócenie uwagi od rzeczywistego problemu, którego na razie nie znamy. Odnoszę wrażenie, że ci zaszczuci rodzice są jedynie marionetkami w rękach osoby, która w wywołaniu tej afery ma jakiś interes
   doceń 50
   • Święte słowa
    24.11.2013 09:20
    Brawo!!!!
    doceń 50
    0
 • Michał
  21.11.2013 13:38
  Oddając syna do przedszkola wszystko z nimi ustalę. Zapytam, czy wdrażają gender w postaci tzw. "przedszkola równościowego". Jeśli odpowiedzą, że tak - idę szukać dalej. Natomiast w przypadku oszukania mnie - podam ich do sądu i nagłośnię sprawę. Media o tym milczą, ale jak tylko zacznie to wychodzić nie utrzymają już tego w ryzach i wybuchnie skandal. Polacy nie chcą genderyzacji ich pociech. Już mieliśmy kiedyś "czerwone harcerstwo", a Niemcy - indoktrynację w Hitlerjugend. A teraz "tęczowi khmerzy" próbują tworzyć wzorem Korei Północnej (tj. od przedszkola) istną "lewacką hitlerjugend". Ale opakowaną w pozornie atrakcyjną dla niewtajemniczonych etykietkę: "zgodne z wytycznymi UE i WHO".
  doceń 46
  • aaa
   22.11.2013 12:41
   Żeby podać do sądu trzeba żądać oświadczenia na piśmie od przedszkola, że nie prowadzą tego programu. Wtedy jest dowód, że działali wbrew woli rodzica.
   doceń 36
   • Program?
    23.11.2013 21:26
    Kto z Was widział ten program?
    Proszę wkleić linka do niego bo z chęcią go przeczytam... Każdy z programów edukacyjnych w Polsce jest ogólnie dostępny w internecie.
    No chyba, że go nie ma to nikt linka nie wklei... Pożyjemy zobaczymy
    doceń 50
    0
   • Asia
    24.11.2013 09:24
    :) Nie widać żadnych odpowiedzi... <tik-tak>
    doceń 50
    0
 • Gebdr?Bunt rodziców
  21.11.2013 14:01
  Dziś trzeba walczyć o swoje dzieci.Ja stanowczo się opowiadam za wolnością sumienia.Jak Pani X chce to niech swoje dzieci wychowuje w duchu jakim chce.Ja synka wychowuję w duchu katolickim i nie dam ZBURZYĆ tego co już udało mi się mu przekazać.
  doceń 31
  • pikobello234
   25.11.2013 09:57
   vo udało Ci sie przekazać? a może to co udało Ci sie mu siłą wpoić? bo wiadomo dziecko jest małe i nie ma możliwośći poznania czegoś innego i dowiedzenia sie czegoś innego a nie tylko "katolickiego" ? pomyślałaś nad tym?
   doceń 50
  • Michał
   25.11.2013 13:27
   Jestem ciekaw kto Cię "minusuje"... Przecież opowiadasz się za wolnością sumienia. Tak mogą robić tylko zwolennicy LGBT, którzy chcą niszczyć maleńkie umysły. I jeszcze bezczelnie posługują się słowem "tolerancja".
   doceń 1
 • Anatol Katol
  21.11.2013 14:09
  Ciekawe jak w bajce o Kopciuchu wygląda finał? Być może tak: Kopciuch szczęśliwy przetańczył cały wieczór z księciem, a umykając przed północą zgubił pantofelek. Książę gdy zauważył, że Kopciuch gdzieś wyparował jął go szukać po całym królestwie tatusia. Naiwna macocha Kopciucha podrzucała księciu swe córki nie wiedząc, że płeć żeńska budzi w następcy tronu wstręt. Wreszcie odnalazł Kopciucha i założyli szczęśliwy związek partnerski, a król ze zgryzoty wpakował sobie kulę w głowę, bo nie mógł na to poróbstwo i koniec swojej dynastii patrzeć.
  doceń 29
 • hmm
  21.11.2013 14:13
  Na role, to mogłyby się zamienić te "genderowe panie przedszkolanki" - najlepiej z babciami klozetowymi. Byłoby to z pożytkiem dla dzieci, bo te panie mające tak niewdzięczną pracę, na pewno mają więcej mądrości w głowach...
  doceń 25
 • Arek
  21.11.2013 14:17
  Zabrakło pytania do Pani Katarzyny Fojcik... Jakim prawem usunięto dzieci z przedszkola. To Pani DYREKTOR powinna polecieć za taki numer!
  doceń 36
  • agata
   22.11.2013 15:23
   Chłopie,weź najpierw się dowiedz na temat tego co jest w tym przedszkolu. Rozmowy z P. Dyrektor nie ma a taka była przeprowadzona! Więc jak się na kogoś chce głupoty pisać to właśnie napisali!! Nie wzięto pod uwagę pozostałych 22. rodziców, którzy mieli całkiem odmienne zdanie. Nie ma żadnego GENDER w tej placówce. Zrozumcie to!! A rodzice tych dzieci sami dali wypowiedzenie umowy.
   doceń 50
  • monika
   22.11.2013 18:12
   Z tego co mi wiadomo to rodzice tych dzieci dali wypowiedzenia a nie,że zostali wyrzuceni przez p.dyrektor chociaż wyborem książek przez p.dyrektor też jestem zniesmaczona,nie rozumiem po co czterolatkom taka wiedza,tak samo jak nie rozumiem po co tym dzieciom takie książki:"Gdybym był dziewczynką" i "Gdybym była chłopcem" boże czego to teraz uczą w tych przedszkolach-włos się na głowie jeży !!!
   doceń 12
   • Pozory mylą...
    22.11.2013 19:43
    Nie należy oceniać książki po jej okładce. To chyba każdy głupi wie...
    To tak, jakby ludzi oceniać po ubiorze...
    Żal!
    doceń 50
    0
   • jesienna
    24.11.2013 13:36
    jesienna

    Naprawdę uważasz, że dzieci powinny się nad tym zastanawiać? Naprawdę nie powinny wiedzieć jakie cechy jakie kulturowa wiąże z płcią?

    "Mam dłuższe włosy i spinki we włosach bo jestem dziewczyką, gdybym była chłopcem nosiłabym krótkie włosy."

     

    Uważasz taką wiedzę za zbędną.

    Uważasz taką wiedzę za szkodliwą?

     
     

    doceń 50
    0
   • Pozory mylą...
    24.11.2013 16:25
    Dlatego właśnie NIE NALEŻY OCENIAĆ KSIĄŻKI PO OKŁADCE :)
    Cieszę się, że ktoś jeszcze, wśród tu obecnych, jest tego samego, co ja, zdania :)
    doceń 49
    0
   • monika
    24.11.2013 16:31
    Nie uważam taką wiedzę za zbędną,ani za szkodliwą-uważam za nieodpowiednią dla czteroletnich dzieci,tym bardziej,że książki o których mowa są przeznaczone dla dzieci od 7 lat !!!
    doceń 9
    0
  • monika
   22.11.2013 20:34
   do pozory mylą...

   czasem owszem mylą,ale słyszałam od jednej z matek,która widziała owe książeczki co w nich było i podtrzymuję to co napisałam wcześniej-
   uważam,że czterolatkom taka wiedza,że chłopcy mogą nosić sukienki,malować się,nosić długie włosy itp.jest niepotrzebna lepiej jakby się zaczęli uczyć literek lub cyferek...
   doceń 12
   • Pozory mylą...
    22.11.2013 22:36
    No gratulacje, nie ma to jak "jedna baba drugiej babie..." Oglądanie książeczek, to jednak nadal nie to samo, co czytanie.
    doceń 49
    0
   • JacekNowak
    23.11.2013 11:42
    JacekNowak
    Tak się składa, że czterolatkowie zazwyczaj jeszcze nie umieją czytać, tylko oglądają. Te książki miały trafić do przedszkolaków, a nie do wytrawnych czytelników.
    doceń 7
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 12:05
    do JacekNowak
    Dlatego właśnie - dopóki dzieci nie nauczą się czytać same - czytają im dorośli... :)
    Więc bez obaw :) Dorośli z pewnością czytając dzieciom doskonale pokazują im, że pozory jednak mylą...
    doceń 49
    0
   • JacekNowak
    23.11.2013 13:01
    JacekNowak
    Bez obawy? Ja jednak mam spore obawy, bo w jaki sposób mogą dzieciakom tłumaczyć treść książek osoby, które nie wahają się rozprowadzać wśród dzieci tego typu "dzieła"?
    doceń 7
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 15:27
    do JacekNowak
    jakiego typu "dzieła"? Niestereotypowe? Uczące tolerancji i szacunku do Innych?
    Ciemność widzę, ciemność...
    doceń 50
    0
   • JacekNowak
    23.11.2013 18:03
    JacekNowak
    @Pozory mylą... "Ciemność widzę, ciemność... "

    Warto więc zapalić światło. W świetle lepiej widać, co jest uczeniem tolerancji i szacunku, a co deprawacją.

    Z 1 Listu świętego Jana:

    "Bóg jest światłością,
    a nie ma w Nim żadnej ciemności.
    Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo,
    a chodzimy w ciemności, kłamiemy
    i nie postępujemy zgodnie z prawdą."
    doceń 9
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 19:46
    do JacekNowak
    To, że "kłamiecie i nie postępujecie zgodnie z prawdą" - to wiemy. Dobrze, że jeszcze się przyznać potraficie. Ponoć lepiej późno, niż wcale...
    doceń 49
    0
  • Na Boga!
   23.11.2013 01:27
   do Arek
   "Pani DYREKTOR powinna polecieć za taki numer" - ??? ... Skąd w katoliku bierze się tyle nienawiści? Bo Pani na zajęciach nawiązała do innych kultur i pokazała ilustracje Szkota czy Araba? Za to ksiądz, który uczy religii w szkole w Michalowie mógł rozprowadzać zdjęcia pornograficzne z udziałem dzieci i nadal uczy w szkole i opiekuje się grupą ministrantów?????????????
   Ludzie!!!! Przebudźcie się!
   http://www.fakt.pl/ksiadz-skazany-za-zdjecia-z-nagimi-dziecmi-nadal-uczy-w-szkole-,artykuly,429307,1.html
   doceń 48
  • jakataka
   23.11.2013 14:28
   Takim prawem, że przedszkole realizuje program a rodzice dzieci się na taki nie zgadzaja.{Proste
   doceń 47
  • Wątpię, że to prawda!
   23.11.2013 15:13
   Jeśli niektórzy mogą w żywe oczy rzucać oszczerstwa i nazywają siebie katolikami, to jeśli naprawdę myślą, że wierzą w Boga to język powinien im kołkiem stanąć w gębach jak pójdą w niedzielę do Komunii Świętej!
   doceń 46
  • Karina
   25.11.2013 10:27
   To nie dyrektorka wyrzuciła te dzieci tylko rodzice sami dali wypowiedzenia.
   doceń 47
 • Piotr Olszewski
  21.11.2013 14:42
  Pani dyrektor nie wiedziała... ,
  Wiecie Państwo - żygać się chce.
  Postęp od podstępu różni się tylko jedną literką ...
  Ile razy tłumaczyć! Ile razy tłumaczyć!?
  "Postęp to nie kategoria moralna. Jest postęp ku pożytkowi ludzkiemu idący i taki, który do zguby wiedzie".
  Gender jest po(d)stępem szkodliwym - rzekłbym zwyrodnialczy.
  doceń 26
  • Literka
   23.11.2013 01:17
   Jak tak dobrze Pan liter(k)uje to powinien Pan również wiedzieć, że - jeśli już - to "rzygać", a nie "żygać"
   Zapewne Pana edukacja była postępowa...
   doceń 50
  • Mirosław F.
   23.11.2013 21:39
   Należało by stanąć teraz przed dziećmi, którzy doświadczyli dyskryminacji z rąk innych rówieśników choćby z powodu innego koloru ubrania niż reszta klasy i powiedzieć im, że tak ma być bo nauka tolerancji i szacunku do innego człowieka jest po(d)stępem.
   Panie Piotrze niech obieca Pan wszystkim tutaj, że osobiście pojedzie Pan do Tomka dziewięciolatka ze Święciechowy i powie mu Pan, że to dobrze, że wyśmiewający się z niego i dyskryminujący go koledzy dobrze a nawet bardzo dobrze zrobili, że włożyli mu pisak w odbyt przez co omal nie stracił życia. Bo widać przez kategorie moralne wyznawane przez Pana takie zachowania dopuszczają.

   Zastanówcie się Państwo ile na co dzień mamy przypadków dyskryminacji innego człowieka oraz nie poszanowania jego zdrowia czy życia w Polsce. Odpowiednia edukacja nowych pokoleń może temu zapobiec. Trzeba uczyć szacunku oraz wpajać dzieciom że wszyscy ludzie są względem siebie równi!!!!!!
   doceń 49
 • tjz6
  21.11.2013 14:49
  Ci, którzy myślą, że ideologia genger to promowanie równego traktowania w obowiązkach domowych są naiwni jak dziecko we mgle. I jak słyszę wypowiedzi "nowoczesnych " rodziców, że cóż w tym złego, że synek nauczy się sam prasować sobie koszulę to ręce mi opadają. Kochani rodzice, wysilcie się trochę, poczytajcie, poprzeglądajcie programy edukacyjne genger, poczytajcie książeczki przeznaczone do "edukacji" waszych dzieci. Może Was oświeci. Oby Was oświeciło! Bo jak nie, to za kilka lat wokół nas będą zamiast mężczyzn i kobiet, bliżej niezidentyfikowane obiekty bez tożsamości, bez przyszłości, bez sensu.
  doceń 31
  • Bardzo proszę
   23.11.2013 21:44
   bardzo proszę o wklejenie tu linku do konkretnego programu nauczania, który jest stosowany w równościowych przedszkolach.
   doceń 50
   • Hehe
    24.11.2013 09:29
    i tutaj również ciszaaaaa....
    doceń 50
    0
   • jesienna
    25.11.2013 12:56
    jesienna
    Brak odpowiedzi jest wielce znaczący .....


    - nikt tu nie wie jak edukacja gender jest prowadzona w praktyce (w tym ja). nikt nie zna chociażby celów edukacyjnych, konspektów do zajęć.

    Ja wiem czym edukacja gender jest w swoich założeniach i wiem, że jest potrzebna.


    Nie mam wiedzy jak to wygląda w praktyce w skali kraju, w różnych grupach wiekowych


    być może to co wychodzi poza "zdrową" edukację gender, jej wynaturzenia to wyłącznie epiozody, być może to jest echne - NIE WIEM


    - trudno wyrabiać sobie zdanie na podstawie doniesień prasowych (np. z GN)- można się spodziewać, że są zmanipulowane - nie może być inaczej jak z góry zakłada się, że edukacja gender to samo zło i potem szuka faktów, dla poparcia z góry przyjętej tezy.

    doceń 50
    0
 • anna
  21.11.2013 15:34
  Brawo ODWAŻNI !!!
  Nie dajmy się następnej bzdurnej ideologii , która z nauką nie ma nic wspólnego .Przeżyliśmy
  ,,kobiety na traktorach '' przeżyjemy i to .Szkoda tylko tych , którzy ulegną i ich dzieci.A ,,światłe " nauczycielki - no cóż ,
  każda epoka ma swoich IDIOTÓW .
  doceń 23
  • Piotr Olszewski
   21.11.2013 18:53
   No tak, ma Pani zupełną rację. Tylko mnie to właśnie tych małych nieodżałowalnie szkoda. Wie Pani, mamy z żoną takie aspiracje, żeby wychować synka na mężczyznę (żeby szanował kobiety, był rycerski i żeby potrafił panować nad sobą) i mam takie marzenie, że spotka kiedyś księżniczkę (pełną kobiecego wdzięku, ciepłą, szanującą siebie jako kobietę i wymagającą ,ale tak po kobiecemu a nie feministycznie, tego szacunku względem siebie od niego) i naglę słyszę o takim gender i zdaję sobie sprawę, że ten mój syn to spotka jakąś rycerkę (i co? będą się w swojej relacji tak prześcigać kto bardziej męski? to jaką ostoją dla mężczyzny będzie taka kobieta? To oczywiście też jest analogicznie w drugą stronę. Jak kobieta ma się czuć bezpiecznie przy zniewieściałym facecie?). Wie Pani skrzywieni będą nie tylko Ci, którzy przejdą ten magiel, ale też Ci co będą obok nich albo na ich drodze.

   Z serdecznym pozdrowieniem.
   doceń 15
   • jesienna
    24.11.2013 13:26
    jesienna
    Obawiam się, że możesz wychować ludzi nie umiejących się dostosować do zmieniających się warunków, a jak się dostosują - nie będących w stanie tego faktu psychicznie udźwignąć.


    Jak mąż "księżniczki" zachoruje ciężko i przyjdzie jej zakasać rękawy i zabrać się do ciężkiej roboty (być może fizycznej) oraz wziąć odpowiedzialność za rodzinę to stanie się głeboko nieszczęśliwa i umniejszona w swojej kobiecości (kobieta sprzątająca klatki schodowe to raczej już nie "księżniczka").

    A mąż, ten rycerz to miał ją podziwiać, chronić i bronić będzie głęboko nieszczęśliwy i umniejszony w swej męskości.

    Nie trzeba choroby.


    A jak sytuacja na rynku pracy będzie taka, że on nie będzie w stanie być tym na którym opiera się byt materialny rodziny z powodu niskich zarobków i bezrobocia (tak może się zdarzyć - nikt nie jest w stanie przewidzieć trendów na rynku pracy kilkanaście czy kilkadziesiąt lat naprzód) a ona z racji swoich umiejętności będzie swoją pracą wnieść duży, decydujący, albo wręcz jedyny wkład w utrzymanie rodziny

    to oboje będą głeboko nieszczęśliwi

    - ona jako "księżniczka", której w tej sytuacji trudno grać swoją rolę, przeżywająca dramat, że staje się "niekobieca"

    on jako "rycerz" który nie sprostał swojej roli i staje się "niemęski".

    Rzeczywistość zmienia się bardzo szybko i te zmiany jeszcze bardziej przyspieszą


    - to co kiedyś było wyposażeniem dzieci w jakiś kompas, który ułatwiał im orientację w życiu
    teraz traktowane zbyt sztywno i zasadniczo może być w przyszłości ogromnym balastem, który sprawi, że życie, które może okazać się trudne będzie jeszcze trudniejsze...

    Nie mam pojęcia jak dokladnie wygląda Twoje wychowanie - (księżniczka i rycerz to raczej "hasła" za którymi coś więcej się kryje) - przy tak nikłej wiedzy nie mam prawa go oceniać.

    Wkazuję tylko na niebezpieczeństwa
    wychowywania dzieci do "tradycyjnych ról"


    - to miało dużo sensu, gdy rzeczywistość wokół miała cechy stabilności, dzisiaj zmienia się i to często nieprzewidywalny sposób (nie sposób przewidywać co będzie).

    To o czym wiadomo, że na pewno się dziecku przyda to duża elastyczność w pełnieniu ról społecznych - bo nie ma nic bardziej pewnego niż coraz większa zmienność.

    doceń 50
    0
 • gut
  21.11.2013 15:54
  Nie ma żartów!
  doceń 9
 • Agnieszka
  21.11.2013 16:01
  Mieszkam we Francji, gdzie wprowadza sie ten sam projekt do klas przedszkolnych. Tu bez ogrodek dzieci w przedszkolach (wszystkich) beda czytac ksiazeczki : "ksiezniczka i ksiaze" gdzie ksiaze wciele sie w ksiezniczke, a ksiezniczka w ksiecia; "Jasiu ma dwoch tatusiow" "Ania ma dwie mamusie", ktore kochaja sie, jak mama i tata; "Moj tatus robi sobie makijarz". Nie ludzmy sie, ze ideologowie zatrzymaja sie na tych paru przedszkolach do ktorych przemycane sa po cichu "nowinki".
  doceń 30
  • Ania
   22.11.2013 07:23
   We Francji to może i dobrze, jak popatrzymy na skalę emigracji i wyliczymy z tego procent zwolenników szariatu, to ideologia gender staje w obronie kobiet bardziej niż politycznie poprawni rządzący tym krajem.
   doceń 44
   • Damian
    22.11.2013 07:50
    Aniu, propagowanie homoseksualizmu czy metatropizmu nie ma nic wspólnego z obroną kobiet przed szariatem. W moim przekonaniu ideologia gender i równościowe przedszkole to nic innego jak wychowywanie dzieci na transwestytów.
    doceń 9
    0
   • jesienna
    23.11.2013 21:08
    jesienna
    Zupełnie nie rozumiesz o co w tym chodzi (nie mówię o wynaturzeniach w prowadzeniu edukacji ale o zdrową edukację "gender")

    chodzi o to by dzieci bawiąc się w zamianę ról (dzieci powinny dokładnie wiedzieć, że to zabawa, jeżeli nie wiedzą - to wychowawcy popełniają jakiś błąd) uczyły się odróżniać płeć biologiczną od płciu społecznej

    i zdobywały wiedzę o tym jakie cechy w naszej kulturze przypisywane są mężczyznom a jakie kobietom


    - chodzi o zrozumienie kodów kulturowych związanych z płcią i to jest wiedza cenna

    dzięki temu mogą być w sposób świadomy a nie poprzez powielanie stereotypu kobiety-kobiece, mężczyźni męscy

    (pytanie czy wiek przedszkolny to jednak nie zbyt wcześnie jak na taką wiedzę)


    mówienie, że to wychowywanie dzieci na transwertytów to nieporozumienie

    doceń 48
    0
 • Monika
  21.11.2013 16:37

  Znalazłam stronę na której w ramach zbliżających się świąt :) można aktywować za darmo internet LTE w telefonie sami zobaczcie :) we24.pl
  doceń 0
 • kazik
  21.11.2013 16:56
  Nie pisze tego bo jestem wielkim fanem Kaczora ale jezeli następne wybory przegra prawica to SLD,PO oraz "wszelkie ruchy" doprowadzą w latach 2015-2019 do wprowadzenia w zycie prawa które w skrócie mówiąc rozbije rodzinę i zdemoralizuje dzieci i młodzież. To nie przypuszczenia, to 100 % pewne że homoseksualisci bedą mogli adoptować dzieci, za krytykę gander,homoseksualizmu i wielu innych dewiacji będą potęzne kary finansowe a lekkie narkotyki beda w legalnej sprzedaży.Nie wspominam o innych mega idiotyzmach. Taka bedzie "stara Europa" i część swiata i taka bedzie Polska jeżeli ludzie będą wierzyć że Tusk sie do tego nie posunie i zagłosują na jego partie albo SLD.
  doceń 12
 • Włodek
  21.11.2013 17:20
  Jakie to przerażające że dotyczy to osób które zakładają normalne i jedyne rodziny które jak sama nazwa wskazuje mają naturalną zdolność rodzenia dzieci. Jak dwie osoby tej samej płci nie są w stanie przyjąć życia to jak mogą i dlaczego chcą swoje pomysły ćwiczyć na rodzinach zapewniających trwanie ludzkości. Pani dyrektor postępowa niech sobie pomyśli jaki to postęp będzie jak wszyscy się zdżenderują i nie będzie nowych urodzeń. Ciekawe gdzie wtedy będą pracowały panie przedszkolanki.
  doceń 11
 • zibim5
  21.11.2013 17:27
  o utopii w tej ideologi można się dowiedzieć z norweskiego materiału video gdzie taka ideologia jest na siłę promowana - jakie są tego efekty i czy są dowiecie się między innymi z tego materiału http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
  doceń 10
  • Fryderyk
   22.11.2013 09:33
   Zibim5 dzięki za link, film obejrzałem nic dodać nic ująć. Dla mnie najważniejsze jeszcze jest to, że film potwierdził moją teorię, że skrót "prof." znaczy zwykle "profesor", ale coraz częściej znaczy też "profan". Ps. Ten gościu z kolczykiem w uchu wydawał mi się pederastą, a ta lady w dżinsach z obciętymi na chłopca włosami wyglądała na lesbijkę.
   doceń 1
  • Piotr Olszewski
   22.11.2013 12:27
   Dziękuję za film. Jest świetny.
   doceń 1
  • operator
   22.11.2013 16:07
   Nie wierzę że jest człowiek który po tym 39 min. filmie bedzie uważał że wyznawcy tej ideologii mają równo po sufitem, tym bardziej że film nakręcono przez Norwegów gdzie jakoby jest taka równość płci.
   Zibim5 GENIALNE!
   • niebieskoocy
    23.11.2013 21:47
    Gorąco polecam również Państwu zapoznanie się z filmem dokumentalnym pt. "niebieskoocy" Bardzo dobrze ukazuje problem dyskryminacji ze względu na pozornie nic nie znaczącą cechę fizyczną i to co jest z nim związane
    doceń 1
    0
  • west
   25.11.2013 09:58

   zibim5

   Film naprawdę jest świetny.

   Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy to podobny film powstałby u nas. Twórca od razu w programie Liska Hytruska zostałby obwołany katolibem. W świetle tego filmu widać wyraźnie, że gender powinien zwać się nieco inaczej - genderopatia.

   Gołym okiem widać, że  gender to kolejne zwycięstwo idei nad rozumem.

   Argumenty genderopatów są tak śliskie i pozbawione podstaw naukowych, że poza mocno naciąganą teorią brak w tym wszystkim jakichkolwiek uczciwych naukowych podstaw  jako punktu oparcia.

   W  bogatych państwach widać nie mają na co wydawać pieniędzy skoro finansuje się z kieszeni podatników takie oczywiste marnotrawstwo . W naszych polskich warynkach z pewnością nie ma miejsca na takie głupie wydawanie publicznych pieniędzy.

   Ktoś może powie: Unia dała. Zapytam zatem: a kto dał Unii ??

   doceń 4
  • west
   25.11.2013 10:06
   Zapomniałem w poprzedniej zapytać o pewną oczywistość. Dlaczego wszystkie zwolenniki genderopatii ( celowo używam rodzaju nijakiego)dla uwiarygodnienia swej teorii i postawy występują ZAWSZE w strojach odpowiednich dla własnej biologicznie płci a jednocześnie próbują z innych robić wariatów ?
   doceń 5
 • aneta
  21.11.2013 17:52
  Nasza historia już zna takie innowacyjne ideologie, które to miały być "nowoczesne", by isć z duchem czasu i tak narodził się marksizm i inne. Hitler, Stalin czy inni zbrodniarze też mieli innowacyjne pomysły,tylko czy one były dobre? Błagam was ludzie zacznijcie myśleć!!!!!! Za komuny jak działała propaganda, to ludzie chociaż byli mądrzejsi i nie dawali tak sobą manipulować nie to co niektórzy dzisiaj...niestety:( Proszę tylko o to by niektórzy zaczęli używać rozumu i włączyli troszkę krytycznego myślenia!!! nie wszystko co "nowoczesne" jest dobre, a już na pewno nie gender!!!!
  doceń 10
  • Wojtek
   23.11.2013 12:11
   Powiedz, że żartujesz. Jak ktoś inteligentny może wyciągać tak idiotyczne wnioski? No chyba, ze powtarzasz głos Twoich pasterzy od 7 boleści.
   doceń 46
 • Verdi
  21.11.2013 17:55
  Dziś diabeł ma na imię Gender...
  • anty
   24.11.2013 15:45
   dziś diabeł chodzi w spódnicy, którą wszyscy zwiemy sutanną...
   doceń 46
 • kaja
  21.11.2013 17:58
  Prawie pięćdziesiąt lat temu w szkole podstawowej nasza wychowawczyni prosiła nas żebyśmy zgłaszali w szkole jeżeli nasi rodzice słuchają radia Wolna Europa. Z tego co wiem i pamiętam nikt tego nie zrobił. Ja pomyślałam wtedy tylko, ze "nasza Pani" dziwnie się zachowuje i przestałam jej na 100% ufać a na mojego tatę słuchającego Radia Wolna Europa patrzyłam jak na bohatera i wiedziałam, ze tego nie trzeba opowiadać. DZIECI SA MĄDRE, KIERUJĄ SIĘ POCZUCIEM LOJALNOŚCI W STOSUNKU DO RODZICÓW !!! Trzeba z nimi rozmawiać i uświadamiać, ze są ludzie inaczej myślący ale my mamy nasze tradycje, kulturę o długiej historii sprawdzona przez wieki; jesteśmy jej pewni i z nią szczęśliwi. Opieramy się na wartościach, budujemy nasze życie jak dom na solidnych fundamentach! Nie lękajcie się :)
  doceń 21
 • Marek
  21.11.2013 18:13
  Ważny tekst, dla wsyzstkich rodziców!
  Zwłaszcza dwa dni po wyborze nowej minister edukacji...

  Współcześnie, aby skutecznie reagować należy tworzyć akcje na portalach społecznościowych ponieważ dysksje na portalach obejmują dosyć wąską grupę odbiorców.
  doceń 10
 • ElaM
  21.11.2013 18:30
  Aktualnie co najmniej kilkadziesiąt dzieci na Śląsku zbiera pieniądze na leczenie, a miliony wyrzuca się na takie bezsensowne projekty.
  Za te pieniądze mozna by uratować nie jedno dziecko!
  doceń 18
 • Anioł
  21.11.2013 18:56
  Co za bzdura!
  Równość płci zapewnia nam nawet konstytucja RP, więc to nie żaden wymysł UE. Kompletnie nie rozumiem tego wielkiego kłamstwa i gniewu, jakim karmi kościół biednych ludzi, którzy faktycznie mogą nie wiedzieć o co chodzi. To nieuczciwe. A przecież wystarczy rozmawiać. Niestety żaden kapłan nie zapytał, w jaki sposób realizuje się projekt w placówce... od razu zrzuciliście swoje bomby krzywdząc niewinnych ludzi. A dzieci - które są w tym wszystkim najważniejsze: może właśnie powinno się je wychowywać w duchu równości i tolerancji, ucząc akceptacji wobec innych kultur, innej wiary. Bo trzeba przyznać - nie tylko dzieci katolickie uczęszczają do naszych szkół.
  Poza tym - może gdyby dzieci wychowywały się wiedząc, że mają równe prawa - zapobieglibyśmy przemocy domowej, dominacji patriarchatu, którego tak bardzo broni kościół.
  Bo o co chodzi w tym genderze? Mianowicie - jest to równe podejście do chłopców i dziewczynek, przejawia się w obalaniu stereotypów nt. wykonywania zawodu, bycia katem i ofiarą, bycia wrażliwym, czy przedsiębiorczą. Gender mówi o tym, że nie rodzimy się "infantylne" jako kobiety i "bezwzględni" jako mężczyźni. Gender mówi, że nasze cechy charakteru zależą od wychowania, wykształcenia i kultury. Nikt tutaj nie podważa płci biologicznej, pokazuje się tylko, że facet również może być wrażliwy, a kobieta - inteligentna.
  To nic złego że chcemy równości, którą gwarantuje nam prawo polskie.
  Co do rzekomej "seksualizacji" - jest to oczywisty nonsens wynikający z bardzo nieudanej nadinterpretacji, za który kościół powinien przeprosić swoich wiernych.
  doceń 48
  • MichałObrębski
   22.11.2013 00:49

   Drogi Aniele!

   Pod komentarzem, jaką udzieliłeś (-aś?) na temat mojego wpisu zabrakło opcji odpowiedzi, więc odzywam się dopiero tutaj.

   Tylko Ci się wydaje, że wiesz, czym jest gender.

   Ma on Z POZORU wyglądać na nastawiony na równość i tolerancję, w praktyce jednak jest przyczółkiem do szerzenia bałaganu w postaci rozmycia tożsamości seksualnej ludzi i wraz z homoseksualizmem wciskającym się wszędzie jest NIE DO POGODZENIA nie tylko z chrześcijaństwem (judaizmem zresztą też), ale także ze zdrowym rozsądkiem. Doświadczenia z zagranicy nie pozostawiają wątpliwości, że za nieśmiałymi "zabawami" dla dzieci pódą następne "śmiałe" kroki, jak np. "odważne sceny erotyczne" na gejowskim filmie promowanym ostatnio niestety przez "Rzeczpospolitą".

   Za gender i homo stoi lobby, które tworząc poput na własne usługi NIE POPUŚCI - inaczej straci pracę. "Eksperci" i wykładowcy gender to poza tym ludzie sami zwichrowani, którzy nie mogąc się uporać z własnym problemem, próbują wmówić światu, a zwłaszcza samym sobie, że patologia jest normą.

   A że patologia jest patologią - atanowi o tym pośrednio, tak, Kościół, ale bezpośrednio natura. A z naturą raczej wygrać trudno.

   Od patriarchatu i męskiej dominacji się odczep, i to czym szybciej tym lepiej. Służą on mężczyznom, ale także kobietom. Czemuż to? Ano przy Twoim pierwszym razie - kto był na górze: mężczyzna czy kobieta?

   Aha! Jeszcze jedno, Aniele. Jako instytucja nie kościół, ale Kościół.

   Pozdrawiam.

   Michał Obrębski

   • jesienna
    23.11.2013 21:39
    jesienna
    To wszysko prawda.

    Nic nie dzieje się bez przyczyny,

    jedną z przyczyn jest to że katolicy oddali problemetykę "gender" w takie ręce -

    wybrali
    _naśmiewanie się z "gender", _karykaturyzowanie "gender"
    _straszenia "gender"

    zamiast uprawiania edukacji "gender" po swojemu
    tak było prościej

    odpuscili temat :(

    a edukację "gender" da się robić po katolicku i trzeba ją robić (i zaryzykuję twierdzenie, że wiekszość katolickich rodzin dzieci spotykają się z gender)

    jeżeli dziecko wie, że babcia nie pracowałą zawodowo, piekła ciasto i cerowała dziadkowi skarpetki a mama żyje inaczej pracuje zawodowo, ciasto kupuje się w cukierni a skarpetki podarte wyrzuca do kosza
    i przez to nie przestała być kobietą

    to doskonale widzi zmienność ról płciowych, że to co kobiece i męskie związane jest chociażby z warunkami życia

    dobra edukacja "gender" pozwalałaby zrozumieć przeszłe i obecne płciowe role społeczne związane z płcią
    oraz kierunki w jakim one ewoluują i umożliwiałaby człowiekowi odnalezienie się w tym (co jest coraz trudniejsze - szybko się świat zmienia)

    to się dało mądrze, rozsądnie zrobić
    no, ale prościej było przyprawić "gender" diabelski ogon i rogi...

    (ciąg dalszy nastąpi;)
    doceń 50
    0
   • owieczka_
    24.11.2013 09:35
    @jesienna

    Na portalu Fronda ukazał się ciekawy artykuł pokazujący podobieństwa dwóch ideologii: marksizmu i genderyzmu i co z tego wynika dla katolika. Cytuję:
    "Głównym celem obu ideologii jest przywrócenie stanu pierwotnego (kiedyś było to społeczeństwo bezklasowe, a dziś płeć nieokreślona). Zatem, jeśli chcemy ten stan przywrócić, to najpierw trzeba zniszczyć to wszystko, co stworzyło i podtrzymuje w istnieniu cztery klasy społeczne (dla marksistów) i dwie płcie (dla genderystów). A tym, co je podtrzymuje, jest tradycja i kultura (obecnie chrześcijańska, dlatego jest wycinana). Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ tym, co umacnia tradycję i kulturę jest… religia. A więc, jeśli chcemy dokonać rewolucji i rozbić te całe domino oraz przywrócić stan pierwotny, należy najpierw podporządkować, a następnie zniszczyć religię, która jest przecież „opium dla mas” i „ostatnim bastionem zacofania”, a wtedy tradycja i kultura całkowicie będzie nasza. Tak, w wielkim skrócie, prezentuje się ideologiczna taktyka.

    W świetle tego wszystkiego, co zostało dotychczas powiedziane, chyba jasnym jest, że jakiekolwiek próby uczciwego dogadania się z genderyzmem niewiele przyniosą. Wystarczy, chociażby, przypomnieć sobie, jak wyglądały rozmowy z marksistami (czy komunistami) i jakie było ich stanowisko wobec wiary i katolików. Zresztą, trudno, żeby było inne, skoro tamten system, podobnie jak ten, odrzucał istnienie sfery ducha, nadprzyrodzoności (czyli także duszy ludzkiej i Boga), a koncentrował się jedynie na tym, co cielesne, na materii. Wiara była czymś zbędnym, wręcz szkodliwym.

    A czy można stworzyć katolicką odmianę genderyzmu? Może niektórzy chcieliby, za pomocą dialogu, niejako „ochrzcić” gender na naszym polskim gruncie i w taki sposób osiągnąć jakiś kompromis. Jednak wystarczy wrócić pamięcią do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego, który również, początkowo, próbował stworzyć katolicką, polską odmianę marksizmu. Kiedy w 1953 roku został uwięziony, zrozumiał, że to jest niemożliwe. „Historia nauczycielką życia” – to chyba wystarczająca odpowiedź." Ks.Rafał Kaniecki "Czy istnieje możliwość stworzenia katolickiej odmiany genderyzmu"

    Pracuję od wielu lat w przedszkolach i znam kilkudziesięciu nauczycieli przedszkolnych. Jest to środowisko, gdzie nauczycielki są osobami (w przytłaczającej większości) zdroworozsądkowymi i na nowinki genderyzmu wzruszają ramionami określając je jednym słowem: GŁUPOTA. Znają się na rozwoju dzieci, same mają dzieci i wiedzą, że niewielki procent dzieci to chłopcy mało chłopięcy (spinki we włosach, zabawy z dziewczynkami zamiast przepychanki z chłopakami itp.) oraz dziewczynki tzw. chłopcule, które bawią się przeważnie z chłopakami w ich typowe zabawy. Nikt z tego afery nie robi, nie przykleja do tego ideologii, nauczycielki uznają, że rozwój dziecka jest uwarunkowany w dużej mierze komponentą biologiczną odnośnie płci(m.in. chodzi o poziom testosteronu u dziecka przed urodzeniem), co chcieliby zanegować np. "naukowcy" genderyści w Norwegii. Natury jednak oszukać się nie da i w związku z tym większość dziewczynek jest dziewczęca, a większość chłopców jest chłopięca i tyle. A z chłopcul wyrastają często wspaniałe matki, dyrektorki lub inżynierki, a z chłopców bawiących się lalkami czuli tatusiowie i dobrze.

    I wszystko byłoby ok. gdyby nie pieniądze z Unii, które nęcą lub nie, dyrektorów przedszkoli. Od ich decyzji bowiem wiele zależy, bo Unia daje kasę, ale i wymaga realizowania projektów równościowych. A rodzice mogą je "przyklepać" z niewiedzy lub obawy o miejsce dziecka w przedszkolu.
    doceń 7
    0
 • anetasss
  21.11.2013 18:58
  Nasza historia już zna takie innowacyjne ideologie, które to miały być "nowoczesne", by isć z duchem czasu i tak narodził się marksizm i inne. Hitler, Stalin czy inni zbrodniarze też mieli innowacyjne pomysły,tylko czy one były dobre? Błagam was ludzie zacznijcie myśleć!!!!!! Za komuny jak działała propaganda, to ludzie chociaż byli mądrzejsi i nie dawali tak sobą manipulować nie to co niektórzy dzisiaj...niestety:( Proszę tylko o to by niektórzy zaczęli używać rozumu i włączyli troszkę krytycznego myślenia!!! nie wszystko co "nowoczesne" jest dobre, a już na pewno nie gender!!!!
  • Maciej
   24.11.2013 16:01
   heh :)
   Za komuny ludzie byli mądrzejsi? Niestety z tym zgodzić nijak się nie mogę. Propaganda ma na celu "upośledzenie" społeczeństwa i zrobienie z niego ciemnej masy pełnej strachu i troski o swój los w momencie nie podporządkowania się. Ciemnotą i zacofaniem lepiej i łatwiej się rządzi.
   Prawdą jest, że czasy komuny były innymi czasami czy lepszymi czy gorszymi to już zależy od konkretnych przypadków. Mi żyło się zdecydowanie lepiej.
   W komunie podobało mi się również to, że ludzie byli sobie równi. Nikt nie miał nic albo wszyscy mieli to samo. Tamte czasy spajały społeczeństwo i tworzyły z ludzi nie tylko społeczności ale również rodziny.
   Można było liczyć na drugiego człowieka jak na siostrę czy brata, przez tyle lat nawet nie musiałem zamykać drzwi do mieszkania i nikt mnie okradł. Teraz jest tylko zazdrość i zawiść, brat bratu jest wrogiem... a ludzie zamiast się jednoczyć to wynajdują sobie coraz to bardziej błahe powody do walki ze sobą i kłótni...
   doceń 11
   • zapytanie
    10.03.2019 11:02
    "w komunie ludzie byli sobie równi" ??
    doceń 37
    0
 • anetasss
  21.11.2013 19:08
  Nasza historia już zna takie innowacyjne ideologie, które to miały być "nowoczesne", by isć z duchem czasu i tak narodził się marksizm i inne. Hitler, Stalin czy inni zbrodniarze też mieli innowacyjne pomysły,tylko czy one były dobre? Błagam was ludzie zacznijcie myśleć!!!!!! Za komuny jak działała propaganda, to ludzie chociaż byli mądrzejsi i nie dawali tak sobą manipulować nie to co niektórzy dzisiaj...niestety:( Proszę tylko o to by niektórzy zaczęli używać rozumu i włączyli troszkę krytycznego myślenia!!! nie wszystko co "nowoczesne" jest dobre, a już na pewno nie gender!!!!
  doceń 16
 • El sol 94
  21.11.2013 19:50
  I to właśnie przykład na naruszanie zasady państwa neutralnego światopoglądowo! Miało to być państwo które nie faworyzuje żadnego wyznania, tymczasem państwowa placówka zmierza w kierunku ideologii jednoznacznie wrogiej chrześcijanom. Dlatego warto kontrolować wszystko co nam podają. Lepiej być zacofanym wierzącym niż nowoczesnym Apostatą.
  doceń 13
 • Raf
  21.11.2013 20:29
  Niestety, panie Przemysławie Kucharczaku, napisał pan artykuł, który jest prymitywny. Nie ma pan pojęcia, czym jest gender. Uprawia pan zwykłą szulerkę.
  doceń 47
 • obywatelRP
  21.11.2013 20:37
  Polecam na you tube wklikać gender equality paradox ciekawy film demaskujący ideologię gender
  doceń 6
 • Postępowy radykał.
  21.11.2013 20:57
  Ludzie opamiętajcie się. Nie poprawiajcie natury. Kobieta - MATKA, mężczyzna - OJCIEC. Tak było od zawsze i tego nie wolno nam zmieniać. Ja i moje trzy siostry i brat zostaliśmy wychowani przez niepracującą zawodowo MATKĘ i ciężko pracującego OJCA. Masza czwórka dzieci też zostały wychowane jak ja. Matka i ojciec to najlepsi wychowawcy, nauczyciele, psycholodzy, ideały itp. dla dziecka. Przyjrzyjcie się w swoim otoczeniu rodzinom gdzie najważniejsza dla rodziców jest ich praca a nie dobro dzieci oraz rodzinom gdzie matka nie pracuje zawodowo. porównajcie zachowanie tych dzieci. Wnioski wychodzą po porównaniu kilku rodzin. Rodzice dla swojej kariery poświęcają swoje dzieci kilka tygodni po urodzeniu, mamusia zamiast podać swojemu skarbowi najwspanialszy pokarm ze swojej piersi podaje dziecku pseudo mleko w proszku, oddaje najcenniejszy skarb życia w ręce obcej osoby i idzie robić karierę. Matka moich dzieci też robi karierę, ale dzieci są dorosłe. Swoim zachowaniem, inteligencją nie ustępują tym rówieśnikom od tych matek i ojców dla których kariera była ważniejsza niż dobro ich dzieci.
  doceń 16
 • C
  21.11.2013 23:45
  Amerykańskie koncerny tytoniowe w latach siedemdziesiątym bądź osiemdziesiątych dysponowały badaniami socjo - psycholigicznymi z których wynikało, że jeżeli obywatel przed 15 rokiem życia nie zapali papierosa to prawdopodobnie nigdy w życiu już nie zapali. Ruszyła więc cała machina marketingowa mająca na celu zmuszenie do zapalenia papierosa jak najmłodszych bo to gwarantowało im zyski na lata.
  doceń 4
 • Poirytowany
  21.11.2013 23:57
  Gender nie jest wcale tak innowacyjną teorią jak się Państwu wydaje i również nie ma nic wspólnego z płcią biologiczną (sex), jak jestem z Panów napisał ("Z czasem amerykańscy lewicowcy rozszerzyli go na płeć, świadomie nie używając istniejącego słowa "sex", chyba po to by uniknąć skojarzenia z "rozrywką" i współżyciem fizycznym.") Również w teoriach gender nie chodzi o homoseksualizm czy robienie z kobiet mężczyzn czy mężczyzn z kobiet, gender nie jest też transseksualizmem, czyli przebieraniem się mężczyzn za kobiety i kobiet za mężczyzn (tym akurat zajmuje się Queer). Przytaczam te kilka informacji teoretycznych, gdyż mam wrażenie, że wiedza osób z Urzędu Miasta decydujących się na ten projekt („Pisząc „gender”, mieliśmy na myśli tylko prawo kobiet i mężczyzn do równego traktowania i ich równy dostęp do zatrudnienia, do edukacji”) nie objęła całości problemu interpretowania terminu „gender” a zarazem narastającego zagrożenia czyhającego na naszych niewinnych przedszkolaków. Teoriami gender i tym co komu siedzi w głowie powinni zajmować się dorośli w pełni ukształtowani i świadomi rozdźwięku między tym co czujemy a tym jakie zachowanie narzuca nam społeczeństwo, a nie małe dzieci. Przecież chłopcu nigdy by nie przyszło ot tak do głowy założenie spódniczki czy pomalowanie paznokci (ewentualnie jeśli naśladuje swoją matkę/ siostrę w kwestii zwykłej przebieranki, nie przesiąkniętej poszukiwaniem własnej kobiecej tożsamości, a jeśli tak to rośnie tutaj mały transwestyta, który pragnie być kobietą w społecznym znaczeniu i spełniać jej role i być akceptowanym jako kobieta ). Niestety z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn widzianych w oczach społeczeństwa jako równe jednostki, osobowości, które łamią zasady ogólnie przyjętych zachowań kobiecych/ męskich – widok kobiety z młotkiem nikogo już nie dziwi, panów przedszkolanków też już spotykamy, więc tak czy owak gender jest obecne również w naszej kulturze. Niestety pod przykrywką gender ktoś robi totalną sieczkę z mózgów współczesnych ludzi, wciskając też w to homoseksualizm, transwestytyzm i inne. Bo przecież lepiej brzmi „gender” a nie „edukacja homoseksualna, czyli mam dwie mamy” tudzież zajęcia pod tytułem „jak zostać prawdziwym transwestytą”. Nie są winni ludzie koordynujący ten projekt, bo ich intencje były dobre, gdyż wierzyły w prawdziwy termin, ale osoby zajmujące się tym tak zwanym tutaj gender potraktowały zagadnienie nazbyt szeroko i mam wrażenie tutaj potężnej manipulacji, bo przecież na gender się zgodzimy, nie ma w tym nic złego, ale jaki polski rodzic zgodzi się, aby jego dziecko uczono o gejach i transwestytach?
  doceń 50
  • MichałObrębski
   22.11.2013 14:38

   Jest Pan zapewne pełen dobrych intencji, ale dwie rzeczy chciałbym dodać.

   Gender jest i będzie wstępem do homo, bo obie ideologie dążą do podkopania tożsamości seksualnej i zanegowania tradycyjnych wartości. Mają więc wspólny cel. I, jak wspomniałem powyżej, stoją za nimi lobby tworzące swój własny popyt.

   Inne powiązanie terminu gender z płcią widoczne jest w języku; nowomowa poprawna politycznie używa właśnie gender w znaczeniu płeć (= sex), szczególnie w tekstach urzędowych i formularzach. W języku innym niż angielski tego zjawiska nie spotkałem.

   Pozdrawiam.

   Michał Obrębski

   • Poirytowany
    22.11.2013 15:15
    Proszę podać literaturę na temat kwestii, że gender jest wstępem do homo oraz "dąży do podkopania tożsamości seksualnej i zanegowania tradycyjnych wartości" - chętnie poszerzę swoją wiedzę.
    Jak już wspominałem gender stało się pojemnikiem do którego wpycha się również zagadnienia dotycząc homoseksualizmu i transseksualizmu,które de facto nie są elementem składniowym gender. Mówiąc "ziemniak" każdy może wrzucić tam również i "buraki", ale to nie znaczy, że w pierwotnym znaczeniu ziemiak miał coś wspólnego z burakami, ale ktoś niecnie wykorzystał niewiedzę społeczeństwa i kreuje ziemniaki na buractwo. Również pozdrawiam.
    doceń 48
    0
   • jesienna
    24.11.2013 19:45
    jesienna
    Nie - w gender absolutnie nie chodzi o podkopanie tożsamości seksualnej a jedynie o jej zrozumienie (świadomość jej dwóch istotnych składników - biologicznego i kulturowego).

    Taka wiedza jest waż na dla świadomego doświadczania swojej tożsamości płciowej.

    To co się tu opisuje to jakieś wynaturzenia gender (nie wiem na jaką skalę rzeczywiście mają miejsce a na ile powstają w wyobraźni tych, dla których slowo "gender" to synonim szatana)
    doceń 47
    0
 • obiektiv
  22.11.2013 00:37
  Z całą tą "filozofią gender" trzeba bardzo ostro walczyć. Ten artykuł zmobilizował mnie aby otwarcie wśród moich znajomych sprzeciwiać się wszystkiemu co jest z tym i podobnymi tematami związane. Nie ma innej możliwości, ja chcę żyć w normalnym świecie, gdzie facet jest facetem a kobieta kobietą i na żadne odstępstwa od tej normy się nie zgadzam!!! Brawo dla rodziców którzy stanowczo się zbuntowali, popieram Was całym sercem!!!
  doceń 5
 • hania
  22.11.2013 05:54
  Dyrekcja i nauczycielki zaakceptowały taki program i takie książki,więc one chyba uważają,że to Ok ?
  Ciekawe czy swoje dzieci też by chciały uczyć takich rzeczy ?
  doceń 15
  • ttt
   23.11.2013 14:44
   "takich rzeczy"?... "taki program"?... Widać same konkrety. Ktoś to jest chyba dobrze poinformowany (buhahahahaa) Prawda? ;>
   doceń 46
   • hania
    24.11.2013 09:19
    Nie widzę tu nic śmiesznego,więc nie wiem co ttt tak rozbawiło,bo tak rozumiem to buhahahahaa,myślę,że najbardziej zainteresowani czyli rodzice tych dzieci doskonale wiedzą o co chodzi,jaki miał być program i jakie miały być książeczki dla tych dzieci...i nie widzę sensu opisywania tego problemu szczegółowo !
    doceń 12
    0
   • Program?
    24.11.2013 09:37
    Proszę o link na ten program, z chęcią zajrzę.
    doceń 47
    0
   • hania
    24.11.2013 09:56
    Niestety nie jestem w stanie podać panu tego linka,bo nie wiem,gdzie można go znaleźć,przypuszczam,że nawet jeśli taki był w internecie to teraz pewnie został usunięty bądź zmodyfikowany.
    Moja siostra,która ma dziecko w tej grupie,widziała ten program i te książki pt:GDYBYM BYŁA CHŁOPCEM I
    GDYBYM BYŁ DZIEWCZYNKĄ na jakimś zebraniu i też specjalnie nie była z takiego wyboru zadowolona,tym bardziej,że książeczki te jak i program mówił o zamianach płci,ponadto książeczki te są przeznaczone jak tu gdzieś na forum wyczytałam dla dzieci od 7 lat,więc tym bardziej nie rozumiem wyboru takich książeczek dla tych maluchów.
    doceń 12
    0
   • ttt
    24.11.2013 10:09
    nie szkodzi, na szczęście inni wiedzą, że nie ma żadnych "programów gender" w P-13 :)
    doceń 46
    0
   • do hania
    24.11.2013 10:13
    I jak rozumiem, odesłanie książeczek również jej nie zadowoliło?
    doceń 45
    0
   • hania
    24.11.2013 11:40
    Proszę czytać ze zrozumieniem,napisałam tylko,że nie była zadowolona z wyboru tych książeczek,a z odesłania książeczek owszem jest zadowolona jak większość rodziców z tej grupy.
    doceń 12
    0
   • do hania
    24.11.2013 16:38
    no więc...? o co chodzi? skoro książeczki odesłano?
    doceń 46
    0
  • do hania
   24.11.2013 16:43
   i wzajemnie - czytaj ze zrozumieniem haniu, bo z nikąd nie wynika, że 'ttt' albo 'Program?' to panowie. I pamiętaj, oceniając innych zawsze należy zacząć od siebie...
   doceń 45
   • hania
    25.11.2013 09:33
    Nie wiem czemu ma znowu służyć to pytanie,bo tak jak ktoś już wcześniej zauważył-jest to bezcelowa dyskusja,krążąca w błędnym kole,ale napisze to jeszcze raz,już ostatni.

    TAK ODESŁANO - PRZECIEŻ NAPISAŁAM TO JUŻ WCZEŚNIEJ !!!

    i z tego faktu jak już też to wcześniej napisałam większość rodziców w tym moja siostra jest zadowolona.
    Jak już również pisałam nie mam nic do dyrekcji ani do wychowawczyni,nie nasyłam na nikogo prasy,telewizji,nie oddaje spraw do sadu-zastanawiałam się jedynie czym kierowała się dyrekcja zamawiając te książeczki dla tych czterolatków,bo jednak zostały one zamówione i były już w przedszkolu !!!
    Nie napisałam,że te książki są ogólnie złe,po prostu uważam( i znowu to powtórzę-jak i większość rodziców od tych dzieci)że książeczki te są nieodpowiednie dla 4-latków,tym bardziej jak wcześniej też już pisałam książki te są przeznaczone dla dzieci od 7 lat.
    doceń 7
    0
   • do hania
    27.11.2013 21:34
    zbytnio uogólniasz. Żenada.
    doceń 46
    0
  • do. hania
   24.11.2013 16:48
   Piszę powyżej ponieważ pod postem który chciałbym skomentować nie ma takiej opcji.

   Zaczynamy niestety krążyć w błędnym kole. Każdy mówi o jakimś programie, którego notabene nikt nie widział. Program widmo... Nigdzie nie można go zobaczyć ani przeczytać. Zaczynam coraz bardziej wierzyć w to, że ów program jest tylko wymysłem rodziców zaszczutych przeciwko P-13
   Przecież wszystkie programy nauczania dopuszczone przez MEN do stosowania w Polsce mają swój numer ISBN czyli są zatwierdzone przez ministerstwo i są udostępnione do wglądu chociażby na internecie

   hmmmmm

   doceń 45
   • hania
    24.11.2013 17:26
    Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ja wyrazilam tylko swoje.
    I zeby bylo jasne, zarowno ja jak i moja siostra nie mam nic do dyrekcji ani do wychowawczyni, jedynie nie rozumiem wyboru tych ksiazek dla 4-latkow, ksiazki owszem zostaly odeslane, jednakze fakt jest faktem, ze zostaly wczesniej zamowione,a ja nadal bede obstawac przy tym, ze ksiazki od 7+ niekoniecznie sa odpowiednie dla 4-latkow.Jesli ktos uwaza inaczej to ok.-ile ludzi tyle opinii.
    Jesli urazilam kogos pisząc Pan to przepraszam i zapewniam, ze nikogo tu nie oceniam i dziekuje za rade, mam nadzieje, ze autor badz autorka tez trzyma sie tej dewizy.
    doceń 10
    0
   • do hania
    24.11.2013 18:14
    Faktem jest to, że wyrażając swoje zdanie zawsze opieram je na konkretach.
    doceń 44
    0
   • hania
    24.11.2013 19:46
    Prosze mi wierzyc, ze ja tez, po raz kolejny pisze, ze moja siostra widziala i przegladala te ksiazki i nie byla zadowolona z takiego wyboru dla swojego 4-letniego synka.
    doceń 10
    0
   • do hania
    24.11.2013 20:51
    ale książeczki odesłano, czy tak?
    doceń 42
    0
   • hania
    27.11.2013 21:37
    tak, odesłano. Wiem, że dzieci tych książeczek też nie widziały, tylko rodzice. Ale tak dla zasady, troje z nich postanowiło, że zniszczy te przedszkole i jak do tej pory - całkiem nieźle im to wychodzi...
    doceń 8
    0
   • do hania
    30.11.2013 14:23
    w końcu prawdę gadasz... no ale lepiej późno niż wcale :)
    Jak to kiedyś ktoś ładnie wymyślił: "Kłamstwo ma krótkie nogi..."
    I tu już powoli zaczyna to być widoczne.
    Jaką bronią walczysz, od takiej giniesz!
    Pozdrawiam
    doceń 43
    0
 • intervojager
  22.11.2013 07:50
  Gender to utopia. Wystarczy poczytać w wikipedii o podobnych eksperymentach pod hasłem "kibuc". majgorsze iż gender propaguje się za pieniądze podatników. Więc po co płacić podatki, gdy pieniądze z nich pochodzące są w ten sposób marnotrawione?
 • życzliwy
  22.11.2013 09:54

  Kto chce wychować dziecko na Annę Grodzką, niech dalej nie czyta. -
  to zdanie dyskwalifikuje autora tego tekstu jako dziennikarza. To czyste chamstwo, chyba że autor jest przyjacielem pani Grodzkiej i zna jej historię to wtedy jest to tylko brak wychowania i nietakt. Nie wypada w "Gościu" w ten sposób pisać. Niestety coraz więcej w "Gościu" tego rodzaju podtekstów. Polecam trochę więcej profeasjonalizmu!!!!!!!!!!!!!!!

   

   

  doceń 46
  • MarcinOkroj
   22.11.2013 11:10
   MarcinOkroj

   a ja zyczliwie zycze @zyczliwemu wiecej czytania ze zrozumieniem zamiast zarzucania chamstwa innym. Otoz sformulowanie wychowac dziecko na Anne Grodzka nie ma de facto nic wspolnego z osobista historia imc Anny Grodzkiej / Krzysztofa Begowskiego (osoba ta cierpi na chorobe klasyfikowana przez DSM4 jako ICD-10 a jedynym znanym leczeniem tego stanu jest korekta plci). Mozna natomiast tak pokierowac rozwojem mlodego czlowieka, aby wypaczyc u niego tozsamosc plciowa oraz tzw.  (ang.) maternal and parental patterns. Efekt moze przypominac stan psychiczny Anny Grodzkiej przez zabiegiem, czego nikomu nie zycze ani ja, ani zapewne sama Anna Grodzka. 

    

   PS. Naprawde polecam troche wiecej profesjonalizmu!!!!!!!!!!

   doceń 7
  • aaa
   22.11.2013 12:35
   Ależ w artykule jest wszystko a najlepszym porządku, co by nie mówić przypadek Anny Grodzkiej to głębokie zaburzenie psychofizyczne. A każdemu rodzicowi zależy na zdrowiu dziecka.
   doceń 12
  • MichałObrębski
   22.11.2013 14:46

   Nic podobnego.

   Anna Grodzka nie robi ze swojej płciowości tajemnicy i poza tym jest osobą publiczną. Zaś Pana zarzut do profesjonalizmu dziennikarskiego czy braku kultury ma się nijak.

   Pozdrawiam.

   Michał Obrębski

   doceń 5
 • grzesm77
  22.11.2013 11:15

  Ideologia gender to jedno z zagrożeń, dla naszych dzieci. W Sejmie trwają prace pod przewodnictwem p.Palikota o wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej w przedszkolach i szkołach.  Debata ma się odbyć w grudniu nad tym projektem. Do edukacji mają być wprowadzone książki wydawnictwa "Czarna Owca". W książkach tych zawarte są treści które uwłaczają ludzkiej godności, sprowadzając ludzi do egoistów, którzy zaspokajają swoje potrzeby kosztem własnym lub innych (jedna z grafik przedstawia nagą kobietę na kżyrzu z koroną cierniowąna głowie). Apeluję o wysyłanie do Marszałka Sejmu petycji o wycofanie się tego projektu.

  doceń 7
 • a.
  22.11.2013 11:22
  Feminizm to by się przydał w krajach arabskich,tam kobiety mają przechlapane tam kobieta może oberwać od męża,nie mieć prawa głosu.
  doceń 50
 • nn
  22.11.2013 15:59
  Jestem ogromnie poruszona rozdmuchaniem sprawy przez kilku rodziców. Sama mam 3 rok dziecko w tym przedszkolu i przyznaję iż oskarżenia pod adresem dyrekcji nie mają nic wspólnego z prawdą. Dlaczego można bezkarnie oskarżac ludzi oddanych szczerze dzieciom i ich rodzicom. Współczuję!!!!
  doceń 46
  • ja również
   23.11.2013 22:06
   Również mam dziecko w tym przedszkolu i śmieszy mnie cała ta sytuacja. Ludzie komentujący ten artykuł nie mają pojęcia co tak naprawdę się tam dzieje. Cała ta afera jest wyssana z palca a zarówno placówka jak i ludzie w niej pracujący są niesłusznie oskarżani o rzeczy których po prosu nie ma!!!
   Treść tego artykułu niestety nie została opisana w sposób obiektywny i widocznie komuś zależy na tym aby tak było.

   Mnie też zależy na moim dziecku i dokładnie sprawdziłam co się dzieje w tym przedszkolu.

   Zarówno ja jak i reszta rodziców pozostałych dzieci jesteśmy za P.13 Od długiego czasu znamy P. Dyrektor oraz nauczycieli tego przedszkola i wiemy, że żadna krzywda się naszym dzieciom nie stanie!!!

   Ludzie postronni powinni bardziej zaznajomić się z tym tematem zamiast słuchać plotek i troszkę je ubarwiając posyłać je dalej.
   doceń 47
   • Iwona
    25.11.2013 10:39
    W artykule czytam,że jedną z osób,która,że tak powiem rozdmuchała tą sprawę jest pani,której mama pracuje już od lat w tymże przedszkolu,więc chyba powinna znać p.dyrektor że tak napiszę od podszewki...
    a tu takie pomówienia...wstyd.
    doceń 45
    0
 • Liza
  22.11.2013 16:32
  Widze ze polityka NWO wdziera sie na sile szczegolnie do krajow chrzescijanskich. To jest bardzo dobra proba aby rozdzielic wiernych od niewiernych prawu Boga. Polska zaliczala sie do krajow chrzescijanskich ale to nie znaczy ze 100% Polakow jest chrzescijanami. Wrota piekielne sa bardzo szerokie i wielu przez nie przejdzie. Moja rada jest prosta wybierz droge ktora przyniesie ci zycie a nie unicestwienie ale kazdy ma swoj rozum i wolna wole. Faszerowanie dzieci diabelskimi cukierkami nie pojdzie na zdrowie nikomu.Oni wiedza jak sobie wychowac przyszle pokolenie ktore bedzie latwe do manipulowania i kontrolowania, no i wroci niewolnictwo i upodlenie tych ktorzy wpadna w ich sidla.
  • Na litość boską...
   22.11.2013 19:48
   Proszę nie kłamać!
   Bóg widzi wszystko!
   Kłamstwa i szykany są karalne!
   doceń 49
 • MichałObrębski
  22.11.2013 16:50

  Do Poirytowanego

  Literatura znajduje się w wielu miejscach dookoła. Prac naukowych Panu nie przytoczę; być może są, ja jednak gender i homo nie śledzę, gdyż mnie nie interesują. Ot drażni mnie wciskanie się ich w coraz więcej miejsc dotąd światopoglądowo neutralnych.

  Zabieram głos na podstawie obserwacji świata. Dookoła - chociażby Unia Europejska już ma "instytucje" czy "ekspertów" od "równego" traktowania kobiet, ale nie mężczyzn, gejów i lesbijek, ale nie transseksualnych, ateistów, ale nie wierzących itd.

  Powie Pan może, że chodzi o poszanowanie praw mniejszości, ale niestety nie chodzi. Bo krzywdy wyrządzane mężczyznom, transseksualnym czy chrześcijanom nie tylko nie mają obrońców instytucjonalnych, ale także opisu w mediach. A prawda jest taka, że dzisiejsi męczennicy to niemal wyłącznie właśnie chrześcijańscy mężczyźni.

  I za brak parytetów np. w parlamencie zostaną skrytykowane kraje, w których, jak sam Pan zauważył, prawa kobiet i mniejszości są przestrzegane. Na przykład Polska.

  Zaś co do samego gender - proszę spojrzeć na wpis choćby Agnieszki, mieszkającej we Francji, na tym forum. Mogę też opisać osobiste doświadczenie: moja żona studiowała na jednym z zagranicznych uniwesytetów, gdzie gender był jako przedmiot obowiązkowy w programie (z dyskrecji nie powiem publicznie, gdzie i na którym uniwersytecie). Zdała egzamin, choć wcale nie na piątkę. U pani profesor lesbijki.

  Żałuję, że nie podałem Panu publikacji i autorów. Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

  • Na litość boską...
   22.11.2013 19:51
   Proszę nie kłamać!
   Bóg widzi wszystko!
   Kłamstwa i szykany są karalne!
   doceń 46
 • HanSolo
  22.11.2013 16:56
  "Naczelnik Katarzyna Fojcik w rozmowie z nami przyznaje, że dyrektor Przeszkola nr 13 w Chwałowicach zamówiła książeczki „Gdybym była chłopcem” i „Gdybym był dziewczynką”. – Te książeczki nigdy jednak nie trafiły do dzieci, bo rodzice tego nie chcieli. Zostały zwrócone wydawnictwu – zapewnia."

  - tak właśnie niewinnie sie zaczyna,
  trzeba uważać gdzie Twoje dziecko idzie, RODZICE!
  • Zdecyduj się
   22.11.2013 19:53
   A to źle, że odesłane? Co za bełkot... Żenada
   doceń 47
   • xxx
    23.11.2013 12:58
    No jak by ta trojka rodzicow nie zrobila tego szumu, to by nie zostaly odeslane...
    doceń 48
    0
   • Zdecyduj się
    23.11.2013 13:45
    Szumu narobili już dużo wcześniej, ale jak widać dalej są głodni i żądni, tyle że sami już nie wiedzą, czego ....
    doceń 44
    0
   • xxx
    23.11.2013 16:21
    zgadzam się,że nie potrzebny ten cały szum,prasa,telewizja-można to było załatwić inaczej.
    doceń 37
    0
   • Zdecyduj się
    23.11.2013 19:51
    A z kim się zgadzasz xxx?
    doceń 42
    0
   • xxx
    24.11.2013 10:07
    Zgadzam się z tymi co uważają,że tylko dzięki tej trójce rodziców te książki zostały odesłane,przez to,że zrobili ten szum...jednakże zgadzam się również z tymi osobami które uważają,że Ci rodzice trochę już przesadzili,bo książeczki już dawno zostały odesłane,a Ci rodzice dalej drążą ten temat,nasyłają telewizję,gazety,oddali sprawę do sądu...
    być może masło maślane z tego co napisałam,ale tak to właśnie widzę,to tylko moje skromne zdanie.
    doceń 42
    0
   • Zdecyduj się...
    24.11.2013 10:22
    No właśnie i dalej robią szum, dalej - jak widać są głodni i żądni, tyle że sami już nie wiedzą, czego ....
    doceń 44
    0
 • E.
  22.11.2013 19:28
  Coś Państwu opowiem - autentyczne doświadczenie z mojego własnego życia. Mój brat w dzieciństwie wolał zabawki dziewczęce: bawił się cały czas lalkami, piecykami itp. Ja - nigdy. Za to wolałem towarzystwo koleżanek niż kolegów. Nie biłem się, nie grałem w piłkę, wolałem plotkować z dziewczynkami na kocu. Wybieraliśmy te zabawki samodzielnie, a rodzice i przedszkolanki nie stawiali tamy takim wyborom. Nasz ojciec sprzątał, prał, gotował, zajmował się nami w tych samych czynnościach, co mama.

  Oznaczałoby to, że nasz, a szczególnie brata rozwój psychofizyczny i seksualny powinien zostać zaburzony? W świetle artykułu tak. I co się stało? Obaj wyrośliśmy na heteryków nie mających żadnych problemów z podejmowaniem męskiej roli społecznej, żonatych, podejmujących odpowiedzialność za nasze partnerki. Nie mamy żadnych problemów z identyfikacją płciową.
  doceń 50
  • MichałObrębski
   22.11.2013 19:46

   ... i jesteście Panowie jeszcze jednym dowodem na to, że żadne idee gender (czy homo) nie są potrzebne, bo mamy wystarczającą tolerancję. Przynajmniej w Polsce.

   Ale jesteście też dowodem na co innego: że skoro aktywiści homo i gender działają niepotrzebni, to z własnej inicjatywy działać nie przestaną.

   Pozdrawiam,

   Michał Obrębski

   • Na litość boską...
    22.11.2013 19:55
    Proszę nie kłamać!
    Bóg widzi wszystko!
    Kłamstwa i szykany są karalne!
    doceń 46
    0
   • Na litość boską...
    22.11.2013 19:57
    Proszę nie kłamać!
    Bóg widzi wszystko!
    Kłamstwa i szykany są karalne!
    doceń 46
    0
   • E.
    23.11.2013 18:21
    Hm, widzi Pan, ja wyciągnąłem inny wniosek - to, że byliśmy wychowywani bez pogardy dla ról kobiecych (nikt nam nie mówił "to niemęskie, by się bawić lalkami"), sprawił być może, że dziś szanujemy swoje partnerki, nie opowiadamy szowinistycznych dowcipów, nie uważamy, że coś jest niegodne mężczyzny lub kobiety. Ale wiem z doświadczenia, że wielu facetów tak uważa, opowiadając bzdury o tym, że naturalne u facetów jest zdradzanie a u kobiet - niezaradność życiowa itp. A wiele kobiet, że faceci to muszą być brutale itp. Nawet jeśli działacze środowisk genderowych są niepotrzebni, to na pewno naszemu społeczeństwu potrzebni są działacze promujący kulturę osobistą i poszanowanie płci. Obustronne.
    doceń 48
    0
   • Tak jest!
    23.11.2013 18:56
    I w tym momencie zostało tutaj powiedziane chyba już wszystko.
    Brawo E.! :)
    A tak przy okazji, FANATYZM TO CHOROBA, PRZEBUDŹCIE SIĘ! A jak nie, to nic nie szkodzi, tyle, że na Sądzie Ostatecznym obudzicie się z ręką nie tam, gdzie byście chcieli...
    doceń 45
    0
 • tomek
  22.11.2013 20:40
  Trójka rodziców zrobiła szum,że hej
  a pozostali rodzice zgadzają się z programem no to chyba nie jest tak źle jak to wszystko zostało opisane.
  doceń 44
 • Mirosław F.
  22.11.2013 22:12
  Jestem pewien że zarówno dyrekcja tego przedszkola jak i również nauczyciele NIGDY NIE WYRZĄDZILI krzywdy swoim podopiecznym. Opinię o placówce i osobie wyrabia się przez wiele lat ciężkiej pracy a dzięki kilku pomówieniom można ją bardzo łatwo zszargać. Wszyscy wiemy jak raz puszczona plotka zaczyna żyć swoim własnym życiem niejednokrotnie upiększana przez osoby przekazujące ją dalej i dodające „coś od siebie”. Rodzicie chcieli zrezygnować to zrezygnowali. Przecież skoro taka była ich wola to nikt na siłę tam na siłę nie będzie trzymał. Nikt im lufy przy głowy nie przyłożył. Nie odpowiada im te przedszkole to na miejsce ich dzieci jest jak mniemam wiele innych, których rodzice chcą wychować swoje pociechy na ludzi umiejących poradzić sobie w każdej sytuacji życiowej do czego bez wątpliwości wychowanie w szacunku do drugiego człowieka jest niezbędne!!!!!
  doceń 45
 • monika
  23.11.2013 10:59
  Tak jedna baba drugiej babie przekazala, akurat to byla matka tego dziecka z tej grupy, ponadto babcia tego dziecka pracuje tam na kuchni i tez ponoc widziala te ksiazki.
  • Pozory mylą...
   23.11.2013 11:43
   Ale jednak nie czytała, to tak jakby oglądać film bez głosu... Proszę spróbować - tak dla własnego doświadczenia, co można zrozumieć z książki po oglądnięciu, a co po jej przeczytaniu.
   doceń 44
   • JacekNowak
    23.11.2013 12:55
    JacekNowak
    Co można zrozumieć z książki bez czytania? Dokładnie to, co rozumieją z niej nie umiejące jeszcze czytać dzieci.

    Pozory mylą tylko czasami. Na pozór nieumiejący czytać czterolatek w większości przypadków rzeczywiście czytać nie potrafi i zadowala się oglądaniem książeczek.
    doceń 5
    0
   • monika
    23.11.2013 13:02
    Widze, ze Pan wie lepiej ode mnie czy czytala, czy nie...ale skoro je przegladala to moze jednak i cos przeczytala...???
    doceń 10
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 13:33
    Na szczęście czterolatka od dorosłego różni to, że gdy czegoś nie rozumie to pyta, a dorosły mimo, że nie rozumie to jeszcze zabiera głos w sprawie, której nie zna, dalej upierając się ślepo przy swoim. Ale każdy ma wolny wybór, jak chce myśleć stereotypowo to jego rzecz, ja jednak uważam, że mimo wszystko pozory mylą, a książki nie należy oceniać po okładce... :D
    Nie dziwi nikogo, że dziecko - jeśli okładka się mu nie spodoba - nie bierze książki do ręki. Ale dorosły umiejący czytać, który ocenia po okładce i odkłada na bok przy okazji komentując że to niesmaczne - nawet nie czytając??? Brak słów... I co tu dużo gadać, skoro wychodzi na to, że czterolatki są mądrzejsze od ich własnych rodziców..... Echh.... kompromitacja i tyle!
    doceń 45
    0
 • monika
  23.11.2013 11:06
  Do pozory myla..

  Juz nie wazne kto i gdzie powiedzial, ja osobiscie tych książeczek nie widzialam , ale juz same tytuly mi sie nie podobaja, jak dla mnie jest to macenie w glowach CZTEROLATKOM !!!!
  • Pozory mylą...
   23.11.2013 11:49
   Ot i znów wracamy do punktu wyjścia - nie ocenia się książek po okładkach :)
   Pozory jednak mylą...
   doceń 44
   • monika
    23.11.2013 12:50
    Czasem myla, czasem nie...A tytuly ksiazeczek maja mi sie prawo niepodobac..
    doceń 8
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 13:52
    do monika
    Warto też zastanowić się, czy jak ktoś wygląda inaczej, to również ma prawo się nie podobać?...
    Więcej tolerancji życzę i szacunku do Innych....
    doceń 43
    0
   • monika
    23.11.2013 16:54
    Ponadto przy opisie tych książeczek pisze wyraźnie,że jest przeznaczona dla dzieci od 7 lat !!!
    a my cały czas rozmawiamy o 4-latkach !!!
    doceń 11
    0
   • Pozory mylą...
    23.11.2013 19:56
    Tradycyjnie już... odpowiem POZORY MYLĄ :)
    To, że od 7 to co? To nie wolno bo co, bo 4-latka nie zainteresuje? Tym bardziej więc, nie było moniko potrzeby się tak zamartwiać...
    doceń 44
    0
 • NN
  23.11.2013 11:42
  Gender to nie ideologia tylko nauka, taka sama jak psychologia czy socjologia. Mówi o płci kulturowej czyli jak zmieniają się rolę w społeczeństwie np. kiedyś kobiety nie mogły studiować i wykonywać różnych zawodów, a teraz mogą. Kiedyś mężczyzna nie pomagał w domu, a teraz są mężczyźni którzy biorą urlopy tacierzyńskie.. jak wszędzie są ludzie którzy źle wykorzystują naukę i temu należy się przeciwstawiać ale nie obwiniajmy nauki tylko chorych ludzi.
  doceń 43
  • jesienna
   24.11.2013 12:56
   jesienna
   Niedawno była awantura, o to, że na Katolickim Uniwersyteci Lubelskim na Wydziale Nauk Społecznych wprowadzono wykłady o gender (moim zdaniem bardzo dziwne, że ich do tej pory nie było).

   Zaklopotany rektor KUL-u się tlumaczył przed zgrają "oburzonych" jak uczniak, że wprowadzono te zajęcia, żeby poznać dokładnie przeciwnika, żeby wiedzieć jak go zwalczać.

   Nie znalazłam nigdzie informacji (istotnej informacji!) czy chodziło o wykłady o płci kulturowej (zwalczanie płci kulturowej? - nonsens)

   czy o wykłady na temat ruchu gender w takiej postaci w jakiej on się obecnie prezentuje (wtedy mowienie o nim jako o "przeciwniku" ma jakiś sens, ale jest kompromitacją sposobu uprawiania nauki Na KUL-u - nauka ma opisywać rzeczywistość w sposób obiektywny a nie przygotowywać do walki!)

   *być może nie chodziło O KUL, ale o inną katolicką uczelnię - mogłam się pomylić - zainteresowani bez problemu z użyciem google to ustalą
   doceń 45
 • Wojtek
  23.11.2013 12:09
  Proszę państwa, jeśli nie wiecie to jeszcze całkiem niedawno (wasze babcie powinny pamiętać) chłopcy do pewnego wieku biegali w sukienkach, a w czasach które ja spokojnie pamiętam do przedszkola chłopcy chodzili w tak zwanych rajtuzach i fartuszkach tak jak dziewczynki. Nikt wtedy nie gadał o żadnej filozofii i genderach. Czy panowie i panie Katolicy mogą sie opamiętać i nie rozdmuchiwać marginalnych spraw. gdyby nie biskupi to ja nie wiedziałbym do dziś co to Gender i nawet bym o tym nie słyszał. Panowie biskupi zrobili znaleźli sobie temat którym karmią wiernych i straszą w kościołach. Czy to aby nie jest temat zastępczy za pedofilię i inne zboczenia w lonie ?
  doceń 42
  • Wiola
   23.11.2013 17:28
   Jestem jedną z mam ktorych syn chodzi do przedszkola do tej grupy i przyznam się że mam kompletny mentlik w głowie. Z jednej strony zapewnienia od strony przedszkola że gender w ich rozumieniu ma się skupic głownie na tej rowności z drugiej jakie bedzie mialo to wszystko skutki w przyszlosci. Kto wie! Narazie syn chodzi do przedszkola bo tak naprawdę nie wiem co robic. Człowiek chodzi do pracy to dziecko gdzies musi byc. A o miejsce w innymm przedszkolu ciezko albo jest ono za daleko. Z drugiej strony obawy. Wezmy pod uwage ze to sa jakies eksperymenty a o jego skutkach dowiemy sie po latach. Nie wiem naprawde co robic. Bo jakby to nie było osoby pracujace w przedszkolu tez maja dzieci i raczej bezdusznymi i bezwzglednymi osobami nie są. Pozdrawiam
   doceń 43
   • życzliwy
    23.11.2013 18:16
    Wiola zapewniam Cię że po oglądnięciu tego krótkiego materiału bedziesz wiedziała co robić http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
    doceń 0
    0
   • Ksiądz
    23.11.2013 19:42
    Ksiądz swoje, a organista dalej swoje...
    doceń 48
    0
  • Marcin
   23.11.2013 22:17
   Gender było, jest i będzie
   Kiedyś nie miało nazwy, więc nie było się do czego przyczepić....
   doceń 45
 • ADA
  23.11.2013 14:51
  Artykuł jest tendencyjny! Jednak zacofanie intelektualne i kulturowe naszego społeczeństwa jest ogromne, celuje w tym kler oczywiście!
  Żenada ile nam jeszcze brakuje do wcielania zasad równości i tolerancji... Była szansa żeby uczyć tego dzieci ale tu trzeba światłych rodziców niestety:(
  doceń 43
  • cillin
   24.11.2013 00:51
   Ale gdzie tu zacofanie czy ciemnota? Jak jako Rodzic nie zgodzę się na "nowoczesne eksperymenty" to znaczy, że jestem zacofany? Czemu nikt w przedszkolach nie wprowadza WOSu? Bo dzieci nie ogarną? A gender ogarną?
   • Nie kłamcie!
    24.11.2013 10:02
    GENDER TEŻ NIKT NIE WPROWADZA, a już napewno nie do P-13!
    doceń 45
    0
 • Beata
  23.11.2013 16:08
  Tekst szokuje, tylko nikt nie widzi, że jest tutaj więcej niejasności. Jestem przekonana, że naczelnik wydział edukacji mówiąc " nawet nie mieliśmy świadomości, że słowo „gender” może być rozumiane tak radykalnie, jak np. w podręcznikach „Równościowego przedszkola” zwyczajnie nie mówi prawdy. Naczelnik pisząc projekt nie miała świadomości jak należy rozumieć słowo"gender" - to nie jest możliwe. Pani naczelnik proszę się zastanowić! łatwiej wszystko złożyć na dyrektora (przecież ktoś musi być winny) a dyrektor zrobił żel tego jestem pewna, ale też zrobił dokładnie t.o co polecił mu naczelnik wydziału edukacji.
  doceń 44
 • monika
  23.11.2013 16:11
  do pozory mylą...
  kompromitacją to są pana komentarze,nikt nie mówi,że ocenia te książki tylko po okładce,ja napisałam jedynie,że mnie nie podobają się tytuły tych książek,bo uważam,ze taka wiedza czterolatkom nie jest potrzebna,jednakże pisząc moją pierwszą opinię nie sugerowałam się tylko tytułami tych książek tylko również tym co słyszałam od osoby,która ta książkę przeglądała.
  Jednakże skoro Pan tak zaciekle broni tych książeczek,okładek i tytułów to rozumiem,że Pan te książeczki widział,oglądał i czytał,czy tak ???
  • Pozory mylą...
   23.11.2013 19:02
   I znów w punkcie wyjścia...
   Jedna baba drugiej babie... itd.
   doceń 43
   • monika
    24.11.2013 11:50
    Ja przynajmniej jasno i wyraźnie to napisałam,że nie widziałam,tylko opieram się na tym co powiedziała osoba,która ma dziecko w tej grupie i widziała,przeglądała te książeczki natomiast Pan nadal unika odpowiedzi czy widział te książki czy nie,co dla mnie jest jednoznaczne z tym,że jednak nie,a nie ma Pan odwagi się do tego przyznać za to dyskutować o tym i pouczać innych to owszem...
    doceń 10
    0
   • Pozory mylą...
    24.11.2013 16:53
    Nie o mnie tu chodzi, lecz o tych, co mają z książeczkami jakiś problem, mimo, że już dawno była mowa o tym, że takowe zostały odesłane... Ja nie mam z tym problemu, więc nie ma znaczenia też, czy zostały one przeze mnie przeczytane, czy nie:)
    I również (bez względu na to, co do tej pory zostało powiedziane) POZORY MYLĄ...
    Jeśli nadal uważasz, że nie -> patrz wyżej.
    doceń 43
    0
   • monika
    24.11.2013 17:43
    Nudne juz to jest z tym-Pozory myla !!!
    I prosze nagle nie wazne stalo sie to czy ktos widzial te ksiazeczki czy nie, ale przedtem jakoś to byl glowny argument...ech szkoda gadac
    Kazdy z nas ma swoje zdanie na ten temat i niech tak zostanie..
    Żegnam.
    doceń 11
    0
   • Pozory mylą...
    24.11.2013 18:28
    monika: "madruje Pan we wszytkich swoich odpowiedziach wrzucajac swoje ozdobniki typu ech, ach, och..."

    a za jakiś czas monika: "Nudne juz to jest z tym-Pozory myla !!! ...ech szkoda gadac
    Kazdy z nas ma swoje zdanie na ten temat i niech tak zostanie.Żegnam."

    Morał z tego wszystkiego nasuwa się sam: Znów aktualne okazało się powiedzenie "POZORY MYLĄ". ;)
    doceń 43
    0
   • monika
    24.11.2013 18:57
    Prosze mnie tu nie lapac za slowka, po prostu z niektorymi dyskusja nie ma najmniejszego sensu, skoro w kazdym poscie powrarzaja do znudzenia jedno i to samo, sa tak zaslepieni w przekonaniu swojej racji ze nie potrafia uszanowac innej, ponadto zarzucaja innym ze swoja opinie opieraja na tzw."jedna baba drugiej babie "a sami ksiazek tych nie widzieli na oczy...jalowa dyskusja...
    doceń 10
    0
  • monika
   24.11.2013 02:48
   Brak slow na Pana..
   Skoro Pan uwaza ze ksiazki przeznaczone dla dzieci od 7 lat sa odpowiednie dla dzieci 4 letnich to nawet nie mam o czym z Panem rozmawiac, bo to bezcelowe...madruje Pan we wszytkich swoich odpowiedziach wrzucajac swoje ozdobniki typu ech, ach, och jednakże na moje pytanie Pan nie odpowiedzial ,czyli przypuszczam nie widzial Pan tych ksiazek na oczy...wiec z czym do ludzi.
   doceń 10
   • Pozory mylą...
    24.11.2013 10:06
    monika: "Juz nie wazne kto i gdzie powiedzial, ja osobiscie tych książeczek nie widzialam" - twoje zdanie mówi samo za siebie, o czym my tu rozmawiamy???
    doceń 43
    0
  • Pozory mylą...
   24.11.2013 21:01
   Znów świetnie pasuje tutaj odpowiedź: POZORY MYLĄ :D
   doceń 44
 • Beata
  23.11.2013 16:13
  Tekst szokuje, tylko nikt nie widzi, że jest tutaj więcej niejasności. Jestem przekonana, że naczelnik wydział edukacji mówiąc " nawet nie mieliśmy świadomości, że słowo „gender” może być rozumiane tak radykalnie, jak np. w podręcznikach „Równościowego przedszkola” zwyczajnie nie mówi prawdy. Naczelnik pisząc projekt nie miała świadomości jak należy rozumieć słowo"gender" - to nie jest możliwe. Pani naczelnik proszę się zastanowić! łatwiej wszystko złożyć na dyrektora (przecież ktoś musi być winny) a dyrektor zrobił żel tego jestem pewna, ale też zrobił dokładnie t.o co polecił mu naczelnik wydziału edukacji.
  doceń 44
  • Ktoś tu nieźle nakłamał
   23.11.2013 19:38
   Wszyscy - prócz FANATYKÓW - doskonale rozumiemy słowo 'gender'. Wy wszyscy, którzy je tak krytykujecie też, może zbyt często nieświadomie - korzystacie z równości praw, czerpiąc z dobrodziejstw które daje nam Unia Europejska, jakby Wam się należało.
   Zarówno przedszkole, jak też Wydział Edukacji doskonale wie, jak rozumie się gender w edukacji przedszkolnej. Napewno nie chorobliwie fanatycznie.... jak aferzyści.
   Z resztą - wypowiedzi P. Dyrektor i P. Prezydent doskonale wyjaśniały całą sprawę i gdyby zostały przez autora obiektywnie zamieszczone w artykule, z pewnością nie byłoby teraz wątpliwości.
   Ale nie ma to jak katolicki obiektywizm...
   doceń 42
 • monika
  23.11.2013 16:29
  A tolerancji i szacunku do innych mam wystarczająco dużo,niech mi Pan wierzy na słowo...
  doceń 10
  • Pozory mylą...
   23.11.2013 19:10
   do monika
   Dobrymi chęciami ponoć piekło jest wybrukowane.
   Ale postawa rzeczywiście iście katolicka, ach, ta pewność siebie - TYPOWE...
   A mi zawsze mówiono, że katolik to skromny i zawsze prawdę mówi, i unika pychy etc. Eeech...
   doceń 44
   • wszyscy "święci"
    23.11.2013 21:00
    Rzeczywistość jest z goła odmienna. W wielu przypadkach ludzie bardziej gorliwi w wierze niestety diabła na ramieniu noszą...
    Problem w tym, że są tak bardzo zaślepieni, że nie widzą w swoim zachowaniu nic złego a problemy dostrzegają tylko w innych...
    Kiedyś trafią tam gdzie wszyscy a tam nie będzie pomiłuj :/ Każdy zostanie ze swojego rozliczony
    doceń 42
    0
 • ateista
  23.11.2013 16:34
  Rozumiem,że autor tego paszkwilu uważa że na drugi koniec Rybnika to mają jeździć dzieci które z ideologią "Gościa Niedzielnego" nie chcą miec nic wspólnego.I wtedy jest ok.Autor tego artykułu jak ksiądz w parafii Piotra Pawła uwaa że kłopoty z samookreśleniem swojej płci to są problemy wydumane, wynikające z winy osobniczej a nie nieszczęście będące chorobą
  doceń 44
 • clllin
  24.11.2013 00:39
  Rodzice mają prawo wychowywać dzieci według swoich zasad. Jeżeli nie życzą sobie "genderowania" to jest to ich święte prawo! Przynajmniej interesują się edukacją swych dzieci. Nigdy nikt mnie nie uczył jakichś głupot o różnych rodzajach płci i nigdy taka wiedza nie była mi potrzebna - nie czuję się w związku z tym jakiś ułomny lub kaleki. Moim zdaniem to po prostu włażenie do rzeki o nazwie "Dyrektywy UE", Unia daje kasę Unia wymaga. Co do Kościoła: oczywiście jakimś dziwnym trafem to zawsze niby Kościół szuka dziury w całym i deprawuje wiernych, no bo jakże można krytykować gender - tacy jesteście zacofani i ogłupieni i jacy nienowocześni i jeszcze ten konserwatywny katolicyzm... A może to właśnie duchowni mają rację?
 • MichałObrębski
  24.11.2013 02:02

  Do "Jesiennej" (i poniekąd też do E, który wychowany był w tolerancji i odpowiedział na mój komentarz)

  Jest Pani, zgaduję, psychologiem lub jedną z osób wierzących w kulturę na równi z naturą, czy nawet naturę przewyższającą.

  Ja sam wymienionego poglądu nie podzielam. Dowody bowiem na to, że kultura nie ma z naturą szans po prostu przytłaczają. Ot choćby: co istniało najpierw - natura czy kultura?

  Gender nie był do pogodzenia z chrześcijaństwem właśnie z powyższego powodu, trudno dyskutować z wolą i dziełem Stwórcy (a tak wierzący rozumieją naturę).

  Jeżeli dziecko jest NATURALNIE, tj. rzeczywiście i w sposób wrodzony, odmienne, np. homo, to to wyjdzie, nawet jeżeli będzie wychowywane tradycyjnie. Uważam jednak, że jest tak najwyżej u 2% dzieci i zalecanie wszystkim recept dla tak wyraźnej mniejszości jest nieporozumieniem.

  Jeżeli zaś nie, tak jak w przypadku Pana E na niniejszym forum, to z całą pewnością dziewczynka będzie męską, ale - dziewczynką, chłopak zaś kobiecym, lecz jednak mężczyzną.

  W którymkolwiek przypadku - potrzebna jest miłość i szacunek. Te zaś od zawsze są. I w chrześcijaństwie, i w Polsce.

  Symetria jednak nie zachodzi. Homo i gender nie tylko nie pomogą, ale mogą zaszkodzić. Ponieważ płeć przeciwna to niemal do końca życia terra incognita, znacznie łatwiej wybrać homoseksualizm. Choćby dlatego, że nie zapuszczamy się w nieznany, czyli groźny, ląd. I nie trzeba się trudzić, by go poznać.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

  • Aha...
   24.11.2013 10:27
   "Ponieważ płeć przeciwna to niemal do końca życia terra incognita, znacznie łatwiej wybrać homoseksualizm. Choćby dlatego, że nie zapuszczamy się w nieznany, czyli groźny, ląd. I nie trzeba się trudzić, by go poznać."
   A Pan Panie MichałObrębski jak mniemam, jest księdzem...

   doceń 44
  • jesienna
   24.11.2013 12:37
   jesienna
   To co kulturowe uważasz za złe?

   - no to zakaż kobietom przyozdobiania ciała poprzez noszenie biżuterii - tak wyraża się m.in w naszej kulturze płeć kulturowa. (są, kultury gdzie przyozdabianie ciała to wyłacznie mężczyzn).

   O istnieniu płci kulturowej jako fakcie naukowym uczą się kierunków społecznych studenci (również uczelni katolickich uczelni). Płeć kulturowa jest ważnym składnikiem kultury.

   Gender (w znaczeniu płci kulturowej) jest nie tylko do pogodzenia z wolą stwórcy, ale jest wprost jego wolą!

   Wolą stwórcy było zaistnienie płci kulturowej - skoro Bóg stworzył nas zdolnymi do stworzenia kultury.


   Mówienie o wyższości natury nad kulturą (czy na odwrót) jest bez sensu - to zupełnie inne płaszczyzny - to tak mniej więcej tak jakbyś mówił o wyższości/niższości struktury oraz funkcji mózgu nad sonatami Beethovena

   Płeć kulturowa nie stoi w sprzeczności z płcią biologiczną ale jest jej kulturowym wyrazem.

   Homoseksualizm nie ma absolutnie nic z gender, jest orientacją seksualną i w żaden sposób nie jest związany z płcią płcią kulturową (homoseksualny mężczyzna uważa się za jak najbardziej za mężczyznę w sensie i biologicznym i kulturowym z popędem skierowanym w kierunku mężczyzn). Mówienie o nim w ramach edukacji gender jest zupełnie nieuzasadnione.

   Gdyby za edukację gendr wzięli się rozsądni ludzie sprawa homoseksualizmu w ramach tej edukacji w ogóle nie byłaby poruszana!.

   Co do transseksualizmu sprawa jest nieco inna


   - zaburzenie tożsamości płciowej dotyczy poczucia płci biologicznej

   i ta niewłaściwie odczuwana płeć biologiczna wyraża się przez zachowania charakterystyczne dla przeciwnej niż rzeczywista płeć biologiczna płci kulturowej.

   Więc ma to o tyle coś wspólnego z gender (płcią kulturową) - że taki czlowiek zachowuje się w sprzeczności ze swoją płcią biologiczną, którą odczuwa w sposób zaburzony.


   Przykład transeksualizmu to świetna ilustracja czym jest płeć biologiczna a czym kulturowa - (osoby trasseksualne kulturowo chcą funkcjonować inaczej niż wskazuje na to płeć biologiczna) i z tego powodu mówienie o nim w ramach edukacji gender ma jakieś tam uzasadnienie

   trzeba pamiętać, że transeksualizm nadal jest uważany za zaburzenie orientacji płciowej (mozna sprawdzić w klasyfikacji zaburzeń psychicznych - transeksualizm nadal tam figuruje)
   doceń 45
   • MichałObrębski
    24.11.2013 14:12

    Oj, Jesienna! Psychologiem jesteś, psychologiem...

    I tylko Ci się wydaje, że wiesz co piszesz.

    1. Oczywiście, że przyozdabianie się jest głównie naturą, nie kulturą. Występuje spontanicznie nawet już u dziewczynek i w każdej kulturze. Wynika ze wzrokowego pubudzenia mężczyzny.

    2. Oczywiście, że płeć kulturowa może być w sprzeczności z biologiczną (transseksualiści, homoseksualiści). I właśnie z tego powodu są niebezpieczne homo i gender: na siłę próbują uogólnić marginalne patologie.

    3. Homo i gender są sojusznikami: mają ten sam cel stworzenia popytu na usługi swojego lobby. I żaden inny. Patrz np. uzasadnienie w wypowiedzi Agnieszki z Francji i odpowiedź E i Poirytowanemu mojej skromnej osoby na niniejszym forum.

    3. Kultura nie jest zła. Jest wtórna w stosunku do natury i wobec niej bezbronna.

    Pozdrawiam.

    Michał Obrębski

    doceń 4
    0
   • jesienna
    24.11.2013 19:36
    jesienna
    Nie masz racji -


    w wielu kulturach Afrykańskich oraz kobiety są "szarymi myszkami" a mężczyźni się przyozdabiają, kolczykują, malują robią tatuaże itp. i robią to by być męscy


    A kobiety nie mają potrzeby ozdabiania ciała bo w ich kulturze nie ma takiego zwyczaju, nikt ich nie uczył, że ozdabianie się jest elementem ich tożsamości płciowej,

    a wręcz przeciwnie nauczono je, że kobioeta nie ozdabia ciała bo to "niekobiece"

    zresztą w kulurze europejskiej też były okresy gdzie w pewnych kręgach
    (kultura dworska) mężczyźni conajmniej dorównywali kobietom w wymyślnym ubiorze i zdobieniu ciała

    - jaskrawe kolory odzieży, falbanki, koronki, kryzy, wzorzyste brokaty, hafty, ozdobne - bizuteryjne guziki z drogimi kamieniami, pierścienie, peruki, loki, trefione finezyjnie fryzury kapelusze z piórami, szarfy, delikatne, białe pończochy - tak właśnie było!

    To nie efekt tego, że nagle wszyscy stali się transseksualistami ale tamtej kultury!

    Nic o tym nie wiesz?
    Jak widać edukacja gender jest potrzebna.
    doceń 44
    0
 • abc
  24.11.2013 10:34
  Cały artykuł jest bardzo stronniczy i kłamliwy, trójka rodziców niezadowolona z programu przedszkolnego, a pozostała reszta 22 rodziców zadowolona i to bardzo. Nie przeprowadzono z żadną z tych osób wywiadu tylko oparto się na wymysłach i kłamstwach trójki "buntowników". W całym Rybniku jest 15 takich oddziałów i także nikt nigdzie nie protestował to chyba o czymś świadczy !!!
  doceń 42
  • Kłamstwa i tyle!
   24.11.2013 10:53
   Być może nie wszyscy wiedzą, ale autor artykułu przeprowadził wywiad z dyrekcją oraz z p. prezydent. Jednak było mu to nie w smak, i "obiektywnie"? poprostu tego nie opublikował...
   Ale przecież tak też można - pokazać opinię tylko jednej strony i te kłamstwa nawet "po chrześcijańsku" propagować. Wstyd!
   doceń 44
   • Rodzic
    24.11.2013 17:03
    Byłam na zebraniu grupowym rodziców w tej grupie, potwierdzam - reszta rodziców pozytywnie ustosunkowuje się do całej sprawy i pozostałych 3-ech, wyśmiała. Oficjalnie wypowiedzieli swoje zdanie, więc można powiedzieć, że zaprotestowali przeciw tej trójce.
    doceń 44
    0
  • jesienna
   24.11.2013 12:43
   jesienna
   To, że nikt nie protestował w żaden sposób nie świadczy o zadowoleniu rodziców co najwyżej o braku ich oburzenia.

   Może świadczyć też o czymś innym - mianowicie o tym, że

   część rodziców w ogole nie interesuje się tym co dzieje się w przedszkolu,

   część ma zaufanie do tych co organizują edukację przedszkolną i nie wnika w to w jakich zajęciach uczestniczą dzieci

   część nie czuje się kompetentna, że by oceniać zajęcia w jakich uczesniczą ich dzieci.

   Malo prawdopodobny jest taki powód braku protestu jaki podajesz (to znaczy, że rodzice są zadowoleni z zajęć).
   doceń 50
   • Rodzic
    24.11.2013 17:29
    Piszę to raz jeszcze, bo przez pomyłkę, dodało się powyżej...
    Byłam na zebraniu grupowym rodziców w tej grupie, potwierdzam - reszta rodziców pozytywnie ustosunkowuje się do całej sprawy i pozostałych 3-ech, wyśmiała. Oficjalnie wypowiedzieli swoje zdanie, więc można powiedzieć, że zaprotestowali przeciw tej trójce.
    Stąd też myślę, że w pozostałych 14 przedszkolach, jak i w naszym (za wyjątkiem tego, co narobili ci trzej rodzice) nadal wszystko jest OK!
    Pozdrawiam.
    doceń 42
    0
   • jesienna
    24.11.2013 19:49
    jesienna
    Ty wiesz jak było - jak bylo jak piszsz ja z faktami dyskutować oczywiście nie będę.
    doceń 45
    0
  • ciekawa
   24.11.2013 13:14
   Ja rowniez zastanawialam sie nad tym, jak to mozliwe, ze na 15 przedszkoli bioracych udzial w tym projekcie tylko w tym jednym wybuchla "afera" ???
   doceń 43
  • stefan
   24.11.2013 14:59
   owszem swiadczy. Swiadczy o tym, ze rodzice nie maja zielonego pojecia co sie NAPRAWDE za gender kryje. Nie maja pojecia o co idzie walka!!! I nie wiedza co gender w sobie zawiera.
   doceń 11
 • Stefan
  24.11.2013 15:09
  W Rybniku- Chwalowicach czasami jest Radio Maryja i Dzieci Rozancowe. Tak sie kiedys zastanawialem, jak szatan w te dzieciece spotkania udezy? I udezyl poprzez gender! A wiele rodzicow nie ma zielonego pojecia co sie naprawde za tym gender kryje. Jaka ideologie autor tego ukryl w jego naukach. Mam nadzieje, ze wszyscy rodzice sie doszkola i zrozumieja . Byc moze gender jest jeszcze bardziej niebezpieczne dla ludzkosci jak islam. Byc moze.IK0EV
  • JacekNowak
   24.11.2013 17:22
   JacekNowak
   Z pewnością gender to większe zło.
   doceń 4
  • jesienna
   24.11.2013 19:58
   jesienna

   Z deklaracji o stosunku Kościola do religii niechrześcijańskich

   Nostra aetate

    

   - RN 3. Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi, Temu, który przemówił do ludzi;

    

   Jego nawet zakrytym postanowieniom całym sercem usiłują się podporządkować, tak jak podporządkował się Bogu Abraham, do którego wiara islamu chętnie nawiązuje.

    

   Jezusowi, którego nie uznają wprawdzie za Boga, oddają cześć jako prorokowi i czczą dziewiczą Jego Matkę Maryję, a nieraz pobożnie Ją nawet wzywają.

    

   Ponadto oczekują dnia sądu, w którym Bóg będzie wymierzał sprawiedliwość wszystkim ludziom wskrzeszonym z martwych. Z tego powodu cenią życie moralne i oddają Bogu cześć głównie przez modlitwę, jałmużny i post.

    


   Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkości wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność.

    

   ale ty wiesz swoje - islam to samo zło!

   doceń 43
   • JacekNowak
    24.11.2013 21:14
    JacekNowak
    @jesienna Nie wiem, czy to do mnie, czy do Stefana o tym islamie. Jeśli do mnie, to...

    Nigdy nie twierdziłem, że islam, to samo zło. Zresztą tutaj także napisałem, że z pewnością ideologia gender jest większym złem, niż islam. Dlaczego? Ano, właśnie dlatego, że w islamie można znaleźć pewne pozytywy, w ideologii gender nie.

    Islam, to religia. Zbudowana na korzeniach chrześcijańskich. Niestety, muzułmanie poszli za fałszywym prorokiem, Mahometem, a Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, zredukowali do roli zwykłego proroka. Z tego pójścia za fałszywym prorokiem wynika cało zło islamu, jednak nie bez wpływu jest też to, co religia ta wyciągnęła z judaizmu i chrześcijaństwa, pewien szacunek do zasad moralnych. Oczywiście zasady te zostały w dużym stopniu wypaczone przez fałszywych proroków, jednak jest tam jakiś pierwiastek dobra.

    Natomiast ideologia gender to od początku do końca zła, powstała po to, żeby szkodzić, degenerować, niszczyć zastany ład moralny. Gender, to ideologia, nie nauka. Gdyby gender byłą nauką zajmującą się aspektem kulturowym płciowości, wtedy po pierwsze byłaby otwarta także na argumenty zaprzeczające, czy też umniejszające znaczenie aspektu kulturowego, a reklamowany tutaj przez niektórych filmik z YouTube bardzo dobitnie pokazuje, że u tak zwanych "naukowców" zajmujących się gender takiego otwarcia nie ma, a wszystko co jest nie po myśli jest odrzucane. Nie jest to naukowe podejście. Po drugie nauka zajmowałaby się badaniem, analizowaniem wpływu różnych kultur na zachowania płciowe, bez próby wpływu na te zachowania, natomiast ideologia gender stara się stara się zmieniać nasze zachowania, chce nam narzucać jedynie słuszne spojrzenie na płciowość. Zamiast badać stan istniejący, chce kreować nasze zachowania, chce nas pouczać, co jest postępowe, a co wsteczne, chce wymuszać pewne zachowania, innych zakazywać, chce żeby kobiety i mężczyźni ograniczali te wynikające rzekomo z kultury, a nie z natury różnice, żeby mieli podobne cele, podobne zachowania. Od czegoś takiego nie jest nauka, tylko ideologia. Zresztą sama dałaś tutaj przykład takiego pokazywania, co przyszłościowe i dobre, a co wsteczne i złe, kiedy krytykowałaś człowieka, chcącego wychować córkę na księżniczkę, o którą zabiegają męscy rycerze. Nauka bada zachowania płciowe, a nie narzuca, jak się mamy zachowywać, nie ubiera chłopców w dziewczęce sukienki, nie każe się dziewczynkom bawić koparkami, nie każe się zastanawiać chłopcom, co by było, gdyby byli dziewczynkami. Bzdurą jest twierdzenie, że to ma uczyć tolerancji dla przeciwnej płci. Żebym był tolerancyjny na przykład w stosunku do Żydów, nie muszę świętować sobót i nie jadać wieprzowiny przez trzy tygodnie, żeby poczuć się przez jakiś czas Żydem. A jeśli byłbym nietolerancyjny, to nawet roczne noszenie jarmułki niczego by nie zmieniło. Ubieranie chłopców w dziewczęce ciuszki nie uczy żadnej tolerancji, tylko miesza dzieciom w głowach. A zastanawianie się nad kulturowymi aspektami płciowości, to zadanie ani do czterolatków, ani do siedmiolatków, ale do socjologów, seksuologów i innych fachowców interesujących się tą sferą życia. Można temu poświęcić parę lekcji w którejś ze średnich klas, a nie indoktrynować przedszkolaków.
    doceń 6
    0
   • jesienna
    24.11.2013 22:04
    jesienna
    To było do Ciebie - przyjmuję Twoje wyjaśnienia - dokonałam nadinterpretacji tego co napisałeś.

    Co do tego czlwieka, który wychowuje dzieci na księżniczkę i rycerza - przeczytaj doklądnie - wskazałam na niebezpieczeństwa, a nie krytykowałam. Chcialabym żebyś spostrzegł tą różnicę.

    Kategoria postępu jest kategorią dla mnie obcą której nie stosowałam i nie stosuję.

    edukacja gender miała w swoim zamyśle prowadzić do refleksji na toższmością płciową mężczyzn i kobiet, której celem mialo być głebsze i bardziej świadome jej przeżywanie

    CDN.

    doceń 44
    0
   • Stanisław_Miłosz
    24.11.2013 23:56

    @jesienna:

    Bardzo proszę darować sobie to "CDN.". P. Jacek Nowak precyzyjnie wyjaśnił różnicę między agresywną ideologią i jej hunwajbinami narzucającymi "Co ma być", a nauką i naukowcami badającymi "Co jest".

    Artykuł dotyczy sytuacji zinstytucjonalizowanego szantażu Unii Europejskiej: "Chcecie 'pomocy'? To się demoralizujcie! Sami się niszczcie.", a nie historii motywacji plażowania.

    Naprawdę, proszę nie bronić Zła. Nie warto. Broniąc zła w zawsze w końcu wychodzi sie na głupca.

     

     

    PS.

    P. Jacku: "Islam, to religia. Zbudowana na korzeniach chrześcijańskich.". W żadnym przypadku. Przede wszystkim na korzeniach talmudyzmu. I to tego wschodnigo, babilońskiego, z naleciałościami kabały (a więc magii, satanizmu). Nie ma praktycznie żadnych świadectw o chrześcijanach w okolicach Mekki i Medyny w czasach Mahometa, natomiast diaspora żydowska była tam od kilku wieków dość liczna. Odniesienia do chrześcijaństwa pojawiły się w islamie dopiero gdy muzułmanie zetknęli się z chrześcijanami podbijając schrystianizowane peryferia Bizancjum. Chrześcijaństwo tego głównego nurtu piotrowo-pawłowego nigdy nie cieszyło się powodzeniem wśród nomadów. Zbyt duża bariera w sposobie myślenia? Nie wiem, Tylko nestorianie odnieśli pewne sukcesy, ale też wśród ludów irańskich, tureckich, mongolskich. To tak na boku, Pozdrawiam.

     

    doceń 0
    0
   • Stanisław_Miłosz
    25.11.2013 11:49

    @jesienna:

    Bardzo proszę darować sobie to "CDN.". P. Jacek Nowak precyzyjnie wyjaśnił różnicę między agresywną ideologią i jej hunwajbinami narzucającymi "Co ma być", a nauką i naukowcami badającymi "Co jest".

    Artykuł dotyczy sytuacji zinstytucjonalizowanego szantażu Unii Europejskiej: "Chcecie 'pomocy'? To się demoralizujcie! Sami się niszczcie.", a nie historii motywacji plażowania.
    Naprawdę, proszę nie bronić Zła. Nie warto. Broniąc zła w zawsze w końcu wychodzi sie na głupca.
    PS.
    P. Jacku: "Islam, to religia. Zbudowana na korzeniach chrześcijańskich.". W żadnym przypadku. Przede wszystkim na korzeniach talmudyzmu. I to tego wschodnigo, babilońskiego, z naleciałościami kabały (a więc magii, satanizmu). Nie ma praktycznie żadnych świadectw o chrześcijanach w okolicach Mekki i Medyny w czasach Mahometa, natomiast diaspora żydowska była tam od kilku wieków dość liczna. Odniesienia do chrześcijaństwa pojawiły się w islamie dopiero gdy muzułmanie zetknęli się z chrześcijanami podbijając schrystianizowane peryferia Bizancjum. Chrześcijaństwo tego głównego nurtu piotrowo-pawłowego nigdy nie cieszyło się powodzeniem wśród nomadów. Zbyt duża bariera w sposobie myślenia? Nie wiem, Tylko nestorianie odnieśli pewne sukcesy, ale też wśród ludów irańskich, tureckich, mongolskich. To tak na boku, Pozdrawiam.

     

    PPS.
    Gdyby mojego wpisu z wczoraj niewiedzieć czemu Wiara nie zablokowała, być może uchroniło by to jesienną przed dalszym brnięciem w, jak napisałem, obronę zła.

    Komu Wiara służy, zaczynam się coraz częściej zastanawiać. Czy to tylko indywidualne humory, tego/tej co to akurat na dyżurze, czy to raczej obowiązująca zasada.

     

     

    doceń 4
    0
 • operator
  24.11.2013 15:40
  Najbardziej nawet zaciekły lewak po tym filmie zrobi sie malutki jak myszka a o gander nigdy juz w swoim zyciu nie będzie wspominał.
  http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
 • abc
  24.11.2013 16:31
  Mało kto z osób zainteresowanych wie ,że całą aferę z gender w przedszkolu nr 13 rozpoczął proboszcz tamtejszej parafi który nomen omen graniczy płotem z tym przedszkolem. Proboszcz słynie z różnych kontrowersji i abstrakcyjnych pomysłów, wystarczy tylko odwiedzić sanktuarium św.Teresy w Rybniku , przeżyć tam jedną mszę ,a już wszystko jest jasne co się tam dzieje,pośród księży wikariuszy istnieje powiedzenie, że ten który nie przeszedł służby w tej rybnickiej parafii nie przeszedł szkoły życia, innym faktem jest, że około 50 procent mieszkańców z tej parafi chodzi na mszę do innych kościołów. Trójka buntowniczych rodziców to ściśle współpracujący z nim osoby , które zostały odpowiednio przygotowane i nakręcone aby wywołać aferę. Przewielebny ksiądz proboszcz wie lepiej i wie NAJLEPIEJ co się dzieje w przedszkolu chociaż jest bardzo rzadkim gościem i to on wybrał sobie swoje ofiary całej "akcji"- czyli p.dyrektor z którą współpracował dotychczas przez 20 lat i panią nauczycielkę z grupy realizującej ten program. Gdybyśmy żyli w średniowieczu to już pewnie płoneły by dawno stosy na których smażyli by się wszyscy począwszy od nauczycielki ,a kończąc na prezydencie miasta Rybnika. Tylko dziennikarz o niskim morale i całkowitym braku wiedzy mógł napisać tak kiepski i fałszywy artykuł, należy mu współczuć i życzyć znalezienia jakieś pracy fizycznej , może będzie wtedy bardziej przydatny dla POLSKI !!!
  doceń 42
 • abc
  24.11.2013 18:25
  Szkoda,że administrator tego forum nie dopuszcza każdego tekstu bo mój opisujący cała sprawę konkretnie i fachowo został odrzucony, niestety nie pasowało,że całą aferę wywołał ksiądz proboszcz z tamtejszej parafii który słynie z kontrowersji i abstrakcyjnych pomysłów (prawie połowa parafian chodzi do innego kościoła-poza parafią!!!) To że pani dyrektor przedszkola przez 20 lat współpracowała z proboszczem na różnych platformach się nie liczy, to że dzieci z przedszkola zapewniały oprawę na wszystkich uroczystych mszach, wręczały kwiaty, mówiły wierszyki to pikuś, to wszystko można zburzyć w jednej chwili, po prostu dla idei dla pokazania kto jest w dzielnicy najważniejszy, wystarczyło po prostu wynająć kilku rodziców od "czarnej roboty" a samemu obserwować wszystko z daleka i zacierać ręce. Pewnie część żałuje że nie żyjemy w średniowieczu i nie płoną już stosy na których smaży sie cały personel przedszkola nr 13 łącznie z prezydentem miasta ! Ktoś napisał, że tylko tych troje rodziców dba o swoje dzieci i broni je przed gender, a co z resztą, to pewnie jakieś nieuki i olewatory skoro nie zauważyli zagrożenia ? Redaktor tego artykułu powinien się pierwszy wyspowiadać, a później poszukać innej pracy, najlepiej fizycznej może przynajmniej wtedy stanie się pożyteczny. Wszyscy którzy znają te przedszkole ,pracujący tam personel, którzy się w nim wychowali wiedzą że to wszystko oszczerstwa, pomówienia i plotki,a pozostała grupa 22 rodziców poświadczyła swą łączność z p.dyrektor i p. nauczyciel w trakcie spotkania z panią prezydent,ale tego już odwagi gość nie ma napisać !!!!!!
  doceń 42
 • MichałObrębski
  24.11.2013 20:46

  Do "Jesienna"

  Naczytałaś się, nasłuchałaś...

  (I lepiej już nic nie mów, przynajmniej według mnie.)

  Bo niektóre Afrykanki godzą się nawet usunięcie ozdoby seksualnej zwanej łechtaczką, zaś to mężczyźni Siuksów stroili głowy pięknymi pióropuszami, nie kobiety.

  Bo co z tego wynika? To, że strojenie się męskie oznacza nie urodę lecz bogactwo, status społeczny nie aparycję, a wyeliminowanie podobania się u kobiet, jak sama zauważyłaś niezwykle trudne, dowodzi, że przy nawet niezdrowej męskiej dominacji wspolnoty mogą trwać; nie tego, że kobietom kiedykolwiek i gdziekolwiek było obojętne, jak wyglądają.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

  • jesienna
   24.11.2013 21:52
   jesienna

   Nie rozumiem jak to, że słucham i czytam miałoby dyskredytować moje poglądy. Byłabym bardziej wiarygodna gdybym nie słuchała i czytała? To chciałes napisać?

   Sam przyznajesz, że ozdabianie ciała nie jest cechą typową u kobiet a nietypową u mężczyzn i pełni różne funkcje (jakie - to zależy od kultury).

   Ozdabianie ciała w celu zademonstrowania bogactwa to nie domena wyłącznie mężczyzn. U kobiet w naszej kulturze "zadbany wygląd" też pełni taką funkcję.

   Jeszcze nie tak nie dawno (zanim pojawiły się solaria a wczasy nad morzem były pewnym luksusem) kobiety leżały godzinami na plaży by opalić się na heban wcale nie po to, żeby ładnie wyglądać - ale żeby swoim wyglądem obwieścić całemu światu "stać mnie na wczasy nad morzem".

   To wszystko wcale nie jest takie proste jak Ci się wydaje....

   doceń 41
   • MichałObrębski
    24.11.2013 23:11

    Mniej czytaj i słuchaj (przyjmuj poglądy innych), więcej (sama) obserwuj i myśl.

    Zapewniam Cię, że w każdych czasach panie leżały na plaży czy przeciwnie wybielały płeć, by ładnie wyglądać.

    I tylko nawiedzone "mąąądre" panie wykładowcy gender - skupiające się na 1% przypadków, lecz nie na 99% - twierdzą, że jest inaczej.

    Pozdrawiam.

    Michał Obrębski

    doceń 3
    0
  • jesienna
   25.11.2013 09:23
   jesienna
   Nie mogę opierać się wyłącznie na swoim myśleniu i obserwacji. (Do czego to prowadzi Twój przykład pokazuje najlepiej).


   Nie stać mnie na podróżowanie po świecie i osobistą obserwację zwyczajów różnych kultur czy robienie wykopalisk archeologicznych by ustalić jakie zwyczaje mieli ludzie z przeszłości,

   nie mam też odpowiednich kompetencji by wyciągać jakieś ogólne wnioski opierając się wyłącznie na własnej refleksji   W dużej mierze jestem zdana na innych, korzystam z wiedzy tych, których wiarygodność i kompetencje cenię wysoko.

   To o czym piszę to nie są sprawy nowe - te sprawy znane nauce (antropologia kultury, socjologia, etnologia) conajmniej od stu lat.

   naukowcy spierają się czasem co do interpretacji jakichś konkretnych zachowań - ale to subtelności,


   twierdzenie, że

   płeć ma aspekt również kulturowy i toższmość płciowa wyraża się różnie w różnych kulturach a sposoby jej wyrażania są składnikiem kultury, bywają różne i zmieniają się z czasem

   nie jest dyskutowane, jest przyjmowane jest jako mocno osadzone w faktach i oczywiste

   I tego uczą również na uczelniach katolickich.

   A co do osobistego doświadczenia - jestem kobietą i chyba wiem najlepiej dlaczego dbam o wygląd - i wiem, że częściej robię to dla prestiżu czy podkreślenia przynależności do pewnej grupy spolecznej a nie by się podobać

   (to działa na poziomie niezupełnie świadomym - dopiero jak się swoje zachowanie podda refleksji wychodzą takie sprawy).

   Nie będę dłużej prowadzić tej dyskusji - nie jestem w stanie Cię przekonać - w tej chwili jest to już zupełnie jasne.
   doceń 44
   • jok
    25.11.2013 12:07
    Jesienna co w tobie siedzi?
    doceń 3
    0
   • MichałObrębski
    25.11.2013 14:34

    Droga Jesienna,

    W jednym masz rację. Faktycznie, nie masz kompetencji, by samej wyciągać wnioski.

    Nawet nie zauważyłaś, że w każdej mojej (i Twojej) wypowiedzi jest dowód na to, że ludzie warunkowani są w 99% przez naturę i w jednym może procencie przez kulturę.

    Zachód od lat co najmniej pięćdziesięciu nie ma poważnych problemów. I zajmuje się bzdurami takimi jak gender, menopauza kobiet Kaliforni, stowarzyszenie właścicieli kotów z nadciśnieniem czy jak schudnąć nie przestająć jeść i nie wstając z tapczanu.

    Skoro sama nie wiesz, jak jest, to przynajmniej wzoruj się na ludziach mądrych, a jeszcze lepiej zadawaj sobie pytanie, dlaczego on/ona myśli to, co myśli? Dlaczego ja sama myślę to, co myślę?

    Nikt nie twierdzi, że kultura nie kształtuje płci. Ale jej wpływ jest znacznie słabszy niż biologii.

    A żeby ostatecznie to zobrazować, pozwlę sobie na pytanie: Podczas Twojego pierwszego razu, kto był na górze? Ty czy mężczyzna? (Zakładam, że jesteś hetero.) A podczas jego pierwszego razu?

    Zadaj to pytanie też np. Twoim rodzicom. I zobaczysz, jaką dostaniesz odpowiedź.

    Tylko na (amerykańskich) filmach kobiety podrywają mężczyzn. W życiu - jeżeli samiec nie jest w stanie dojść do samicy, to z miłości są raczej nici.

    Pozdrawiam.

    Michał Obrębski

    doceń 7
    0
   • jesienna
    25.11.2013 15:54
    jesienna
    Odpowiedzi na Twoje pytania są dokładnie odwrotne jak te których się spodziewasz (poza pytaniem o rodziców - tego nie wiem)

    Wiedzę na temat płci kulturowej napewno mam większą niż Ty (sądząc po tym co tu prezentujesz)

    Już pisałam, że stawianie w opozycji natury i kultury jest zupełnie sensu
    i wyjaśniłam dlaczego tak uważam,

    najwyraźniej nie zrozumiałeś bo się do tego nie odniosłeś w żaden sposób tylko powtórzyłeś to co już napisałeś.

    Mógłbyś sprecyzować kogo uważasz za tych "mądrych" na jakich mam się wzorować? Obawiam się, że masz na mysli tych, którzy nie za bardzo wiedzą o co chodzi w edukacji gender i tak już na wszelki wypadek krzyczą, że to dzielo szatana.


    W innym poście piszę, że trudno mi ocenić jak taka edukacja jest prowadzona w praktyce, oceniam ogólne założenia i uważam, że wiedza o różnych aspektach tożsamosci płciowej jest każdemu człowiekowi potrzebna.

    Do wszytkich - może ktoś wie gdzie znaleść w sieci jakieś materialy odnośnie edukacji gender realizowanej w Polsce, jakieś konspekty do zajęć, cokolwiek.

    Byle to było w całości a nie w powyrywanych z kontekstu fragmentach.
    doceń 44
    0
   • jesienna
    25.11.2013 19:48
    jesienna
    Znalazłam - konspekt lekcji proponowanej przez Amnesty International - do skopiowania do przeglądarki dla zainteresowanych

    http://amnesty.org.pl/fileadmin/user_upload/KONSPEKT_SZKOLENIA_gender.pdf

    wg. mnie niby o'kay,
    ale to bardzo nieusystematyzowanie dużo niedopowiedzeń i niepokoi rozłożenie akcentów

    bardzo dobra część poświęcona rozróżnieniu miedzy płcią kulturową a biologiczną

    niepokoi, że uczestniczący w zajęciach może odnieść wrażenie , że płeć kulturowa (zespół cech jakie w danej kulturze określanych jako "kobiece" i męskie") jest zawsze źródłem nietolerancji, dyskryminacji, nierówności, niesprawiedliwości, opresji

    to może prowadzić do wniosku, że w ogóle mówienie o czymś, że jest "kobiece" czy "męskie" prowadzi do tych zjawisk prostą drogą

    a do takich zjawisk prowadzi nieświadomość faktu, że są to co określane jest "kobiece", "męskie" nie jest raz na zawsze przypisane danej płci, że to jest uwarunkowane kulturowo (czyli zmienne i w przestrzeni i w czasie)

    niepokoi też zachęta do "dekonstruowania" (cytat) ról społecznych mężczyzn i kobiet bez zachęty do ich konstruowania (nie ma czegoś takiego jak płeć społeczna bez przypisanej jej cech i roli społecznej)

    Moja ocena konspektu?
    Przeważyły zdecydowanie minusy.
    Widzę niebezpieczeństwa, ale diabła tam nie znalazłam.
    doceń 43
    0
 • waldemar
  24.11.2013 22:54
  Nawet jeżeli UE wyłoży ogromna kase na promocję gander to nic nie pomoże. Tą ideologie potepiły już Chorwacja, Litwa, Węgry, Norwegia (o niedemokratycznych krajach nie wspominam)i potępią inni. Pożytecznych idiotów nie brakuje ale ich bełkot jest niczym w porównaniu do instynktu samozachowawczego większości ludzi. Film polecany tutaj na forum totalnie ośmiesza ideologów gander i ich dokumentnie dyskredytuje.
 • Mała mi
  25.11.2013 13:01
  CO z tego,że to facet gotuje? Sami twierdzimy,że najlepszymi kucharzami są właśnie mężczyźni.Dlaczego programy kulinarne prowadzą zazwyczaj faceci? Ponoć dla niektórych babskie zajęcia.
  doceń 44
 • MichałObrębski
  25.11.2013 16:20

  Do Jesiennej raz jeszcze

  1. Na pytanie nie odpowiedziałaś. Wnoszę z tego, że doświadczeń nie masz (co jest znacznie lepsze w mojej ocenie niż boje za gender. Sam czuję, że dziewictwo z wyboru jest dla kobiety wartością i jest sexy. Bo że na górze byłaś Ty - nie uwierzę, choć naturalnie sprawdzić tego nie jestem w stanie. Aha, nie musisz mi odpowiadać.)

  2. Ależ oczywiście, że opozycja kultury i natury ma sens (i nie wyjaśniłaś niczego; przykład z Beethovenem jest chybiony). Ba, życie ją narzuca niemal codziennie, np. gdy bezmyślni pasażerowie autobusu czy tramwaju tkwią w przejściu, a Ty nie możesz wysiąść na przystanku. By o sytuacjach skrajnych jak obóz koncentracyjny nie wspomnieć. Nie da się z głodnym rozmawiać o filozofii.

  3. W dziedzinie gender nikogo mądrego Ci nie wskażę, nie tylko dlatego, że się tą ideologią nie interesuję. Jest to taka sama nieprawda jak astrologia. Więcej: samo bycie zwolennikiem tych ideologii sugeruje, że ktoś ma kłopoty z percepcją rzeczywistości. Nie ma sensu zajmować się skrajnościami populacji ignorując jej całość.

  4. Polecałbym Ci nauki ścisłe: medycynę (psychiatrię) w miejsce psychologii, ekonomię zamiast socjologii.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

  • jesienna
   25.11.2013 20:05
   jesienna
   nie ma żadnego wpływu w co wierzysz w co nie

   ekonomia jest nauką społeczną
   a nie ścisłą

   - możesz mi wytłumaczyć
   jaki związek widzisz między ekonomią i psychiatria a omawianym zagadnieniem?

   z psychiatrią jeszcze rozumiem,
   może uważasz, że kobieta okazująca zainteresowanie mężczyźnie, ktory jej się podoba to przypadek psychiatryczny

   ale ekonomia??

   trudno się nawet próbować domyślać jakimi drogami poszły tu Twoje myśli   doceń 44
   • jesienna
    25.11.2013 20:07
    jesienna
    Na pytanie nie odpowiedziałam - nie zmuszaj mnie do dosłownosci - kto chce - zrozumie.
    doceń 43
    0
   • MichałObrębski
    25.11.2013 20:56

    Jakimi drogami poszły moje myśli? Skoncentruj się, to zrozumiesz.

    Nigdzie z tekstu nie wynika związek ekonomii z gender.

    A ekonomia jest w znacznym stopniu nauką ścisłą. Liczy się tam, z definicji, całkiem sporo. Znacznie więcej niż w socjologii. I tu jest różnica.

    Jeżeli okazujesz zainteresowanie mężczyźnie, który Ci się podoba, to jest to jak najbardziej zgodne z naturą. Bo - poza wspomnianymi filmami - robisz to tak, by to on się zainteresował Tobą.

    I Twój kobiecy podryw będzie czytelny dla Ciebie i Twoich koleżanek. Raczej nie dla mężczyzny, szczególnie nie doświadczonego.

    Pozdrawiam.

    Michał Obrębski

    doceń 0
    0
  • jesienna
   28.11.2013 15:15
   jesienna
   jedna osoba okazuje zainteresowania drugą licząc na wzajemność (czyli zainteresowanie drugiej strony) - i tak to działa nie tylko w wypadku kobiety ale mężczyzny też - to oczywiste i nie wiem po co o tym piszesz

   stosowanie metod naukowych (badań, statystyki, generalnie metod matematycznych) nie czyni z danej dziedziny wiedzy nauki ścisłej

   ekonomia, socjologia i psychologia stosują te metody a zaliczane są do nauk społecznych (radzę sprawdzić np. w wikipedii)

   nigdy nie stosowałam "podrywu" i w ogóle gdyby tego słowa użyć w odniesieniu do zachowania jakiejś osoby z mojego środowiska uznałaby to za uwałaczające -

   nie rozumiem czemu mężczyzna, nawet bardzo "niedoświadcziony" (cokolwiek miało to znaczyć) miałby nie rozumieć tego przekazu

   - jak komuś zależy na czytelności to zrobi wszysko by był czytelny i mój przekaz taki był i będzie

   Ty sprowadzsz okazywanie zainteresowania kontaktem z drugą osobą do jakiejś gry podyktowanej biologią gdzie role są przez biologię ściśle rozpisane, stosowane są jakieś tajemnicze kody w zachowaniach itd...

   Dla mnie jest to (na szczęście!)
   dużo prostsze.
   doceń 43
   • MichałObrębski
    28.11.2013 15:38

    Jesienna, Skarbie!

    Nie pisz już więcej. Lub przynajmniej czytaj z koncentracją/zrozumieniem.

    Jeżeli dokładnie prześledzisz mój poprzedni wpis, znajdziesz odpowiedź na Twoje najnowsze uwagi.

    Tak, Skarbie, stosowanie matematyki, CZYNI naukę (bardziej) ścisłą, patrz np. fizyka.

    Owszem, sprowadzam "okazywanie zainteresowania kontaktem z drugą osobą do (...) gry podyktowanej biologią", BO W ISTOCIE TAK WŁAŚNIE JEST.

    I TU LEŻY SEDNO NONSENSU GENDER! Ta ideologia jest błędna, bo wypływa z błędnej przesłanki równorzędności kultury z naturą. Zrozum to wreszcie.

    NIE MA w przyrodzie gatunku, w którym samica goni za zamcem i homo sapiens nie jest tu wyjątkiem. Bowiem wspomniany podryw kobiety polega na stworzeniu okazji, by to mężczyzna mógł poderwać ją.

    Michał Obrębski

    doceń 0
    0
   • jesienna
    28.11.2013 17:18
    jesienna
    Jeżeli juz chcesz argumentacji na tym poziomie

    - nie wiem czy jest w przyrodzie gatunek gdzie samica by była bardziej "wystrojona" niż samiec (wystarczy przywołać przykład pawia),

    ptaki, ssaki, ryby - wszędzie gdzie wygląd w dobieraniu się w pary ma znaczenie - to samiec robi wszysko by wyglądać "strojnie" i by się samicy podobać - samica jest niepozorna i ma barwy "maskujące"


    i w ten to o to sposób Twój sposób argumentowania obrócił się przeciwko Tobie....

    jak chcesz poprzez porównanie do świata zwierząt wyciągać wnioski , co do tego co zgodne z naturą a co nie (co ja uważam za bezsensowne) to w tym momencie powinieneś dojść do wniosku, że każda kobieta, która się "stroi" i strojem zwraca na siebie uwagę jest jakimś wynaturzeniem

    mnie dochodzenie do takich absurdów nie grozi bo uznaję wpływ kultury na zachowania ludzi za conajmniej równorzędny z biologią

    proszę nie nazywać mnie "skarbem", skarbem jestem dla mojego męża i dla nikogo więcej

    wyjaśnię Ci co zrobiłeś

    - to co zrobiłeś to klasyczny sposób w jaki mężczyźni (na szczęście tylko niektórzy) gdy brakuje im argumentów lub nie chce im się wysilać sprowadzają kobiety "do parteru"

    - zastosowanie zdrobnienia ma byc naturalnym wstępem do lekceważące traktowanie poglądów kobiety (i to lekcewarzenie niejako uprawomacniać)

    no i co Ty na to wszystko serduszko ..?
    doceń 44
    0
   • jesienna
    28.11.2013 18:38
    jesienna
    jeszcze Ci się powinnam zrewanżować za wcześniejsze za Twoje "jesienne, Aniele"
    prawda koteczku?
    doceń 43
    0
 • ;]
  25.11.2013 16:21
  Ciekawa jestem co sądzą na temat gender rodzice tych dzieci ,które chodzą do tego drugiego przedszkola w Chwałowicach,bo o tamtym przedszkolu im.Korczaka jakoś cicho jest. Ciekawe co na to tamtejsza dyrektorka.
  doceń 36
 • mis
  26.11.2013 10:34
  Witam,
  znam doskonale Panią dyrektor tego przedszkola i nauczycieli tam pracujących, jest to świetna placówka wychowawcza, gdzie preferuje się tradycyjny model rodziny.
  Program który wywołał taką burzę jest programem obejmującym wiele placówek, ale tylko tutaj ( na gruncie naszego miasta) w dzielnicy Chwałowice urósł do rangi ogólnopolskiej. Dlaczego? A to dla tego że rodzice trójka rodziców poszła z "problemem" do miejscowego proboszcza, on ogłosił sprawę z ambony, itd. itp... i poszło. Uważam, że proboszcz przed szkalowaniem kogoś czy czegoś powinien wybrać się do przedszkola, zapytać o treści zawarte w programie itd. Jednak z tego co wiem tego nie zrobił, ale słysząc słowo "gender" wywołał lawinę krytyki, lejącego się zewsząd jadu i nieprawdy, która także ma miejsce w artykule.
  Rolą kościoła jest przewodnictwo duchowe i głoszenie prawdy nowego testmentamen ..."byście się wzajemnie miłowali..." a jest wręcz odwrotnie.
  Kłamliwą jest treść artykułu, dzieci nie zostały usunięte, lecz z braku miejsc w innych grupach nie było możliwości ich przesunięcia. Ewentualna rezygnacja leżała po stronie rodziców, więc proszę księdza redaktora o rzetelne i prawdziwe słowa.

  Generalnie cała sprawę oceniam jako nadinterpretację treści zawartych w programie Szczęśliwej 15, z tego co wiem to dzieci mówiły o możliwości chodzenia w sukienkach przez mężczyzn w aspekcie kulturowym i zadane pytanie było jak najbardziej na miejscu. Bo przecież szkot, arab i ksiądz zakładają często nakrycie dolnej części suknią będące.

  Dziwię się temu wszystkiemu, nie mogę zrozumieć postawy rodziców i ksiądza, jako dzielnica jesteśmy dość małą społecznośćią i dobrze się znamy. Wszyscy znamy Pania dyrektor oraz kadrę tej placówki i taki atak jest nie do pojęcia.

  Mam nadzieję że nie jest on celowym zagraniem dla przykrycia grzechów kościoła, o których ostatnio słyszymy z wszech stron...

  /mis/
  doceń 44
 • kwiatek
  27.11.2013 13:05
  Serio? Ten gender to już powoli gardłem wychodzi.Kto po co dlaczego,Ten powiedział tak,ta powiedziała tak,ten zrobił tak,Ci zrobili tak...a ci się powadzili...i jeden drugiego obwinia.
  doceń 42
  • kwiat
   27.11.2013 21:55
   nie, obwiniają tylko trzej rodzice. przedszkole prostuje, choć nie ma czego...
   Za to, co ci rodzice zrobili, powinni zostać oddani do prokuratury...
   doceń 44
 • Sebastian
  27.11.2013 17:13
  Jakie przedszkole taki program.
  doceń 4
 • Leszek Leśnikowski / PRO
  27.11.2013 18:33
  Uważam, że powinno się zorganizować zmasowany protest wobec planów usunięcia z przedszkola tych dzieci, których rodzice zachowali się właściwie! To wstyd i hańba, że bandy zdemoralizowanych łajdaków chcą robić nam Polakom pranie mózgów! Jak teraz nie będzie zdecydowanej reakcji, to za chwilę może być za późno! Dlatego należy przepędzić z urzędów wszystkich, którzy na te wszystkie coraz bardziej szerzące się zboczenia dają swoje przyzwolenie! Czy to nie Polska zawsze była przedmurzem chrześcijaństwa?! Czy już zapomnieliśmy JANA PAWŁA II ?! Dlatego precz z Polski z wszelkimi eksperymentami urągającymi naszej kulturowej tożsamości narodowej i zdrowemu rozsądkowi!!!
  doceń 0
 • merkaba
  27.11.2013 21:59

  polecam książkę Dr Gabriele Kuby Ideologia gender jej wykłady też są w internecie  doceń 0
 • MichałObrębski
  28.11.2013 18:26

  Do Jesiennej

  Co ja na to wszystko?

  Że Twój przykład pawia działa na moją, korzyść, nie Twoją, bo oznacza dynamizm (staranie się, działanie) samca i bierność samicy. I że znowu nawet tego nie dostrzegasz.

  Że za każdym razem podawałem uzasadnienie, dlaczego mówię to, co mówię. Wystarczy przewinąć ekran do góry, by to sprawdzić.

  Że najprawdopodobniej już nie odpiszę, nawet jeżeli odpowiesz. Nie z braku argumentów: z braku sensu.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

 • M.
  29.11.2013 12:28
  Z tego co słyszałam,że rodzice podpisywali ten regulamin już wcześniej i najlepsze było to,że nie wiedzieli co podpisują bo nikt im nie wyjaśnił i jak się dowiedzieli o co biega to się to rozpętało.
  doceń 4
 • Adrian Pe
  29.11.2013 20:39
  Brawa dla rodziców. Bohaterowie!
  doceń 1
 • rex
  29.11.2013 21:49
  Skandal co oni wyprawiają z tymi maluchami,po co czterolatkom wiedza o równouprawnieniu płci,mieszają tylko im w głowach,rodzice tych dzieci powinni stanowczo zaprotestować takim praktykom.
  doceń 3
 • to ja
  04.12.2013 19:46
  Wszystkim zainteresowanym polecam film dokumentalny norweskiej telewizji, ktory ukazuje cala prawde o ideologii "Gender".
  Rebelya.TV: Gender Equality Paradox (polskie napisy)
  doceń 1
 • prawda
  04.12.2013 19:50
  Wszystkim polecam ten film. Rebelya.TV: Gender Equality Paradox (polskie napisy) - norweski komik na tropach absurdów gender
  doceń 1
 • Ewa
  10.12.2013 13:24
  W przedszkolu literek i cyferek to dzieci się uczyć nie mogą ,ale o seksualności,równości płci i przerabianie książeczek -gdybym była chłopcem i gdybym był dziewczynką,przebieraniem chłopców w sukienki,dziewczynki w spodnie i owszem-koniec świata,co to teraz wyprawiają z tymi dziećmi,robią im wodę z mózgu a dyrekcja na wszystko przyzwala,brawo-już dawno słyszałam wiele złych rzeczy na temat tego przedszkola i pracujących tam pań,ale teraz to już przeszli samych siebie,mam nadzieję,że osoby za to odpowiedzialne będą się kiedyś smażyć w piekle.
  doceń 2
 • Nati
  12.12.2013 15:07
  Z tego co wiem to nie tylko Katolicy nie są za tym,ale także Protestanci.Gdzieś słyszałam,że w jednym z przedszkoli dyrektorką jest właśnie protestantka i w dodatku żona jednego z Pastorów.To tym bardziej ona na takie rzeczy nie może sobie pozwolić bo splamiłaby honor swojej rodziny a przede wszystkim swojego męża i tam u nich w kościele wybuchłaby afera.
  doceń 2
 • Nati
  13.12.2013 09:52
  PS.I ona musi świecić przykładem przed ludźmi bo jednak to nie jest byle kto.
  doceń 1
 • PRZYPISY
  20.06.2014 12:55
  A GDZIE PRZYPISY KONKRETNE? BEZ NICH CAŁY ARTYKUŁ WYGLĄDA JAK ŚCIEMA
  doceń 55

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy