Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • Stanos
  29.04.2020 10:02
  Dla mnie śmieszne jest to że piątki okresu Wielkanocnego mają mieć wymiar pokutny. Dokumenty Kościoła mówią o 50-dniowej radości paschalnej. U nas nijak to ma się w naszej rzeczywistości.
  • 27jezrdna
   29.04.2020 16:54
   Przecież w piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. On o uczniach swoich mówił "Będą pościć, gdy Pana Młodego im zabiorą". Postem wyrzuca się złe duch i walczy ze złymi skłonnościami. Ma większe znaczenie, gdy wykonuje się w duchu posłuszeństwa wobec Kościoła lub jako zadana pokuta. Im więcej teraz pościsz - tym mniej będziesz miał problemów w czyśćcu. Śmiesznym jest to, że pojawiła się "tradycja" udzielania dyspensy na weekend majowy, a zupełnie tragicznym jest dyspensa na piątkowe organizowanie wesel.
   doceń 3
 • KRM
  29.04.2020 16:16
  Zachęta do wstrzemięźliwości jak najbardziej słuszna.

  Czy jednak nie powinno jej towarzyszyć zniesienie zakazu wszelkich nabożeństw w diecezji - w pierwszej kolejności nabożeństwa majowego, do którego kultywowania zachęciła wczoraj Rada Stała KEP, której abp W. Skworc jest członkiem?

  Czy nie powinno jej towarzyszyć wezwanie skierowane do władzy świeckiej uchylenia przepisów, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie wspólnoty Kościoła? Dzisiaj usłyszeliśmy z ust najważniejszych przedstawicieli władzy świeckiej zapowiedź kolejnych etapów "odmrażania". O Kościele nawet tam nie wspomniano. Dlaczego nasz biskup milczy w tej sytuacji?
  doceń 9
 • saherb
  30.04.2020 06:16
  Tymczasem biskup opolski wydał dyspensę od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. Powstaje niepotrzebny zamęt i prowadzi to do rozłamów w Kościele.
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy