Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • Helenka
  17.02.2020 15:05
  Calkowicie zgadzam sie z Autorem artykulu.
  doceń 6
 • AnnaEwa
  17.02.2020 16:17
  Nie ma zgody na przedmiotowe wykorzystanie symbolu Krzyża. Tyczy się to zarówno dewastacji nagrobków, ale też sali Sejmu, chodnika na Krakowskim Przedmieściu czy też 15 letniego chłopaka, co chciał wyrazić sprzeciw wobec parady homoseksualistów. Trzeba walczyć o swoje, ale niech Krzyż nie staje się narzędziem walki i symbolem politycznym.
  doceń 14
  • saherb
   18.02.2020 06:49
   Również wykorzystywanie krzyża jako rekwizytu i umieszczanie na nim męskich genitaliów i nazywanie tego "sztuką".
   doceń 4
 • teofanes
  18.02.2020 19:33
  Tak, tak, najlepiej w ogóle wyrzucić krzyż z przestrzeni publicznej. Wyrzec się go, potępić jego zawieszanie (np. w Sejmie), wyrzucić do śmieci (tak się dzieje np. w Holandii). Dlaczego? Bo tak chcą ateiści, dla których krzyż jest stałym wyrzutem sumienia, bo nie mogą na niego patrzeć, bo wiedzą, że źle żyją, więc najlepiej się go pozbyć raz na zawsze. Ateiści są tolerancyjni, owszem, ale tylko dla siebie i dla swoich poglądów. (Jest przeciwny niszczeniu nagrobków, to wandalizm be dwóch zdań). Aż strach się bać jak kiedyś ateiści znowu dojdą do władzy.
  • AnnaEwa
   19.02.2020 13:03
   Wie Pan dlaczego ateiści nie mogą patrzeć na Krzyż? Nie dlatego, że my w niego wierzymy, ale dlatego, że Krzyż przez wieki był wykorzystywany jako oręż, umieszczano go na płaszczach rycerzy mordujących dzieci, pod Krzyżem siłą nawracano Indian, a teraz chce się z niego zrobić narzędzie walki politycznej. Wykorzystano Krzyż w obrzydliwy sposób, więc zaczął on budzić obrzydzenie.
   doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy