Przemysław Kucharczak

|

Gość Katowicki 51/2022

publikacja 22.12.2022 00:00

Ludziom na basenach opadają szczęki, gdy chłopak z zespołem Downa wyprzedza ich, płynąc świetnie technicznie. Sebastian Ślósarczyk z Czerwionki- -Leszczyn z październikowych mistrzostw w Portugalii przywiózł srebrny medal.

Pływak z mamą w swoim domu w Dębieńsku. Pływak z mamą w swoim domu w Dębieńsku.
Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Zdobył go w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym w X Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób z Zespołem Downa w portugalskiej Albufeirze. Był tam jednym z dziesięciu reprezentantów Polski. Wyścig ukończył z czasem 3:40:48.

Także w kilku innych startach w Portugalii dobrze mu poszło. Między innymi w stylu dowolnym na dystansie 800 metrów (to aż 32 baseny sportowe!) z czasem 13:28:40 zajął czwarte miejsce.

Pływać jak Otylia

Sebastian ma 24 lata. Mieszka z rodzicami i 12-letnią siostrą w Dębieńsku, dzielnicy Czerwionki-Leszczyn. Codziennie rano uczestniczy w Warsztatach Terapii Zajęciowej, a po południu rusza na treningi. Trenuje w trzech różnych klubach: Start Katowice, Olimpiady Specjalne i Team Asy w Rybniku. – Pani Hania i pan Mirek mnie uczą – wyjaśnia.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.