Katowice. Kiermasz Bukinistów Śląskich zostaje w centrum Katowic

msp

publikacja 29.06.2022 17:00

O wypracowaniu porozumienia poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice.

Katowice. Kiermasz Bukinistów Śląskich zostaje w centrum Katowic Kiermasz Bukinistów Śląskich będzie miał nową lokalizację w centrum Katowic. biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice

Kiermasz Bukinistów Śląskich zlokalizowany był dotąd wzdłuż ul. Stawowej. Przez osiem lat miłośnicy literatury mogli na nim poszukiwać wydawniczych perełek. W pierwszych dniach czerwca na fanpageu facebookowym Kiermaszu pojawiła się informacja o zakończeniu działalności. Był to efekt rozpoczynającego się remontu budynku po Szkole Podstawowej Nr 10. Z uwagi na tę inwestycję, Stowarzyszenie Pełna Kultura, które organizuje Kiermasz, nie otrzymało zgody na jego dalsze funkcjonowanie. 30 czerwca miał być dniem pożegnania.

W środę (29.06) biuro prasowe Urzędu Miasta Katowice poinformowało o nowej lokalizacji i porozumieniu z przedstawicielami Stowarzyszenia. "Dzisiaj odbyło się spotkanie pierwszego wiceprezydenta Katowic, Bogumiła Sobuli i urzędników z przedstawicielem organizatora Kiermaszu Bukinistów Śląskich. Mając na uwadze oczekiwania mieszkańców oraz w dalszym ciągu chcąc wspierać i promować czytelnictwo pragniemy zakomunikować, że doszliśmy do porozumienia w zakresie nowej lokalizacji Kiermaszu Bukinistów Śląskich. Kiermasz zlokalizowany będzie na chodniku łączącym ulicę Piotra Skargi z ulicą Mickiewicza, wzdłuż ogrodzenia III LO im. Adama Mickiewicza. W ciągu najbliższych tygodni uzgodnione zostaną szczegóły związane z przeniesieniem się bukinistów w nowe miejsce - w proces zaangażowany jest także architekt miasta, by zadbać o estetykę miejsca, które znajduje się w samym centrum Katowic. Dziękujemy bukinistom za gotowość do rozmów i wypracowany kompromis" - czytamy w komunikacie.