Wola. Rok Jubileuszowy w parafii św. Urbana

msp

publikacja 13.03.2022 07:21

13 marca mija 150 lat od wydania dekretu przez bp. Heinricha Förstera ustanawiającego parafię w Woli. Mieszkańcy przez cały rok będą mogli uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach.

Wola. Rok Jubileuszowy w parafii św. Urbana Niewielki kościół powstał z inicjatywy parafian, którzy wcześniej musieli na nabożeństwa chodzić do Miedźnej. Marta Sudnik-Paluch/ Foto Gość

Na rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w parafii zaplanowano uroczystą Mszę św. o 11.00, którą będzie sprawował abp Adrian Galbas. Dodatkowo Papieska Penitencjaria Apostolska udzieliła kościołowi pw. św. Urbana specjalnego odpustu zupełnego. Można uzyskać go pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), poprzez uczestnictwo w uroczystościach jubileuszowych albo przynajmniej odwiedziny i rozważania w kościele połączone z Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i św. Urbana.

Z okazji jubileuszu w parafii będą organizowane liczne wydarzenia. - Trzeba ten czas wykorzystać duszpastersko. Planuję np. raz w miesiącu wieczory modlitwy połączone z konferencjami dotyczącymi sakramentów świętych, bo parafia to sakramenty. Chciałbym, żeby całość wieńczyło nabożeństwo nawiązujące do poruszanego tematu: jak pokuta to adoracja krzyża; przy chrzcie podejście do chrzcielnicy; Eucharystia - wtedy nabożeństwo połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Chciałbym zaprosić też powołanych z tej parafii. Planuję pieszą pielgrzymkę do parafii-matki. Będzie też peregrynacja obrazu św. Urbana w rodzinach, zaczynamy ją 13 marca - wymienia ks. Damian Bednarski, proboszcz parafii św. Urbana w Woli.

- Zapraszamy do odwiedzin także osoby spoza parafii. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. Od wielu osób słyszałem, że jest tu kameralnie i dobrze się tu modli. A teraz jeszcze można zyskać odpusty - uśmiecha się proboszcz.


Więcej o parafii św. Urbana przeczytasz w najnowszym numerze GN.