Region. Baza mieszkaniowa dla uchodźców z Ukrainy

xtom /UMWS

publikacja 02.03.2022 06:00

Województwo śląskie uruchamia praktyczne narzędzie pomocne w znalezieniu bezpiecznego miejsca schronienia dla obywateli Ukrainy.

Region. Baza mieszkaniowa dla uchodźców z Ukrainy Baza danych zbiera oferty niemające charakteru komercyjnego. Roman Koszowski / Foto Gość

Baza danych jest narzędziem pozwalającym z jednej strony skojarzyć osoby, które chcą pomóc uchodźcom, z drugiej strony jest pomocna dla osób poszukujących lokum dla osób dotkniętych problemem wojny, które znajdują się na terenie naszego województwa.

- To kolejna forma wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w naszym regionie w tej trudnej sytuacji. Dzięki praktycznej wyszukiwarce będziemy skutecznie łączyć strony udzielające pomocy z osobami potrzebującymi pomocy - mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Strona jest prowadzona w dwóch językach - polskim i ukraińskim. Adres strony internetowej: https://slaskiedlaukrainy.pl.

Administratorem strony i podmiotem prowadzącym bazę danych jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.