Katowice. Dzień Wydziału Teologicznego

kl. Paweł Kaszuba, xtom

publikacja 08.12.2021 22:01

8 grudnia odbył się Dzień Wydziału Teologicznego w Katowicach. Klerycy i studenci świeccy spotkali się na Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, Wielkiego Kanclerza WTL UŚ.

Katowice. Dzień Wydziału Teologicznego Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca w kaplicy WŚSD w Katowicach. kl. Paweł Kaszuba / WŚSD

Homilię wygłosił ks. dr Grzegorz Śmieciński, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Mówił o Maryi jako tej, która jest wzorem niezachwianej wiary w Boga i zaufania Jego woli. Mszę św. koncelebrowali wykładowcy wydziału oraz wychowawcy seminarium.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki odmówił Akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

(…) „Święty Józefie, opiekunie świętej rodziny i Kościoła powszechnego, pociągnięci przykładem Twoich cnót i ufni w Twoje wsparcie, zawierzamy się Tobie, abyś był naszą inspiracją i przewodnikiem w prowadzeniu życia godnego chrześcijan. Dlatego obieramy Cię dziś za naszego obrońcę i szczególnego patrona tak w życiu, jak i w śmierci. Amen”

- Wprawdzie dzisiaj kończymy oficjalne obchody Roku św. Józefa, zachęcam Was jednak, abyście dalej obejmowali całą rzeczywistość ojcowskim sercem… jak święty Józef – zaapelował abp Skworc do wszystkich zebranych w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.