Spotkanie zamiast Dnia Wspólnoty

dk. Daniel Stolarz

publikacja 09.07.2021 19:35

Tradycją 13. dnia oazowych rekolekcji letnich jest spotkanie Oazy Wielkiej w ramach Dnia Wspólnoty. W tym roku było nieco inaczej.

Spotkanie zamiast Dnia Wspólnoty Po adoracji młodzi zaczęli... tańczyć. ONŻ 1 z Brennej-Leśnicy

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa spotykały się tylko sąsiadujące ze sobą wspólnoty.

Tak było również w Brennej-Leśnicy, gdzie na Hetnołce, w ośrodku państwa Setnickich, spotkały się wspólnota przeżywająca rekolekcje 0 stopnia ONŻ w Szkole w Brennej-Leśnicy oraz wspólnota rekolekcyjna 1 stopnia ONŻ, która była gospodarzami dnia.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego przedstawienia wspólnot i świadectw kilku uczestników o tym, jak doświadczyli i spotkali Boga w czasie trwających rekolekcji. Następnie odprawiono Mszę św., po niej zaś był słodki poczęstunek.

W czasie Mszy św. kilkanaście osób przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Kolejny punkt dnia to adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Namiotem Spotkania.

Po adoracji odbyło się pogodne popołudnie ze wspólnymi tańcami. Na koniec spożyto wspólny obiad. Wszystko na tle pięknych gór i przy dobrej pogodzie.

Spotkanie przebiegało w atmosferze radości i jedności. Dla uczestników "małym cudem" był także fakt, że choć tego dnia zapowiadano deszcze i burze, to na ich głowy nie spadła żadna kropla deszczu. Jak mówili, doświadczyli po raz kolejny opieki kochającego Boga.