Rybnik. Otwarto Archidiecezjalną Poradnię Psychologiczną

Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

publikacja 19.06.2021 12:05

Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna otwarła w Rybniku swoją kolejną, po Katowicach, placówkę. Nazywa się "Przystań".

Rybnik. Otwarto Archidiecezjalną Poradnię Psychologiczną Archidiecezjalną Poradnię Psychologiczną "Przystań" poświęcił 19 czerwca abp Wiktor Skworc.

Rybnicki oddział Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej "Przystań" został otwarty 19 czerwca w domu parafialnym przy bazylice św. Antoniego w Rybniku. Można tu korzystać z pomocy psychoterapeuty, psychologa, psychiatry, interwenta kryzysowego i mediatora rodzinnego.

W przyszłości specjalistów ma być jeszcze więcej. - Nasza kadra pracuje zarówno z pacjentami indywidualnymi, jak i z rodzinami - mówi ks. dr Krzysztof Matuszewski, dyrektor poradni.

Okazuje się, że jest wiele osób, które poszukują psychologa, podzielającego wiarę i wartości, którymi sami żyją. Oczywiście nawet niewierzący psycholog powinien pomóc wierzącemu pacjentowi wyjść z jego problemów, nie wpływając przy tym na zmianę jego światopoglądu - na tym polega profesjonalizm specjalisty. W praktyce pacjenci mają z tym różne doświadczenia.

- W "Przystani" świadczymy profesjonalną pomoc psychologiczną. Nasi specjaliści podzielają przy tym katolicki światopogląd i żyją nim. Są wśród nich ludzie ukształtowani we wspólnotach i ruchach kościelnych. Świadomość, że mają taki system wartości, daje poczucie bezpieczeństwa tym, którzy do nas przychodzą - wyjaśnia ks. Matuszewski. - Na razie mamy wspólny sekretariat dla poradni w Katowicach i Rybniku, czyli wspólne miejsce zgłoszeń. Od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 19.00 można umawiać się telefonicznie na wizytę - dodaje.

Poradnia jest jednym z obszarów działalności Katolickiej Fundacji "Rodzina jest najważniejsza". Więcej - na stronie internetowej: przystan.katowice.pl. Kontakt z sekretariatem pod numerem 519 546 197.

Poniżej galeria zdjęć